گیاهان دارویی برای کاهش فشار خون بالا که نمیدونستید!
0

گیاهان دارویی برای کاهش فشار خون بالا که نمیدونستید!

تأثیر چندین گیاه بر فشار خون بالا در انسان‌ها معنادار است. فشار خون بالا یک قاتل بی‌صداست و توسط پیچیدگی‌های بیماری قلب ایجاد می‌شود. راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید با معرفی گیاهان به روزمرگی خود، خودتان را از ابتلای به فشار خون بالا پیشگیری کنید.

فشار خون از دو جنبه به نام فشار خون سیستولی و دیاستولی تشکیل شده است. اصولاً توسط مهارکنندگان ACE و مهارکنندگان کلسیم کنترل می‌شود. راه‌های زیادی وجود دارد که بدون نیاز به مصرف داروها می‌توانید به طور طبیعی فشار خون حود را کنترل کنید .

با این حال، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند به گیاهان برای مدیریت فشار خون بالا به دلیل کارایی آنها پناه ببرند. همچنین مطالعات متعددی پیشنهاد داده‌اند که تعدادی از درمان‌های گیاهی، همراه با رژیم غذایی سالم، ورزش منظم، مدیریت استرس و مکمل‌دهی، می‌توانند به طور مؤثر فشار خون بالا را کاهش دهند.

گیاهان دارویی برای کاهش فشار خون بالا:

بسیاری از گیاهان به کاهش فشار خون کمک می‌کنند. اثرات جانبی مشترکی با سایر گیاهان دارند. بنابراین، اضافه کردن آنها به روزمره خود بسیار حیاتی است. در ادامه این مقاله از وبسایت نمیدونستم به گیاهان دارویی برای کاهش فشار خون بالا توصیه میشوند میپردازیم

1.سیر

سیر در تمام کشورها به دلیل ویژگی‌های دارویی خود مشهور است.و به بیماری‌های قلبی مرتبط شده است. سیر حاوی ترکیبات گوگردی، از جمله آلیسین، است که به افزایش جریان خون و گشاده کردن عروق خونی کمک می‌کند.

همچنین نتایج مؤثری در کاهش فشار خون نشان داده است. اثرات آن مشابه ویژگی‌های دارویی هستند. یک مطالعه نشان داد 30 نفر که مصرف 600-1500 میلی‌گرم عصاره سیر داشتند به طور مؤثر فشار خون را کاهش داده است.

2. آویشن

آویشن

آویشن یک گیاه دارویی است که دارای ویژگی‌های دارویی متعددی است. این شامل اسید رزمارینیک است که به کاهش التهاب و سطوح قند خون مرتبط می‌شود. این نتایج مؤثری در ریلکس کردن عروق خونی نشان داده و در نهایت منجر به کاهش فشار خون می‌شود.

گیاه برای فشار خون بالا به عنوان یک مهارکننده تبدیل کننده آنژیوتانسین عمل می‌کند. آنژیوتانسین بر روی عروق خونی اثر می‌گذارد و باعث تنگ شدن عروق خونی و افزایش فشار بدن می‌شود. اگرچه فیزیولوژی آویشن هنوز برای دانشمندان مبهم است، اثرات مؤثر و کمترین عوارض جانبی این را بهترین گیاه برای فشار خون می‌سازد.

3.ریحان

ریحان یک گیاه دارویی است که به دلیل ویژگی‌های دارویی خود معروف است. این به علت داشتن مواد فعال قوی شناخته می‌شود. ریحان دارای اوژنول غنی است که با آنتی‌اکسیدان‌ها که به مزایای سلامت مرتبط با کاهش فشار خون دارند، پیوند دارد.

برخی تحقیقات نشان می‌دهد که اوژنول مؤثر است و می‌تواند فشار خون را کاهش دهد، که به عنوان یک مهارکننده کانال کلسیم طبیعی عمل می‌کند. کلسیم به بهبود حرکات قلب و سلول‌های شریانی کمک می‌کند. پژوهشگران باید وظیفه دقیق ریحان را در رابطه با فشار خون بررسی کنند.

4.زنجبیل

زنجبیل وضعیت سلامتی عالی و بهبود یافته ای از جمله گردش خون، سطح کلسترول و فشار خون دارد. افرادی که زنجبیل مصرف می کنند عملکرد قلب خود را بهبود می بخشند و احتمال حمله قلبی را کاهش می دهند.

به این دلیل است که خاصیت مسدود کننده کانال کلسیم دارد. مطالعه دیگری همچنین نشان داد که 4000 نفر که روزانه 2 تا 4 گرم مصرف می کنند کمترین خطر ابتلا به فشار خون بالا را دارند.

زنجبیل را می توان به هر وعده غذایی چه سوپ و چه در وعده غذایی اضافه کرد. بسیاری از مردم زنجبیل را به چای اضافه می‌کنند تا طعم لذیذی پیدا کند و برای بدنشان مفید باشد.

5.جعفری

جعفری گیاهی برجسته در غذاهای آمریکایی، اروپایی و خاورمیانه است. بومی مدیترانه است. جعفری دارای انواع ترکیبات فعال مانند ویتامین C و کاروتنوئیدهای رژیمی است و فشار خون را کاهش می دهد.

بسیاری از مطالعات مربوط به جعفری در مورد فشار خون نشان داد که باعث کاهش فشار خون سیستولیک و دیاستولیک می شود. به عنوان یک مسدود کننده کانال کلسیم عمل می کند که به طور موثر بر روی فشار عمل می کند. این دارو فشار خون را شل می کند و رگ های خونی را گشاد می کند، اگرچه پاتوفیزیولوژی هنوز نامشخص است.

6.دانه کرفس

فواید زیادی دارد زیرا یک ادویه همه کاره با مواد مغذی است به عنوان مثال، آهن، منیزیم، منگنز، کلسیم و فیبر. بسیاری از محققان خوردن دانه های کرفس را برای فشار خون پیشنهاد می کنند. برخی از مواد طبیعی به عنوان گشاد کننده سیاهرگ عمل می کنند و دیواره عضلانی را شل می کنند. این مطالعه نشان داد که فشار خون با خوردن دانه های کرفس کنترل قابل توجهی را نشان می دهد.

7. گیاه پنجه گربه چینی

گیاه پنجه گربه چینی

این گیاه سنتی چینی با بیماری هایی برای کاهش قند خون است. نام علمی پنجه گربه چینی Uncaria rhynchophylla است که با نام های Gou-Teng یا Chotoko نیز شناخته می شود.

این گیاه دارای ترکیبات متعددی به نام هیرسوتین و رینکوفیلین است. این مواد فعال به تحریک رگ‌های خونی برای تولید اکسید نیتریک کمک می‌کنند که به آرامش و اتساع کمک می‌کند.

8.دارچین

دارای ادویه معطر با پوست درختی به نام جنس Cinnamomum است. افرادی که از آن استفاده می کنند نتیجه قابل توجهی در فشار خون نشان می دهند. این تحقیق نشان داد که 641 شرکت کننده با استفاده از دارچین فشار خون سیستولیک و دیاستولیک را کاهش دادند.

به طور عمده 6.2 میلی متر جیوه و 3.9 میلی متر جیوه کاهش یافت. 2400-500 میلی گرم دارچین در روز کاهش 5.39 میلی متر جیوه و 2.6 میلی متر جیوه در فشار خون دیاستولیک را نشان داد. دارچین را می‌توان در وعده‌های غذایی و مکمل‌های غذایی گنجاند.

9.هل

ادویه ای لذیذ با شیرینی جزئی و طعمی تند است. این ماده دارای آنتی اکسیدان است که به کاهش فشار خون کمک می کند. بزرگسالان مبتلا به فشار خون با مصرف 3 گرم هل نتایج موثری بر فشار خون داشتند.

این همچنین به عنوان یک دیورتیک عمل می کند که تجمع آب بافت را از طریق ادرار حذف می کند. بسیاری از دانشمندان هنوز به تأثیر هل بر بدن پی می برند.

این گیاه برای فشار خون بالا بسیار مفید است و می تواند به پخت و پز، پخت و پز و حتی چای صبحگاهی اضافه شود.

10. گیاه باکوپا موننیری

گیاهی است که عمدتاً در مناطق باتلاقی یافت می شود و از زمان های قدیم دارای خواص دارویی بوده است. به درمان اضطراب، حافظه و فشار خون بالا کمک کرده است.

برخی تحقیقات نشان می دهد که به کاهش فشار خون سیستولیک و دیاستولیک کمک می کند. توجه شده است که گیاه فشار خون بالا وضعیت روحی بیمار را نیز بهبود می بخشد.

گیاه باکوپا موننیری

سخن پایانی

فشار خون بالا شایع ترین و بحرانی ترین مشکلی است که بیشتر مردم را تحت تاثیر قرار داده است. همه باید از این مشکل دوری کنند. راه های زیادی وجود دارد که می توانیم فشار خون را مدیریت کنیم.

با این حال، گیاه فشار خون ذکر شده در بالا به طور موثر عوارض ناخواسته را کنترل می کند. داروی مناسب، رژیم غذایی سالم، ورزش منظم و شیوه زندگی سالم برای غلبه بر این بیماری ضروری است.

علاوه بر این، این گیاهان برای فشار خون بالا را می توان به بسیاری از سبزیجات اضافه کرد و ایمنی بدن را بهبود بخشید. ممکن است با سایر داروها تداخل داشته باشد. بنابراین، ضروری است قبل از شروع هر گونه گیاهان دارویی از پزشک خود سوال کنید.در پایان امیدواریم گیاهان دارویی برای کاهش فشار خون بالا که معرفی شد برای سلامتی تان مفید باشد.

سوالات متداول

کدام گیاه فشار خون را فورا کاهش می دهد؟

گزارش شده است که آویشن فشار خون را به شدت کاهش می دهد. عنصری به نام رزمارینیک اسید التهاب و قند خون را کاهش می دهد که ACE را مهار می کند. این به کاهش فشار خون کمک می کند.

درمان های طبیعی برای کاهش فشار خون چیست؟

کاهش وزن اضافی با انجام ورزش سالم بخورید نمک را کاهش دهید الکل را محدود کنید ترک سیگار کاهش استرس

چای برای کاهش فشار خون چیست؟

بسیاری از چای ها مانند بابونه، گل رز اسطوخودوس و هیبیسکوس فشار خون را کنترل می کنند. این چای می تواند فشار خون را کاهش داده و رگ ها را آرام کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

اشتراک گذاری

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهادات ویژه

  • دانستنی ها
  • آموزش آرایش
  • اخبار تکنولوژی
  • طلا و جواهرات
مدیریت منابع انسانی به سازمان برای چه کاری است؟

مدیریت منابع انسانی سازمان برای چه کاری است؟

3 هفته پیش
تاریخچه ۵۴ ساله سامسونگ و پیشرفت‌های اخیر

تاریخچه ۵۴ ساله سامسونگ و پیشرفت‌های اخیر

1 ماه پیش
چرا بدنه ماشین لباسشویی برق دارد؟

چرا بدنه ماشین لباسشویی برق دارد؟

1 ماه پیش
آموزش ریست کردن ماشین لباسشویی

آموزش ریست کردن ماشین لباسشویی

1 ماه پیش

شیکترین مدل مو باز دختران جوان 2023

2 هفته پیش
مدل آرایش یلدایی دخترونه

10 مدل شیک آرایش دخترانه در شب یلدا 1402

3 هفته پیش
مدل آرایش چشم در زمستان

8 تا از بهترین مدل های آرایش چشم در زمستان

3 هفته پیش
مدل شگفت انگیز طرح ناخن یلدایی

جدیدترین و شیک ترین مدل و طرح ناخن یلدایی 1402

4 هفته پیش
رفع مشکل عدم اتصال به شبکه در پلی‌استیشن ۵: راهکارها و دلایل

رفع مشکل عدم اتصال به شبکه در پلی‌استیشن ۵: راهکارها و دلایل

4 هفته پیش
با گروک، هوش مصنوعی شوخ طبع ماسک آشنا شوید

با گروک، هوش مصنوعی شوخ طبع ماسک آشنا شوید

4 هفته پیش
اسنپدراگون 8 نسل 3 دارای اورکلاک و آندرکلاک خواهد بود

اسنپدراگون 8 نسل 3 دارای اورکلاک و آندرکلاک خواهد بود

4 هفته پیش
رویکرد جدید نتفلیکس: تماشای مداوم با کمترین تبلیغات

رویکرد جدید نتفلیکس: تماشای مداوم با کمترین تبلیغات

4 هفته پیش
مدل انگشتر سولیتر

جدید ترین و شیک ترین مدل انگشتر سولیتر 2023

1 ماه پیش
گردنبند دخترانه طلا طرح

جدیدترین مدل های گردنبند دخترانه طلا طرح فیل 2023

3 ماه پیش
دستبند کارتیه دخترانه

جدیدترین مدل های دستبند کارتیه دخترانه 2023

3 ماه پیش
دستبند جواهر الماس ظریف و دلنشین

جدیدترین مدل های دستبند جواهر الماس ظریف و دلنشین 2023

3 ماه پیش