7 غذای داخل یخچال که باید دور بریزید
0

7 غذای داخل یخچال که باید دور بریزید

اینها چیزهایی در یخچال شما هستند که احتمالاً باید آنها را بیرون بیندازید بهتر است که مواد غذایی را که ممکن است به دلیل فاسد شدن یا منقضی شدن نیازباشد از یخچال خارج کنید.یخچال یک اختراع مفید است.

که  کمک می کند تا غذای شما برای مدت طولانی تری تازه بماند و ضایعات مواد غذایی را کاهش می دهد. اما این نباید به این معنا باشد که هر چیزی را در آن نگه داریم. برای جلوگیری از ضایعات و هدر رفتن مواد غذایی، بهتر است برخی از نکات را در نظر بگیریم.

1-گوشت های اغذیه فروشی

گوشت های اغذیه فروشی

اگر ساندویچ دوست دارید، احتمالا مجموعه خوبی از اغذیه فروشی ها یا گوشت های پخته شده در یخچال خود دارید. و احتمالاً آنها را به صورت عمده خریداری می کنید، فقط برای اینکه همیشه گوشت های زیادی در یخچال خود داشته باشید هر زمان که به آنها نیاز داشتید.

اما آیا می دانستید که گوشت های مورد علاقه شما ممکن است دیگر برای خوردن بی خطر نباشند؟ به گفته EatingWell، گوشت های اغذیه فروشی را شما  فقط می توان تا پنج روز ذخیره کرد.

گوشت های پخته ماندگاری بیشتری دارند و می توانند حدود دو یا سه هفته در یخچال شما بمانند. اگر مطمئن نیستید که چه زمانی اغذیه فروشی ها خریداری کرده اید، بهتر است برای اطمینان  آنها را بیرون بیندازید. و دفعه بعد: به گوشت های خود برچسب بزنید تا بدانید چه مدت در یخچال شما مانده است.

2-پنیر

پنیر

بهتر است بدانید که برخی از انواع پنیر مانند پنیر بری یا پنیر بز، برای مدت طولانی نمی‌توانند در یخچال تازه بمانند. حتی اگر پنیر بری را به تنهایی مصرف نمی‌کنید و در یک نشست خاص استفاده می‌کنید، نمی‌توانید آن را برای مدت طولانی در یخچال نگه دارید. برای اطمینان از اینکه پنیرهای نرم شما هنوز هم برای مصرف ایمن هستند، بهتر است آنها را برای یک یا دو هفته ذخیره کنید.

با بررسی کشوی پنیر در یخچال خود، می‌توانید تشخیص دهید که آیا برخی از آنها باید دور انداخته شوند یا خیر.این اقدام به شما کمک می‌کند از مصرف پنیرهای فاسد جلوگیری کرده و از اسراف مواد غذایی پیشگیری کنید.

3-غذاهای ترشی

Pickled foods

ما ممکن است تمایل داشته باشیم تا شیشه‌های ترشی یا کیمچی را به دلیل مصرف مکرر، همیشگی در یخچال نگه داریم، اما این فرضیه کاملاً صحیح نیست. حتی غذاهای تخمیر شده نیز ممکن است بد شوند، بنابراین همیشه باید بررسی کنیم که آیا شیشه‌های ترشی، میسو و کیمچی ما هنوز برای مصرف مناسب هستند یا خیر.

اگر روی ترشی یا کیمچی لایه‌ای سفید دیده شود، باید آن را دور بریزیم. اما برای میسو، توجه به بوی آن نیز اهمیت دارد. هرگونه تغییر بوی عجیب یا بوی بد ممکن است نشان دهنده بدشدن آن باشد و در نتیجه بهتر است آن را دور بیندازیم. این اقدامات به ما کمک می‌کنند از مصرف غذاهای فاسد جلوگیری کرده و به اسراف مواد غذایی پیشگیری کنیم.

4-چاشنی ها

چاشنی ها

مراقبت از مواد غذایی و ادویه‌ها در خانه بسیار مهم است و به شما کمک می‌کند از اسراف و هدررفت غذا جلوگیری کنید. استفاده از سس‌ها و ادویه‌ها به عنوان جزء ثابتی از آشپزی در خانه روزانه ما است، اما باید به تاریخ انقضا و نحوه نگهداری آنها توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

سس کچاپ و فلفل قرمز از موادی هستند که به طور معمول تا ۶ ماه می‌توانند در یخچال ماندگاری داشته باشند. در عوض، خردل تا یک سال و چاتنی تا یک تا دو ماه در شرایط مناسب نگهداری می‌شوند.

زیتون به دلیل طبیعت خود تازه، تنها به مدت دو هفته در یخچال می‌تواند تازه بماند. همچنین، سس مایونز و سس سالاد پس از دو ماه باید دور انداخته شوند. با دقت به این نکات و همچنین انجام چرخه منظم بررسی و دور انداختن مواد غذایی با تاریخ انقضای گذشته، می‌توانید از مواد غذایی خود بهترین استفاده را ببرید و از هدررفت آنها جلوگیری کنید.

5-آبگوشت یا استاک

آبگوشت یا استاک

وقتی شما مرغ را تهیه می‌کنید، گاهاً معمول است که از استخوان‌های آن برای تهیه آب‌پز یا آب‌پز خوشمزه استفاده کنید. اما آیا می‌دانستید که نمی‌توانید این آب‌پز را برای همیشه نگهداری کنید؟ عموماً وقتی آب‌پز یا آب‌پز را تهیه می‌کنید، باید آن را در طول چهار روز مصرف کنید.

اگر در این مدت قادر به مصرف کامل آن نبودید، بهتر است آن را در فریزر قرار دهید. این کار به شما اجازه می‌دهد که بدون هدر دادن این آب مرغ خوشمزه را برای استفاده‌های آتی نگهداری کنید و همچنان از طعم و لذت آن لذت ببرید.

6-سس های خانگی

Homemade sauces

زمانی که در مورد چاشنی‌ها صحبت می‌کنیم، گاهی به چاشنی‌هایی اشاره می‌کنیم که از فروشگاه یا رستوران تهیه می‌شوند، اما اگر شما علاقه‌مند به تهیه سس‌های خود در خانه هستید، با مسئله دیگری مواجه هستید: سس‌های خانگی حاوی مواد نگهدارنده نیستند.

این به این معناست که آنها سریعتر از نسخه‌های تولیدی خراب می‌شوند. بنابراین، سس‌های خانگی شما باید در طی دو هفته مصرف شوند. در غیر این صورت، ممکن است با خطر ورود باکتری به غذایتان مواجه شوید. این نکته مهم را در نظر داشته باشید و سعی کنید سس‌های خود را در مدت زمان معقولی مصرف کنید تا به سلامتی خود و دیگران احترام بگذارید.

7-غذاهای دوبار غوطه ور

اگر عادت دارید لقمه‌های کوچک یا جرعه‌ای از غذایی را مستقیماً از داخل یخچال خود بخورید، ممکن است غذای خود را به خطر بیاندازید. دهان و بینی شما حاوی میکروب‌های زیادی هستند که اگر بدون استفاده از وسایل مناسب، مستقیماً از غذاها یا بسته‌بندی‌های آنها مصرف شوند، می‌توانند به آنها منتقل شوند.

به عبارت دیگر، وقتی یک لقمه کوچک را مستقیماً از یک بسته‌بندی یا کارتن خورده یا نوشیده می‌کنید، ممکن است باعث انتقال باکتری‌ها به آن بسته‌بندی شوید و این باعث می‌شود غذا سریع‌تر خراب شود. اگر از کارتن‌های شیر یا ظروف غذایی استفاده می‌کنید که چندین بار از آنها استفاده کرده‌اید، مهم است که در طی چهار روز، آنها را دور بیندازید تا از خطر انتقال باکتری‌ها به غذاهای دیگر جلوگیری کنید.

سحن پایانی

بهتر است همیشه به موارد بهداشتی و ایمنی غذایی توجه کنیم. از اینکه غذاهای خود را به درستی نگهداری کرده و از هدررفت آنها جلوگیری کنیم، بهره‌مندیم.

استفاده از روش‌های مناسب نگهداری و انتقال غذاها، همچنین اطمینان از تمیزی و بهداشتی بودن وسایل آشپزخانه، می‌تواند به ما کمک کند تا از خطرات باکتریایی و بیماری‌های مرتبط با مصرف غذاهای خراب جلوگیری کنیم. از این رو، به یاد داشته باشیم که بهداشت و سلامتی ما و خانواده‌مان از اهمیت بالایی برخوردار است و باید از رعایت آنها در تمام مراحل نگهداری و مصرف غذاها بهره‌مند شویم.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

اشتراک گذاری

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهادات ویژه

  • دانستنی ها
  • آموزش آرایش
  • اخبار تکنولوژی
  • طلا و جواهرات
8 مورد از تنهاترین حیوان جهان: رازگشایی از زندگی انفرادی موجودات

8 مورد از تنهاترین حیوان جهان: رازگشایی از زندگی انفرادی موجودات

1 روز پیش
10 حقیقت گاو دریایی که نمیدونستید!

10 حقیقت گاو دریایی که نمیدونستید!

3 روز پیش
راز بقا در کندی: 10 حیوان آهسته که با سرعت خود دنیا را فتح می‌کنند

راز بقا در کندی: 10 حیوان آهسته که با سرعت خود دنیا را فتح می‌کنند

3 روز پیش

10 حیوان شنوا ی برتر جهان که نمیدانستید!

4 روز پیش
نقش حنا پروانه روی دست

زیباترین و جدیدترین مدل های نقش حنا پروانه روی دست 1403

3 ماه پیش
مدل های آرایش ساده دخترانه

جدیدترین و شیک ترین مدل های آرایش ساده دخترانه بهار 1403

3 ماه پیش
سنجاق‌های سر بافتی فانتزی

جدیدترین سنجاق سر بافتنی فانتزی دخترانه 2024

3 ماه پیش
طرح ناخن ساده و شیک

جدید ترین و بهترین طرح ناخن ساده و شیک 2024

4 ماه پیش
طبق مطالعات: زمان ممکن است سرابی باشد که توسط فیزیک کوانتومی ایجاد شده است

طبق مطالعات: زمان ممکن است سرابی باشد که توسط فیزیک کوانتومی ایجاد شده است

5 روز پیش
بهترین کولرهای گازی بازار ایران

راهنمای خرید بهترین کولرهای گازی بازار ایران تابستان 1403

1 ماه پیش
سیستم‌عامل visionOS 2

سیستم‌عامل visionOS 2، جادوی واقعیت مجازی؛ از تئاتر خصوصی تا سینمای چند بعدی

1 ماه پیش
5 تا از بهترین لپ‌تاپ‌های ارزان قیمت

5 تا از بهترین لپ‌تاپ‌های ارزان قیمت

2 ماه پیش
دستبند طلا دخترانه

جدیدترین و به روزترین مدل های دستبند طلا دخترانه 2024

2 ماه پیش
گردنبند قاب عکس

جدیدترین مدل های گردنبند قاب عکس 2024

3 ماه پیش
گوشواره طرح خورشید

جدیدترین مدل های گوشواره طرح خورشید 2024

3 ماه پیش
انگشتر طلای طرح گل

بهترین و جدیدترین مدل های انگشتر طلای طرح گل 2024

3 ماه پیش