کاهش گرد و غبار در خانه
0

9 راه برای کاهش گرد و غبار در خانه که نمیدانستید!

گرد و غبار در داخل خانه ممکن است به عنوان یک مسأله معمولی به نظر بیاید، اما این موضوع می‌تواند به صورت مستمر سلامتی ما را تحت تأثیر قرار دهد. گرد و غبار شامل ذرات معلق در هوا، مواد شیمیایی، مواد آلرژنیک و باکتری‌ها می‌شود که در خانه‌های ما جمع می‌شوند. این مقاله به بررسی روش‌ها و اقداماتی که می‌توانید انجام دهید تا گرد و غبار در داخل خانه خود را از بین ببرید و به کاهش آن بپردازید، می‌پردازد.

ذرات گرد و غبار در نهایت حتی به تمیزترین خانه ها راه پیدا می کنند. اما ما کشف کرده‌ایم که چگونه می‌توان از گرد و غبار در خانه‌تان جلوگیری کرد، بدون اینکه تمام وقت آزاد خود را صرف تمیز کردن کنید. گرد و غبار را در اتاق خواب یا اتاق نشیمن خود کاهش دهید و آن را دور نگه دارید با روش های آسان و کاربردی برای کاهش گرد و غبار در خانه خود پس برای اطلاع از آنها با وبسایت نمیدونستم همراه باشید

 کاهش گرد و غبار در خانه

شناخت گرد و گبار

قبل از آنکه به کاهش گرد و گبار بپردازیم، باید بفهمیم که چه چیزهایی ممکن است باعث تولید آن شوند. این شامل فعالیت‌های خانگی مانند آشپزی، تمیزی، و زمانی که مواد شیمیایی از قبیل شوینده‌ها و ضدعفونی‌کننده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. و همچنین سیستم گرمایش و تهویه مطبوع که میتواند ناشی از تولید هوای معلق به وسیله فیلترهای کثیف و دستگاه‌های گرمایش و تهویه مطبوع فاسد.

1.فیلترهای هواکش را مرتباً عوض کنید

دریچه های هوا و فیلترهای تهویه مطبوع نقش مهمی در دور نگه داشتن گرد وغبار از خانه شما دارند. اما هنگامی که آنها با گرد و غبار و مواد آلرژی زا پر شدند، کارایی زیادی ندارند. فیلتر خود را حداقل هر سه ماه یکبار تعویض کنید تا هوا و سطوح خانه کمی کمتر گرد و غبار داشته باشد.

2.پره های فن سقفی خود را تمیز کنید

اگر تیغه های پنکه های سقفی شما لایه ضخیمی از گرد و غبار روی خود دارند، هر بار که آنها را روشن می کنید مقداری از آن گرد و غبار را از بین می برند. از یک روبالشی قدیمی برای به دام انداختن گرد و غبار استفاده کنید و به آرامی آن را از هر تیغه جدا کنید بدون اینکه باعث پرواز آن در اطراف اتاق شود. این کار را هر دو ماه یکبار انجام دهید تا از تجمع گرد و غبار جلوگیری کنید.

3.ملافه و لباس هایتان را مرتب بشویید

 کاهش گرد و غبار در خانه

بیشتر گرد و غباری که در خانه هایمان پیدا می کنیم از لوازمی است که به طور مرتب استفاده می کنیم. شست و شوی مرتب ملافه، پتو و بالش راهی عالی برای جلوگیری از جمع آوری گرد و غبار در خانه است. سعی کنید حداقل یک بار در هفته ملحفه های خود را بشویید و سپس سعی کنید ملافه های اضافی یا ملافه ها و بالش های تزئینی را یک بار در ماه بشویید.

4.از جاروبرقی خود برای تمیز کردن خانه استفاده کنید

با استفاده مکرر از جاروبرقی، ذرات گرد وغبار را به حداقل برسانید. یک دور سریع و روزانه در اطراف محل زندگی‌تان در خانه مفید است، اما اگر وقتتان کم باشد، چند بار در هفته خوب عمل می‌کند. استفاده از جاروبرقی نباید با فواصل زمانی زیادی باشد. چوت گرد و غبار لایه لایه هستند جاروبرقی برای اینکه پاکسازی عمیق شما را کمی سبک تر کنند عالی هستند.

 کاهش گرد و غبار در خانه

 

5. فرش هارا برای مدتی در فضای باز قرار دهید

فرش گرد و غبار را به راحتی به دام می اندازند، بنابراین مهم است که آنها را به طور منظم هوا دهید. فرش هایتان را هر چند ماه یکبار بیرون بیاورید، به آنها ضربه بزنید و مقداری از آن گرد و غبار را از بین ببرید. بعد از آوردن داخل آن حتما با جاروبرقی تمیز کنید

6.تمیز کردن گرد و غبار از روی پنجره ها

پنجره‌ها مکانی است که اغلب برای تمیز کردن خانه‌ها نادیده گرفته می‌شود. مطمئن شوید که گرد و غباری که می تواند در اطراف خانه شما پخش شود، پنهان نشود. پارچه‌ها، پرده‌ها و کرکره‌ها را با جاروبرقی بشویید یا بشویید، و اطراف پنجره‌ها را تمیز کنید تا گرد و غبار کمتر شود.

7.اغلب برای دور نگه داشتن گرد و غبار وسایل های غیر ضروری را جمع کنید

 کاهش گرد و غبار در خانه

به این موضوع فکر کنید: هرچه وسایل بیشتری در خانه شما وجود داشته باشد، چیزهای بیشتری برای جمع آوری گرد و غبار وجود دارد. پاکسازی را به تمرینی منظم تبدیل کنید تا بتوانید مواردی را که به آن نیاز ندارید و چیزهایی که تمایل به جذب گرد و غبار دارند، زمانی که به صورت مذهبی تمیز نمی شوند، کاهش دهید.

8.گرد و غبار روی گیاهان خانگی پنهان می شود

 کاهش گرد و غبار در خانه

گل ها و گیاه هایی که در خانه هایمان هست خواه و ناخواه محل احتماع گرد و خاک ها هستند اگه که گل و گیاه هایمان در نزدیکی پنچره هم باشند این مقدار بیشتر خواهد بود. برای جلوگیری از اجتماع گرد و گبار ها و همچنین زیباتر شدن آنها هر زمان که در حال گردگیری یا تمیز کردن هستید، به آرامی برگ های گیاهان خود را پاک کنید.

9.مراقب باشید که چه چیزی باعث گرد و غبار می شود

جلوگیری از گرد وغبار در خانه کارهای نظافت روزانه و هفتگی شما را بسیار آسان می کند. اما چند چیز وجود دارد که باعث ایجاد گرد و غبار اضافی در خانه شما می شود. ممکن است بخواهید به این موارد توجه داشته باشید و نکاتی را برای کاهش تأثیر آنها بر سطح گرد و غبار خانه خود امتحان کنید.

مجموعه بزرگی از کتاب‌ها: در بالای تمیز کردن و تمیز کردن کتابخانه خود بمانید تا آن کتاب‌ها لایه‌هایی از گرد و غبار را جمع نکنند.
اثاثه یا لوازم داخلی: قطعات روکش شده خود را مرتب تمیز کنید تا گرد و غبار خود را جمع نکنند. جاروبرقی و تمیز کردن با بخار معمولاً برای تمیز کردن اثاثه داخلی مؤثرترین هستند.
سیگار کشیدن: سیگار کشیدن را به یک فعالیت در فضای باز تبدیل کنید تا خانه خود را تازه و تمیز نگه دارید و حداقل امکان در محیط خانه سیگار نکشید.
گرده: در روزهایی که تعداد گرده ها زیاد است از باز کردن پنجره ها خودداری کنید.
شومینه ها: اگر از شومینه خود به طور منظم استفاده می کنید، مطمئن شوید که تهویه مناسبی دارد و اطراف آن را اغلب تمیز کنید.

 کاهش گرد و غبار در خانه

سخن پایانی

تا به اینجا ما به بررسی اقداماتی پرداختیم که می‌توانید انجام دهید تا گرد و غبار در داخل خانه خود را از بین ببرید و به کاهش آن بپردازید. این اقدامات می‌توانند به بهبود کیفیت هوای داخل خانه و بهبود سلامتی شما کمک کنند. اکنون که می‌دانید چه چیزی باعث گرد و غبار در خانه شما می‌شود و چگونه از آن جلوگیری کنید، می‌توانید قبل از رسیدن مهمان‌ها بدون تمیز کردن سریع، با اطمینان خاطر دعوت کنید. از این روش ها استفاده کنید تا گرد و غبار در خانه خود را به حداقل برسانید و روال تمیز کردن را کمی کمتر کنید.

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
برچسب‌ها:,

اشتراک گذاری

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهادات ویژه

  • دانستنی ها
  • آموزش آرایش
  • اخبار تکنولوژی
  • طلا و جواهرات
بزرگترین آبشار جهان: غولی که در زیر امواج پنهان شده است

بزرگترین آبشار جهان: غولی که در زیر امواج پنهان شده است

18 ساعت پیش
10دانستنی جالب در مورد ماریو که نمیدانستید!

10دانستنی جالب در مورد ماریو که نمیدانستید!

1 هفته پیش
10 دانستنی جالب در مورد اکسیژن که نمی دانستید!

10 دانستنی جالب در مورد اکسیژن که نمی دانستید!

2 هفته پیش
10 دانستنی جالب در مورد که مو نمی دانستید!

10 دانستنی جالب در مورد مو که نمی دانستید!

2 هفته پیش
نقش حنا پروانه روی دست

زیباترین و جدیدترین مدل های نقش حنا پروانه روی دست 1403

1 هفته پیش
مدل های آرایش ساده دخترانه

جدیدترین و شیک ترین مدل های آرایش ساده دخترانه بهار 1403

1 هفته پیش
سنجاق‌های سر بافتی فانتزی

جدیدترین سنجاق سر بافتنی فانتزی دخترانه 2024

2 هفته پیش
طرح ناخن ساده و شیک

جدید ترین و بهترین طرح ناخن ساده و شیک 2024

4 هفته پیش
بهترین جارو برقی های رباتی 2023

بهترین جارو برقی های رباتی 2024

13 ساعت پیش
بهترین کارت گرافیک های 2023

بهترین کارت گرافیک های 2024

13 ساعت پیش
7تا از بهترین آمپلی فایر هدفون در سال 2024

بهترین آمپلی فایر های هدفون در سال 2024

1 هفته پیش
مشخصات آیفون SE 4 لو رفت؛ از نمایشگر ۶۰ هرتز تا هوش مصنوعی

مشخصات آیفون SE 4 لو رفت؛ از نمایشگر ۶۰ هرتز تا هوش مصنوعی

2 هفته پیش
گردنبند قاب عکس

جدیدترین مدل های گردنبند قاب عکس 2024

1 هفته پیش
گوشواره طرح خورشید

جدیدترین مدل های گوشواره طرح خورشید 2024

2 هفته پیش
انگشتر طلای طرح گل

بهترین و جدیدترین مدل های انگشتر طلای طرح گل 2024

2 هفته پیش
گردنبند دخترانه طلا طرح

جدیدترین مدل های گردنبند دخترانه طلا طرح فیل 2024

2 هفته پیش