Mercedes-AMG GT
0

قدرت و لوکسی بی‌محدود Mercedes-AMG GT: ابرخودرویی فراتر از تصور

طی سال‌ها، خودروهای اسپورت دو دره مرسدس-AMG از SLS گالوینگ تا نسل اول GT، و حتی SLR McLaren برند بنز قبل از آنها، همه تا حدود لذت‌جویی و عملکرد را با اصالت مختلط کرده‌اند. اما جادوگران سریع شرکت به نظر می‌رسد با طراحی دوباره کوپه GT سال 2024، به نسبت گسترده‌تری نگاه دارند. این مدل با بسیاری از ویژگی‌های جدیدترین SL رودستر، بیشتر از طرف گردش بزرگ را در طیف پوشش می‌دهد.
با وب سایت نمیدونستم همراه باشد تا به بررسی Mercedes-AMG GT بپردازیم

Mercedes-AMG GT

ظاهر اسپورت

با نوکی چاله‌شده و گونه‌های پرپهلو، مدل جدید سری C192 GT همچنان به طور افتراقی مجهز به قدرتی شش رقمی به نظر می‌رسد اما به طرزی که چشم راحت‌تری دارد نسبت به قبل. ساختار آن از چارچوب فضایی آلومینیومی با عناصر فولاد، مگنزیم و کربن‌فایبر تشکیل شده است و ابعاد کلی نسبت به نسل قبلی آن کمی افزایش یافته است.

اکنون طول آن 7.1 اینچ بیشتر، عرض آن 1.6 اینچ گسترده‌تر و فاصله محورها 2.8 اینچ بیشتر است. سیستم‌های دینامیکی فعال در قسمت زیربدن جلویی و همچنین با بالابر خودروی عقب فعال یافت می‌شوند؛ بسته دینامیک هواشناسی اختیاری نیز می‌تواند ایجاد کننده‌های جلویی هوا، دیفیوزر عقب مشخص‌تر و بال عقب ثابت بیشتری به همراه داشته باشد.

Mercedes-AMG GT

نکات فنی

AMG اعلام کرده که مأموریت اصلی بازطراحی GT، برآورده کردن تقاضای مشتریان موجود است که درخواست کرده‌اند که عملکرد خودرو کاهش نیابد اما کاربری بیشتری داشته باشد. به این منظور، طرح خودروی فعلی با محور عقبی تغییر کرده و جایگزین یک سیستم استاندارد چند منظوره چرخ‌های پیشرانه همراه با فرمان متغیر شده است که می‌تواند تا 50 درصد از گشتاور موتور را به چرخ‌های جلو هدایت کرده و یا 100 درصد آن را به محور عقب منتقل کند.

این موتور V-8 توربوشارژ دوگانه 4.0 لیتری معروف ای‌ام‌جی است، که در مدل GT55 469 اسب بخار قدرت و 516 پوند-فوت گشتاور و در مدل GT63 577 اسب بخار قدرت و 590 پوند-فوت گشتاور ایجاد خواهد کرد. با این حال، گیربکس جدید خودرو – یک اتوماتیک نه‌سرعته با یک پک کلاچ به جای یک مبدل گشتاور – مستقیماً پشت موتور قرار دارد، به جای قرار گرفتن در پشت محور عقب مانند دنده دوگانه دوجلویی عقبی مدل قبلی GT. به عبارت دیگر، موتور V-8 توربوشارژ اکنون بالای خط محور جلو قرار دارد، به جای پشت آن – یک تفاهم که به بهبود فضای داخلی به حاشیه وزن توزیعی از جلو به عقب به صورت احتمالی می‌رسد.

با دارا بودن سیستم چرخ‌های همه‌چرخ متحرک، محتوای ویژگی‌های اضافی و تمرکز بیشتر بر کارایی کلی، GT جدید به طور قاطعانه بر رقابت با ابرخودروی روزانه غیر قابل انکار امروزی، پورشه 911 توربو، تمرکز دارد.

Mercedes-AMG GT

نکات مکانیکی اضافی شامل معکوس کننده چرخ‌های عقب، تفاوت محدود مهر و موم دیفرانسیل عقب کنترل‌شده الکترونیکی، سیستم زنجیره‌ای جلویی اختیاری که می‌تواند نوک جلو را 1.2 اینچ بالا برده، و یک سیستم تعلیق نیمه فعال به وسیله هیدرولیک با تعمیرهای تطبیقی است.

همانطور که انتظار می‌رود، سیستم انتخاب پویا AMG انواعی از حالت‌های رانندگی و همچنین برنامه کنترل راه‌اندازی ریس Race Start را ارائه می‌کند. گرچه وزن خودروها به احتمال زیاد به فراتر از علامت دو تن افزایش خواهد یافت، اما GT63 باید قادر باشد تا به سرعت 60 مایل در ساعت در حدود سه ثانیه برسد.

دیسک‌های ترمز فوق‌العاده آهنی به صورت استاندارد در اختیار قرار می‌گیرند، در حالی که واحدهای کربن سرامیک به طول 16.5 اینچ در جلو به صورت اختیاری خواهند بود. مثالی که ما دیدیم، روی لاستیک‌های تابستانی Michelin Pilot Sport S5 نصب شده بود که بر روی چرخ‌های آلومینیومی 21 اینچی تزئین شده بودند (20 اینچ به صورت استاندارد می‌باشد).

هر چند مدل GT55 و GT63 در ابتدا پوشش مدل‌ها را تشکیل می‌دهند، اما رتبه بار بالای لاستیک‌های عقب ماشین جدید، به همراه دیداری از ماشین‌های توسعه با پورت‌های شارژ، نشان می‌دهد که در آینده مدل پلاگین هیبرید قدرتمند‌تری اضافه خواهد شد.

Mercedes-AMG GT

Mercedes-AMG GT حتی برای جاده های پیچ در پیچ هم مناسب است دیگر Mercedes-AMG GT  تنها با محور پشتی‌مانده راه رفته نخواهد شد؛ مدل جدید AMG GT کوپه دارای یک سیستم AWD (چهار چرخ متصل) با تنظیم AMG استاندارد است. به تعویق و حالت رانندگی بستگی دارد، سیستم چهار چرخ متصل می‌تواند تمام گشتاور را به محور عقب منتقل کند یا آن را به تساوی بین جلو و عقب تقسیم کند.

در SL55، مشاهده کردیم که تنظیمات AWD به خودرو اجازه دادند که در حالت‌های رانندگی ورزشی خود در زمان خروج از چرخاندن شود. ما قبلاً یک نمونه از کوپه AMG GT در فستیوال سرعت گودوود دیده‌ایم که دارای پرتابه‌ها می‌باشد، بنابراین اگر فضای کافی (و مهارت) داشته باشید، این دو در آمادهٔ تجربهٔ خوشایندی از رانندگی جانبی خواهد بود.

“این خودروی اسپورت ترین در مجموعه ماست”، متیاس شمیدت، مدیر تولید اصلی AMG GT، در یک مصاحبه با رسانه گفت. شمیدت افزود که با Mercedes-AMG GT اثبات می‌کند که می‌تواند خودروهای اسپورت جدی را طراحی کند.

 

 رانندگی راحت‌تر

کوپه جدید Mercedes-AMG GT دارای کنترل فعال رانندگی AMG است، یک قطعه پیشرفته از تکنولوژی که در SL63 تجربه کرده‌ایم. در اینجا، این تکنولوژی به صورت استاندارد در مدل‌های GT55 و GT63 وجود دارد، جایی که ضربان‌های ضد-چرخش را با خطوط هیدرولیک متصل به یکدیگر جایگزین می‌کند که تأثیری بر رانندگی دارد. منظور از این تکنولوژی این است که خودرو را در زاویهٔ برخورد به خم‌های جاده بیشتر کار کند، که باید در سرعت‌های بالا در مسیرهای پیچ‌دار به راننده در مواقعی که با یک پیچ ناگهانی روبرو می‌شود، کمک کند.

یک ویژگی که مالکان از Mercedes-AMG GT بطور قطع قدردانی خواهند کرد: این تکنولوژی می‌تواند محور جلو را به ارتفاع 1.2 اینچ برانگیزاند، که گاهاً تفاوتی بین یک پیچ ترسناک و ورود تمیز به درمسیر می‌سازد. همچنین مدیریت محور عقب هم به صورت استاندارد در کوپه AMG GT سال 2024 وجود دارد.

در Mercedes-AMG GT، محورهای عقب با سرعت‌های بالای 62 مایل در ساعت (حدود 100 کیلومتر در ساعت برای کسانی که اطلاع دارند) تا 2.5 درجه به سمت محورهای جلو حرکت می‌کنند، یا در جهت مخالف هنگام حرکت با سرعت کمتر از 62 مایل در ساعت (که حدود 100 کیلومتر در ساعت است) حرکت می‌کنند. سازندهٔ خودرو توضیح داده است که این تکنولوژی به صورت ویژه برای استفاده در کوپه AMG GT تنظیم شده است.

Mercedes-AMG GT

طراحی داخلی

شما می‌توانید همه چیز از فرمان تا سیستم تعلیق و صدای خروجی گاز را با انتخاب یکی از شش حالت رانندگی تغییر دهید: نرم، راحت، اسپورت، اسپورت+، شخصی(حالت رانندگی سفارشی) و مسابقه ای. همانند SL، کوپه GT دارای دیسک‌های ترمز فولادی با قطر 15.4 اینچ است در حالی که گزینه‌های کربن-سرامیک نیز در دسترس می‌باشند.

سرنوشت بلند هود قدیمی AMG GT یکی از جزئیات طراحی برتر آن بود و بیشتراً هنوز برای مدل سال 2024 باقی مانده است. هود کوتاه‌تر شده است، اما خودرو هنوز در شخص حاضر ترکیبی از ترسناکی و کمی بلند به نظر می‌رسد. شکل خودروی ورزشی‌اش به اندازهٔ مدل قبلی خالص نیست، اما به تنهایی این خودرو همهٔ سیگنال‌های درست را ارسال می‌کند.

نسبت به مدل قبلی GT، کابین خودروی جدید به مراتب لوکس‌تر، فضای بزرگ‌تر و راحت‌تر برای دیدن به بیرون است، به ویژه با سقف شیشه‌ای پانوراما اختیاری. از دهانه‌های هوای مداری شبیه توربین تا رابط تاچ‌اسکرین 11.9 اینچی در مرکز، داخلی یک محیط با تکنولوژی بالا و جذاب است که برای هر کسی که در داخل یک اس‌ال جدید نگاه کرده باشد، به سرعت آشنا خواهد بود.

صندلی‌های اسپورت پوشش‌دار با یک تابشگری موجود، به صورت استاندارد خواهند بود و می‌توانند به صندلی‌های عملکردی با پشتیبانی بیشتر تازه کار کنند. به طور قابل توجهی، فضای اضافی در پشت صندلی‌های جلو برای جا گذاشتن اشیاء مفید است، یا می‌توان صندلی‌های عقب جمع‌شونده اختیاری را برای دو مسافر اضافی نصب کرد – به شرطی که سر نداشته باشند.

تسهیلات اضافی در قسمت عقب یافت می‌شوند، با باز شدن درب عقب با قدرت بدون دست‌کاری، به منطقه باری بزرگی که می‌تواند دو کیف گلف را جای دهد، دسترسی پیدا می‌کنید. و اگر قصد دارید حداکثر ظرفیت بار مدل GT را بهره‌برداری کنید، بهتر است که برای صندلی‌های عقب قابل تاشو را انتخاب کنید، زیرا مدل‌های بدون آن‌ها دیواره ثابتی در پشت محفظه مسافر دارند.

Mercedes-AMG GT

جمع بندی

خودرو جدید Mercedes-AMG GT با بهره گیری از موتور قدرتمند با ظاهری جذاب و اسپورت جدید ترین خودرو ساخته شده توسط مرسدز خواهد بود. هنوز قیمت Mercedes-AMG GT اعلام نشده است، اما انتظار می‌رود که وقتی در نیمه اول سال آینده به بازار عرضه شود، قیمت آن به نسبت نزدیک به نقاط ورودی SL55 و SL63 فعلی – به ترتیب 142,350 و 184,050 دلار – باشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

اشتراک گذاری

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهادات ویژه

  • دانستنی ها
  • آموزش آرایش
  • اخبار تکنولوژی
  • طلا و جواهرات
مدیریت منابع انسانی به سازمان برای چه کاری است؟

مدیریت منابع انسانی سازمان برای چه کاری است؟

3 هفته پیش
تاریخچه ۵۴ ساله سامسونگ و پیشرفت‌های اخیر

تاریخچه ۵۴ ساله سامسونگ و پیشرفت‌های اخیر

1 ماه پیش
چرا بدنه ماشین لباسشویی برق دارد؟

چرا بدنه ماشین لباسشویی برق دارد؟

1 ماه پیش
آموزش ریست کردن ماشین لباسشویی

آموزش ریست کردن ماشین لباسشویی

1 ماه پیش

شیکترین مدل مو باز دختران جوان 2023

2 هفته پیش
مدل آرایش یلدایی دخترونه

10 مدل شیک آرایش دخترانه در شب یلدا 1402

3 هفته پیش
مدل آرایش چشم در زمستان

8 تا از بهترین مدل های آرایش چشم در زمستان

3 هفته پیش
مدل شگفت انگیز طرح ناخن یلدایی

جدیدترین و شیک ترین مدل و طرح ناخن یلدایی 1402

4 هفته پیش
رفع مشکل عدم اتصال به شبکه در پلی‌استیشن ۵: راهکارها و دلایل

رفع مشکل عدم اتصال به شبکه در پلی‌استیشن ۵: راهکارها و دلایل

3 هفته پیش
با گروک، هوش مصنوعی شوخ طبع ماسک آشنا شوید

با گروک، هوش مصنوعی شوخ طبع ماسک آشنا شوید

4 هفته پیش
اسنپدراگون 8 نسل 3 دارای اورکلاک و آندرکلاک خواهد بود

اسنپدراگون 8 نسل 3 دارای اورکلاک و آندرکلاک خواهد بود

4 هفته پیش
رویکرد جدید نتفلیکس: تماشای مداوم با کمترین تبلیغات

رویکرد جدید نتفلیکس: تماشای مداوم با کمترین تبلیغات

4 هفته پیش
مدل انگشتر سولیتر

جدید ترین و شیک ترین مدل انگشتر سولیتر 2023

4 هفته پیش
گردنبند دخترانه طلا طرح

جدیدترین مدل های گردنبند دخترانه طلا طرح فیل 2023

3 ماه پیش
دستبند کارتیه دخترانه

جدیدترین مدل های دستبند کارتیه دخترانه 2023

3 ماه پیش
دستبند جواهر الماس ظریف و دلنشین

جدیدترین مدل های دستبند جواهر الماس ظریف و دلنشین 2023

3 ماه پیش