تاثیر ورزش بر کاهش خطر حمله قلبی
0

تاثیر ورزش بر کاهش خطر حمله قلبی

بسیاری از ما هر روز ورزش میکنیم و از فواید ورزش اگاه هستیم اما ورزش خیلی بیشتر از اینها ارائه می دهد. این باعث بهبود سلامت قلب می شود. ورزش علاوه بر ظاهر بهتر و مغز قوی، خطر حمله قلبی را کاهش می دهد. امروز در این مقاله از وبسایت نمیدونستم ارتباط بین پیشگیری از حمله قلبی و ورزش را به شما معرفی می کنیم.

آیا می دانستید؟

آمار مرگ و میر ناشی از سکته قلبی در بالاترین سطح جهان بوده است
شیوع بیماری های قلبی عروقی در ایران افزایش یافته است
بیماری های قلبی 50 درصد افزایش یافته است
تعداد مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی در 25 سال گذشته دو برابر شده است
40 درصد از ایرانی هایی که دچار حمله قلبی می‌شوند کمتر از 55 سال سن دارند

چگونه ورزش خطر حمله قلبی را کاهش می دهد؟

پیشگیری از حمله قلبی با فعالیت بدنی منظم و شیوه زندگی سالم امکان پذیر است. در این پست با نحوه کمک ورزش به پیشگیری از حمله قلبی و سایر بیماری های قلبی عروقی آشنا خواهیم شد

1. گردش خون را بهبود می بخشد

انجام فعالیت های بدنی به طور منظم برای حفظ سلامت قلب مهم است. به این دلیل است که ورزش به قلب ما اجازه می دهد خون را به طور موثر پمپاژ کند. گردش خون با ورزش بهبود می یابد. به این ترتیب جریان خون می تواند حتی به عروق کوچک برسد و خطر گرفتگی آنها کاهش می یابد.

2. قلب قوی می شود

قلب یکی دیگر از عضلات بدن شماست. آمادگی جسمانی قدرت ماهیچه های بدن ما از جمله قلب را بهبود می بخشد. ورزش منظم هر گروه عضلانی قدرت آن را بهبود می بخشد.

به طور مشابه، در مورد قلب، قدرت با تمرینات سالم برای قلب بهبود می یابد. یک قلب قوی می تواند به درستی کار کند. پیشگیری از حمله قلبی با افزایش قدرت آن قابل انجام است.

3. فشار خون بالا را کاهش می دهد

ورزش جایگزین مناسبی برای داروها در کنترل فشار خون بالا است. فشار خون یا فشار خون بالا با افزایش سن افزایش می یابد. برای کنترل آن، انجام نوعی فعالیت بدنی مهم است.

نه تنها ورزش، بلکه ورزش منظم کلید کاهش فشار خون بالا است. اگر فشار خون متوسطی دارید، ورزش می تواند این فشار را حفظ کند. اما شما فشار خون بالا دارید، آمادگی جسمانی می تواند آن را برای پیشگیری از حمله قلبی کاهش دهد.

4. سطح کلسترول خوب را بهبود می بخشد

کلسترول یک ماده چرب است که از طریق خون در بدن ما گردش می کند. دو نوع کلسترول وجود دارد – خوب و بد. برای حفظ سلامت قلب، کلسترول خوب مهم است.

ورزش باعث افزایش سطح کلسترول HDL (لیپوپروتئین با چگالی بالا) می شود که برای قلب شما مفید است. تحقیقات نشان داده است که از طریق فعالیت بدنی می توان حتی ماهیت کلسترول را نیز تغییر داد.

5. خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد

تا سال 2030، حدود 439 میلیون بزرگسال به دیابت مبتلا خواهند شد. بیماری های قلبی عروقی به هم مرتبط هستند. دیابت، اگر کنترل نشود، می تواند احتمال حمله قلبی را افزایش دهد.

تمرینات بدنی در حفظ سطح گلوکز خون مفید بوده است. ورزش می تواند سطح قند خون را در فرد کاهش دهد. بیماران دیابتی به راحتی می توانند از انسداد عروق رنج ببرند. این وضعیت می تواند منجر به حمله قلبی شود.

6. ورزش به ترک سیگار کمک می کند

این یک واقعیت شناخته شده جهانی است که کشیدن سیگار برای سلامتی خطرناک است. خطر حمله قلبی در فردی که سیگار می کشد در مقایسه با فردی که سیگار نمی کشد دو برابر است. اگر سیگار را ترک کنید، شانس پیشگیری از حمله قلبی به طور چشمگیری بهبود می یابد.

ورزش برای کسانی که مایل به ترک سیگار هستند یک برنامه موثر بوده است. اشاره شده است که اگر فرد انرژی و ذهن خود را صرف فعالیت بدنی کند، ترک سیگار آسانتر است.

علاوه بر آن، وقتی نتایج را می‌بینید، میل شما برای ترک سیگار تشدید می‌شود. طبق مطالعات مختلف، حتی مقدار کمی ورزش می تواند وسوسه نیکوتین را کاهش دهد. ترک سیگار و ورزش برای جلوگیری از حملات قلبی دو روی یک سکه هستند.

7. به حفظ یک رژیم غذایی سالم کمک می کند

ورزش و رژیم غذایی سالم برای پیشگیری از حمله قلبی از یکدیگر تمجید می کنند. اگر زمان خود را صرف بهبود تناسب اندام منظم کنید، می‌توانید هدف خود را به سمت یک رژیم غذایی سالم‌تر مدیریت کنید.

آنچه می خورید وزن، هورمون ها و سلامت کلی شما را تعیین می کند. ورزش به شما کمک می‌کند تا به رژیم غذایی بهتر و سالم‌تر پایبند باشید. جدا از فواید سلامتی، انگیزه درست خوردن خواهید داشت. از آنجایی که شما زمان زیادی را صرف عرق کردن در باشگاه می کنید.

8. به مدیریت وزن کمک می کند

ورزش خطر حمله قلبی را کاهش می دهد، به عنوان یک امتیاز، به مدیریت وزن کمک می کند. چاقی یکی از علل اصلی بیماری های قلبی است. اگر به طور منظم ورزش کنید، می توانید پیشرفت وزن خود را ردیابی کنید.

وزن سالم بدن افراد به نوع بدن او بستگی دارد. ورزش باعث بهبود متابولیسم و استقامت بدن می شود. بنابراین، به حفظ وزن متوسط بدن کمک می کند. اگر می خواهید وزن کم کنید، ورزش بهترین راه حل در کنار یک رژیم غذایی متعادل است.

9. استرس را مدیریت می کند

استرس نقش یک شرور را برای قلب شما بازی می کند. مدیریت استرس بهترین پاسخ برای پیشگیری از حمله قلبی است. از طریق تمرینات، استرس خود را به سمت حرکت هدایت می کنید.

فعالیت بدنی عواملی که باعث استرس شما می شوند را از بین نمی برد. اما به شما دیدگاه بهتری در مورد نحوه برخورد با آنها می دهد. اگر آرام باشید، سلامت قلب شما بهبود می یابد.

10. تحرک را بهبود می بخشد

توانایی یک فرد در حرکت، تحرک او را تعیین می کند. مزایای سلامتی ورزش با تحرک بهبود می یابد. سلامت قلب شما یک هدف نیست بلکه یک برنامه ثابت است.

برای پیشگیری از حمله قلبی، ورزش منظم به صورت روزانه مورد نیاز است. ورزش باعث بهبود تحرک فرد می شود. و بهبود تحرک به معنای توانایی بیشتر برای ورزش و سلامت است.

انواع ورزش برای جلوگیری از سکته قلبی

اکنون که می دانیم ورزش چگونه می تواند خطر حمله قلبی را کاهش دهد، زمان آن رسیده است که ورزش را شروع کنیم. اما ممکن است تعجب کنید که کدام تمرینات را انجام دهید. نگران نباشید. ما جواب را داریم. در اینجا لیستی از ورزش ها برای جلوگیری از حمله قلبی وجود دارد

ورزش هوازی: ایروبیک یک تمرین با شدت بالا است. بهترین ورزش برای سیستم قلبی عروقی محسوب می شود. این باید 4-5 بار در هفته انجام شود.

تمرینات قدرتی: این تمرین به عنوان تمرین مقاومتی نیز شناخته می شود. این شامل تقویت گروه های عضلانی در قسمت های فوقانی و تحتانی بدن است.

کشش و انعطاف: این تمرینات را می توان در حالی که در یک مکان نشسته انجام داد. حرکات کششی منجر به تقویت آهسته عضلات می شود. اینها همچنین به جلوگیری از آسیب در حین تمرین کمک می کنند.

پیاده روی: یک مطالعه نشان می دهد که پیاده روی به عنوان یک ورزش خطر حمله قلبی را تا 31 درصد کاهش می دهد. پیاده روی باعث بهبود کلسترول خوب و کاهش فشار خون بالا می شود.

شنا: شنا یک راه عالی برای تقویت قدرت است. شنا برای کل بدن شما موثر است. قبل از ورود به استخر باید به دمای آب در استخر توجه کرد.

یوگا: یوگا طیف وسیعی از فواید سلامتی دارد. این یک فعالیت ذهن و بدن است که به روشی خوب بر سلامت قلب تأثیر می گذارد. یوگا همچنین یک کاهش دهنده استرس عالی است.

دوچرخه سواری: دوچرخه سواری توسط افراد در هر گروه سنی قابل انجام است. در مقایسه با سایر اشکال ورزش باعث ایجاد فشار و آسیب کمتری می شود.

نکاتی برای تمرین مناسب در یک برنامه شلوغ

ما درک می کنیم که چگونه یک برنامه شلوغ می تواند یک مشکل باشد. اما به دلیل مشغله کاری نباید سلامتی خود را به خطر بیندازید و سبک زندگی کم تحرک داشته باشید. ما چند راه آسان برای کمک به شما داریم. برای جلوگیری از حمله قلبی نکات و ورزش های زیر را انجام دهید:
هنگام صحبت کردن با تلفن راه بروید: پیام های متنی را با تماس های تلفنی جایگزین کنید و هنگام صحبت پیاده روی کنید.

از پله ها استفاده کنید: دفتر شما در طبقه چهارم است، اشکالی ندارد. روزی دو بار از پله ها بالا بروید و آسانسور را رها کنید.

در زمان استراحت ورزش کنید: ابتدا ناهار خود را بخورید. سپس در یک پارک نزدیک قدم بزنید یا فقط در ساختمان اداری پرسه بزنید.

زود بیدار شوید: فقط چند روز طول می کشد تا به این عادت عادت کنید. زنگ ساعت خود را زود تنظیم کنید و زمانی را برای فعالیت بدنی اختصاص دهید.

بیشتر بایستید، کمتر بنشینید: به شما پیشنهاد می کنیم در محل کار استراحت کنید. اگر نمی توانید میز خود را برای پیاده روی ترک کنید، فقط بایستید و کار کنید.

ماشین خود را کمی دورتر پارک کنید: عمداً وسیله نقلیه خود را در انتهای آن پارک کنید. این به شما امکان می دهد کمی بیشتر راه بروید.
چقدر زیاد است؟ما پاسخی برای سوال بالا نداریم. اما ما می دانیم که چقدر کافی است. در پست بالا به این موضوع پرداخته ایم که ورزش چگونه خطر حمله قلبی را کاهش می دهد و چرا اهمیت دارد.

اما افراط در هر چیزی می تواند خطرناک باشد. بنابراین باید بدانید که چقدر ورزش برای شما کافی است. 30-40 دقیقه (در روز) فعالیت بدنی برای پیشگیری از حمله قلبی متوسط است.

سخن پایانی

فعالیت بدنی مانند داروی پیشگیری کننده برای حمله قلبی است. ورزش منظم خطر حمله قلبی را کاهش می دهد. این بیمه سلامت قلب شماست. هدف مقاله بالا تاکید بر لزوم ورزش است. ما سعی کرده‌ایم به طور خلاصه بیان کنیم که چگونه آمادگی جسمانی بر بدن شما تأثیر می‌گذارد. شما باید از این اطلاعات به عنوان انگیزه ای برای ورزش استفاده کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهادات ویژه

  • دانستنی ها
  • آموزش آرایش
  • اخبار تکنولوژی
  • طلا و جواهرات
SPECULOOS-3 b: سیاره فراخورشیدی به اندازه زمین

SPECULOOS-3 b: کشف سیاره فراخورشیدی به اندازه زمین

1 روز پیش
رازهای شگفت‌انگیز پنگوئن‌ ها: از لانه‌سازی در گوانو تا بچه‌دزدی!

رازهای شگفت‌انگیز پنگوئن‌ ها: از لانه‌سازی در گوانو تا بچه‌دزدی!

2 هفته پیش
دنیای موجودات بی‌دنده عقب: سفری به میان حیواناتی که نمی توانند به عقب حرکت کنند

دنیای موجودات بی‌دنده عقب: سفری به میان حیواناتی که نمی توانند به عقب حرکت کنند

2 هفته پیش
10 حیوانی که به خواب زمستانی میروند

10 حیوانی که به خواب زمستانی میروند

2 هفته پیش
نقش حنا پروانه روی دست

زیباترین و جدیدترین مدل های نقش حنا پروانه روی دست 1403

1 ماه پیش
مدل های آرایش ساده دخترانه

جدیدترین و شیک ترین مدل های آرایش ساده دخترانه بهار 1403

1 ماه پیش
سنجاق‌های سر بافتی فانتزی

جدیدترین سنجاق سر بافتنی فانتزی دخترانه 2024

1 ماه پیش
طرح ناخن ساده و شیک

جدید ترین و بهترین طرح ناخن ساده و شیک 2024

2 ماه پیش

بهترین لپ تاپ های Core i5 سال 2024

1 هفته پیش
7تا از بهترین آمپلی فایر هدفون در سال 2024

بهترین آمپلی فایر های هدفون در سال 2024

2 هفته پیش
بهترین اسکوتر برقی 2024: برترین اسکوترهای الکترونیکی

بهترین اسکوتر های برقی 2024

2 هفته پیش
مانیتور جدید Skyworth دارای پنل 23.8 اینچی AH-IPS 1080p 100Hz

مانیتور جدید Skyworth دارای پنل 23.8 اینچی AH-IPS 1080p 100Hz

2 هفته پیش
گردنبند قاب عکس

جدیدترین مدل های گردنبند قاب عکس 2024

1 ماه پیش
گوشواره طرح خورشید

جدیدترین مدل های گوشواره طرح خورشید 2024

1 ماه پیش
انگشتر طلای طرح گل

بهترین و جدیدترین مدل های انگشتر طلای طرح گل 2024

1 ماه پیش
گردنبند دخترانه طلا طرح

جدیدترین مدل های گردنبند دخترانه طلا طرح فیل 2024

1 ماه پیش