لباس شستن با ماشین لباس شویی
0

7 اشتباهی که می تواند به ماشین لباس شویی شما آسیب برساند

در روز های تعطیل وقتی نوبت به لباس شستن و استفاده از لباس‌شویی می‌رسد، بیشتر ما می‌خواهیم هر چه سریع‌تر این کارها را پشت سر بگذاریم. این بدان معناست که ما لباس‌ها را داخل ماشین لباسشویی می‌اندازیم، تنظیمات روتین خود را تنظیم می‌کنیم و منتظر میمانیم تا لباس شویی لباس های مورد علاقه مان رو شسته و بما تخویل دهد.

با این حال، آیا می دانستید که چندین اشتباه رایج وجود دارد که ما اغلب در طول این فرآیند مرتکب می شویم؟ اشتباهاتی که می تواند حتی به بهترین ماشین لباسشویی ها آسیب برساند و طول عمر آن را کاهش دهد؟

ممکن است متوجه نشوید که در برخی از این عادت ها مقصر هستید. یا شاید به مرور زمان آنها را انتخاب کرده اید. در هر صورت، شما می خواهید به هر قیمتی از آنها اجتناب کنید. در غیر این صورت، به ماندگاری ماشین لباسشویی خود کمک نمی کنید. اگر می‌خواهید بدانید که کدام عادت‌ها را ترک کنید، در این مقاله از وبسایت نمیدونستم 7 اشتباه که باعث آسیب رساندن به ماشین لباس‌ شویی‌تان بدون اطلاع از آن آورده شده است.

حجم زیاد لباس

هرگز ماشین لباسشویی خود را با حجم زیاد لباس پر نکنید. در حالی که می خواهید بهترین استفاده را از فضا داشته باشید و از شستشو نهایت استفاده را ببرید، شلوغی بیش از حد هیچ لطفی به دستگاه یا لباس شما نمی کند.

اولاً، بار به طور موثر لباس ها شسته نمی‌شود این به این دلیل است که مواد شوینده نمی‌تواند به طور کامل به لباس‌های شما برای استفاده یکنواخت برسد. لباس‌های شما نیز فضایی برای هم زدن و چرخیدن ندارند، که این امر پاک کردن لکه را مختل می‌کند.

ماشین لباسشویی که بیش از حد پر شود گاهی اوقات نمی چرخد. این به این دلیل است که از وزن اضافی خود نامتعادل می شود. اگر بخواهد خود را وادار به چرخش کند، می تواند لرزش داشته باشد و در این فرآیند آسیب زیادی به دستگاه و همچنین کف آشپزخانه شما وارد کند. یاتاقان ها و تسمه، به ویژه، می توانند فشار زیادی را از این امر متحمل شوند.

چگونه می توانید بدانید که آیا دستگاه ماشین لباس شویی خود را بیش از حد از لباس پر کرده اید؟ نباید آخرین اقلام خود را به زور وارد آن کنید، یا آخرین شکاف را با جوراب های کثبف پر کنید. درواقع ماشین لباسشویی باید در نهایت نزدیک به پر باشد، اما پر نباشد. در صورت لزوم، موارد اضافی را برای شستشوی بعدی نگه دارید. برای لباس شما و همچنین ماشین بهتر خواهد بود.

لباس شستن با ماشین لباس شویی

استفاده مفرط از ماشین لباس شویی

استفاده از ماشین های لباسشویی به قدری سریع و ساده است که تکیه بیش از حد به آن ها آسان می شود. و با شستشوی جداگانه برای لباس‌های سفید، رنگ‌ها، ظریف، لباس‌های ورزشی و ملافه توصیه می‌شود، قبل از اینکه متوجه شوید، می‌توانید ماشین لباسشویی خود را چندین بار در طول روز استفاده کنید . با این حال، باید سعی کنید از دستگاه خود بیش از حد استفاده نکنید.

درست مانند هر وسیله ای، استفاده بیشتر مساوی است با سایش و استهلاک بیشتر.بهتر است مطمئن شوید که حجم فضای داخل ماشین لباس شویی را با بدون بارگذاری بیش از حد آن  پر می کنید. همچنین اقلام خود را فقط به دفعات مورد نیاز بشویید

خالی نکردن جیب ها

قبل از اینکه لباس‌های کثیف خود را داخل ماشین لباس شویی بیندازید، ضروری است که وسایل موجود در جیب‌ها بررسی کنید. اگر یک دستمال فراموش شده راه خود را به داخل دستگاه پیدا کند، این می تواند باعث آشفتگی شدید شود، که پس از آن باید زمان صرف کرده و دوباره لباس هارا بشوید. دستمال‌ها می‌توانند فاضلاب ماشین لباس‌شویی شما را نیز مسدود کنند، بنابراین کمی از دردسر خود را نجات دهید و آنها را بیرون نگه دارید.

مراقب هر گونه اجسام سخت یا تیز، مانند کلید نیز باشید. همانطور که وسایل سخت به دیوارها و درب ماشین لباسشویی برخورد می کنند، غوغا می کنند. چنین اقلامی نیز می‌توانند باعث آسیب در این فرآیند شوند علاوه بر خراشیدن دستگاه و پاره شدن لباس‌های شما، می‌توانند به راحتی در لوله تخلیه فرو رفته و باعث انسداد لوله نیز شود.

هنگامی که وسایل خود را در ماشین لباسشویی قرار می دهید، هر جیب لباس را چک کنید. اگر مشکوک هستید که چیزی توانسته به داخل دستگاه وارد شود، شستشو را در اسرع وقت متوقف کنید تا آن را جدا کرده و بیرون بیاورید.

لباس شستن با ماشین لباس شویی

آماده نکردن لباس ها

حتی پس از خالی شدن جیب ها، لباس های شما باید برای شستشو نیز آماده شوند. برخی از اقلام در صورت عدم مراقبت ممکن است باعث آسیب شوند. به عنوان مثال، زیپ ها لباس ها باید همیشه کشیده و بسته شوند. این مانع از خراشیدن دندان ها بر روی محفظه داخلی ماشین لباس شویی شده  و گیرکردن سایر موارد در حین چرخش آنها می شود.

همجنین وسایل حجیم مانند لحاف و بالش اگر به درستی بارگیری نشوند می توانند باعث آسیب شوند. این به این دلیل است که وزن هنگام شستن چنین وسایلی اغلب متعادل نیست.

افزودن نرم کننده پارچه

ممکن است در هر شستشو از نرم کننده استفاده کنید چرا که لباس ها را نرم می کند، استاتیک را کاهش می دهد و بوی خوبی نیز می دهد. مشکل اینجاست که نرم کننده لباس، محیط و در واقع با ماشین لباسشویی شما دوستی ندارد.

با هر شستشو، لایه‌ای از باقی مانده روی سطح پارچه ایجاد می‌شود که از جذب موثر آن جلوگیری می‌کند. این بدان معنی است که اقلام آنطور که باید مواد شوینده را جمع نمی کنند، بنابراین اساساً از تمیز کردن کامل لباس هایتان جلوگیری می کند. سایر اقلام برای عملکرد صحیح به این جذب نیاز دارند، مانند حوله یا لباس ورزشی.

عوامل تکان خوردن ماشین لباس شویی را بررسی کنید

اگر متوجه شده اید که ماشین لباسشویی شما با شروع چرخیدن از محل خود خارج می شود، شما تنها نیستید. چه پر از لباس باشد، چه شستن یک لحاف، همه انواع موقعیت ها می توانند باعث لرزش ماشین لباسشویی در هنگام چرخش شوند. همانطور که ماشین لباسشویی شما خود را به اطراف پرتاب می کند، می تواند باعث آسیب داخلی و همچنین آسیب به کف و خانه شما شود.

سعی کنید بفهمید که چه چیزی باعث لرزش ماشین لباسشویی شما می شود. اگر مشکل بارگیری است، می توانید عادت های خود را بر این اساس تغییر دهید. در غیر این صورت، چند منطقه برای بررسی وجود دارد. برای تأیید یکنواختی ماشین لباسشویی از یک تراز استفاده کنید یا از دستان خود برای دیدن کج شدن آن استفاده کنید. ممکن است پایه های ماشین لباس شویی برای تراز کردن نیاز به تنظیم داشته باشند.بهتر است قبل از استفاده مجدد از ماشین لباسشویی حتما این مشکل را برطرف کنید، در غیر این صورت آسیب های جبران ناپذیری به بار می آورد.

لباس شستن با ماشین لباس شویی

بارگیری موارد اشتباه

در حالی که ماشین های لباسشویی ما مطمئناً همه کاره هستند، شما نمی توانید هر چیزی را برای شست و شو وارد آن کنید. برخی از اقلام در حین تکان خوردن باعث آسیب می شوند و باعث خراب شدن کالا و همچنین دستگاه در این فرآیند می شوند. به عنوان مثال، پولک‌ها می‌توانند ذوب شوند یا از وسایل تزئین شده جدا شوند و در اجزای ماشین لباسشویی شما فرو رفته باشند.

کیف‌هایی که دارای قلاب‌های فلزی و سنگین هستند نیز می‌توانند صدایی ایجاد کنند و در حین چرخش آسیب‌های زیادی وارد کنند. بنابراین، ضروری است که مراقب چیزهایی که می شویید باشید.

سخن پایانی

ما امروز در این مقاله راهکار هایی را پیشنهاد کردیم تا وقتی از برای شستن لباس ها از ماشین لباس شویی استفاده میکنید به آن آسیبی نزنین امیدوارم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

لباس شستن با ماشین لباس شویی

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

اشتراک گذاری

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهادات ویژه

  • دانستنی ها
  • آموزش آرایش
  • اخبار تکنولوژی
  • طلا و جواهرات
SPECULOOS-3 b: سیاره فراخورشیدی به اندازه زمین

SPECULOOS-3 b: کشف سیاره فراخورشیدی به اندازه زمین

1 روز پیش
رازهای شگفت‌انگیز پنگوئن‌ ها: از لانه‌سازی در گوانو تا بچه‌دزدی!

رازهای شگفت‌انگیز پنگوئن‌ ها: از لانه‌سازی در گوانو تا بچه‌دزدی!

2 هفته پیش
دنیای موجودات بی‌دنده عقب: سفری به میان حیواناتی که نمی توانند به عقب حرکت کنند

دنیای موجودات بی‌دنده عقب: سفری به میان حیواناتی که نمی توانند به عقب حرکت کنند

2 هفته پیش
10 حیوانی که به خواب زمستانی میروند

10 حیوانی که به خواب زمستانی میروند

2 هفته پیش
نقش حنا پروانه روی دست

زیباترین و جدیدترین مدل های نقش حنا پروانه روی دست 1403

1 ماه پیش
مدل های آرایش ساده دخترانه

جدیدترین و شیک ترین مدل های آرایش ساده دخترانه بهار 1403

1 ماه پیش
سنجاق‌های سر بافتی فانتزی

جدیدترین سنجاق سر بافتنی فانتزی دخترانه 2024

1 ماه پیش
طرح ناخن ساده و شیک

جدید ترین و بهترین طرح ناخن ساده و شیک 2024

2 ماه پیش

بهترین لپ تاپ های Core i5 سال 2024

1 هفته پیش
7تا از بهترین آمپلی فایر هدفون در سال 2024

بهترین آمپلی فایر های هدفون در سال 2024

2 هفته پیش
بهترین اسکوتر برقی 2024: برترین اسکوترهای الکترونیکی

بهترین اسکوتر های برقی 2024

2 هفته پیش
مانیتور جدید Skyworth دارای پنل 23.8 اینچی AH-IPS 1080p 100Hz

مانیتور جدید Skyworth دارای پنل 23.8 اینچی AH-IPS 1080p 100Hz

2 هفته پیش
گردنبند قاب عکس

جدیدترین مدل های گردنبند قاب عکس 2024

1 ماه پیش
گوشواره طرح خورشید

جدیدترین مدل های گوشواره طرح خورشید 2024

1 ماه پیش
انگشتر طلای طرح گل

بهترین و جدیدترین مدل های انگشتر طلای طرح گل 2024

1 ماه پیش
گردنبند دخترانه طلا طرح

جدیدترین مدل های گردنبند دخترانه طلا طرح فیل 2024

1 ماه پیش