زیباترین گربه ها
0

آشنایی با ۱۰ گربه فوق‌العاده زیبا که قلب شما را می‌دزدند

گربه‌ها از جمله پرطرفدارترین حیوانات خانگی در سراسر جهان هستند. گربه‌ها از خانواده گربه‌سانان و راسته گوشت‌خواران هستند.که حدود 40 نژاد مختلف گربه خانگی شناخته شده وجود دارد .ویژگی‌های ظاهری مشترک گربه‌ها شامل بدن انعطاف‌پذیر، مو ، چنگال‌های تیز و دندان‌های تیز گوشت‌خواری است.آنها به دلیل ظاهر زیبا، رفتارهای جذاب و همچنین توانایی‌های شکاری خود مورد علاقه بسیاری از افراد قرار گرفته‌اند.اما امروز با یه مقاله دیگه از وب سایت نمیدونستم خدمت رسیدیم 10 تا از زیباترین گربه هارو براتون معرفی کنیم.

10.turkish angora(آنگورای ترکی)

turkish angora

این نژاد از منطقه آنکارای ترکیه منشأ گرفته است و سابقه آن به قرن ۱۷ میلادی برمیگردد. آنها از قدیمی‌ترین نژادهای طبیعی گربه به شمار می‌روند. این گربه‌ها موهای بلند و ابریشمی دارند که در رنگ‌های متنوعی از جمله سفید، مشکی، آبی، کرمی، قرمز، نقره‌ای، قهوه‌ای و لکه‌دار دیده می‌شود.

بدنی ظریف و چابک دارند، با دمی بلند و مخروطی‌شکل و گوش‌های تیز و بلند. سرشان مثلثی‌شکل است با استخوان گونه‌های برجسته.  شناخته شده به عنوان گربه‌ای بسیار هوشمند، بازیگوش و پرانرژی. ارتباط نزدیکی با خانواده انسانی خود برقرار می‌کنند.

این نژاد موی بلندشان نیازمند مراقبت منظم برای جلوگیری از گره خوردن است. ریزش مو کم است. همچنین مشکلات سلامتی در آنها نادر است، اما ممکن است به اختلالات ژنتیکی مانند کاردیومیوپاتی موضعی و آتروفی شبکیه مبتلا شوند. طول عمرشان معمولاً ۱۲ تا ۱۸ سال است.

turkish angora پس از محبوبیت فراوان در اروپا و آمریکا، جمعیت این نژاد در جنگ جهانی دوم به شدت کاهش یافت، اما در نیمه دوم قرن بیستم مجدداً رونق گرفت.

اما هنوز به عنوان یک نژاد نادر شناخته می‌شود و در نمایش‌ها دیده می‌شوند، اما به عنوان حیوان خانگی کمیاب هستند. برای رشد و تکامل نیازمند تعامل انسانی و فعالیت‌های اجتماعی می‌باشند.

9.persian(پرشین)

persian cat

یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین نژادهای گربه در جهان است که از ایران و خاورمیانه منشأ گرفته است. دارای موهای بلند و نرم هستند که نیاز به مراقبت و شانه‌کشیدن روزانه دارد. رنگ مو معمولاً سفید است اما رنگ‌های دیگر هم وجود دارد.

صورتی گرد با چشم‌ها و بینی بزرگ دارد. گوش‌ها کوچک و گرد هستند. دم‌هایشان بلند و پرپشت است و بدنی عضلانی اما نه چاق دارند. پاها کوتاه و ضخیم هستند.

معمولاً آرام، مهربان و باهوش هستند. با افراد خانواده رابطه‌ای صمیمی برقرار می‌کنند. سلامتی مناسبی دارند اما گاهی به بیماری‌هایی مثل KFS و PRA مبتلا می‌شوند. طول عمرشان بین 10 تا 15 سال است.

از قرن 19 میلادی به عنوان گربه خانگی در سراسر جهان رایج شده‌اند. همچنان یکی از محبوب‌ترین نژادها به شمار می‌آیند.

8.siamese (سیامی)

siamese cat

این نژاد از کشور تایلند (سیام سابق) منشأ گرفته و یکی از قدیمی‌ترین نژادهای گربه خانگی است.ویژگی بارز آنها رنگ متفاوت سر، گوش‌ها، دم و پاها نسبت به بدن است که اغلب تیره‌تر است. رنگ چشم‌هایشان هم معمولاً آبی است.

بدنی باریک و بلند با پاها و دمی بلند دارند. سر بیضی شکل و گوش‌های بزرگ ایستاده دارند.از نظر شخصیتی، بسیار فعال، باهوش، کنجکاو و صمیمی هستند. صدای بلند و پرحرفی دارند.

به دلیل پوست کوتاه و نرمشان نیاز چندانی به مراقبت ندارند. البته ریزش مو در آنها زیاد است.این نژاد می‌تواند به مشکلاتی مانند بیماری کلیوی، آسم، لکه‌های قهوه‌ای روی پوست و چشم‌های ضعیف مبتلا شود.

طول عمر متوسط آنها 15 تا 20 سال است و همچنان یکی از محبوب‌ترین نژادهای گربه در سراسر جهان به شمار می‌رود.

7.osicat(اوسیکت)

این نژاد نسبتاً جدید است که در دهه 1960 میلادی در آمریکا ایجاد شده است و از ترکیب نژادهای آبیسینی، سیامی و جنگلی پدید آمده است که ظاهری شبیه گربه وحشی دارد با لکه‌ها و خال‌های قهوه‌ای و زرد روی پوست که باعث ایجاد الگوی رنگی منحصر به فردی را تشکیل میدهد

بدنی عضلانی و با اندازه متوسط دارد. سر بیضی شکل، گوش‌های بزرگ و پاهای بلند از ویژگی‌های ظاهری آن است. روحیه‌ای فعال، جسور و بازیگوش دارند و به راحتی با انسان و حیوانات دیگر کنار می‌آیند.

آنان نیاز به فضای زیاد و فعالیت بدنی دارند. می‌توانند صعود کنند و ورزش‌هایی مثل بازیگیری را یاد بگیرند. سلامتی نسبتاً خوبی دارند و مشکلات ژنتیکی در آنها نادر است. عمر 12 تا 15 ساله دارند.

هنوز یک نژاد نسبتاً نادر محسوب می‌شود.

6.cornish rex(کورنیش رکس)

cornish rex

این نژاد اولین بار در دهه 1950 میلادی در انگلستان شناسایی شد. از ویژگی بارز آن‌ها موی بسیار کوتاه، موج‌دار و نرم است که شبیه موی افراد دارای سندرم داون به نظر می‌رسد.

بدنی کشیده و باریک دارند با گوش‌های بزرگ و سری پهن. پاها و دم بلند است.از نظر شخصیتی، بازیگوش، فعال و دوست‌داشتنی هستند. خیلی زود با افراد صمیمی می‌شوند.

همچنین به دلیل نداشتن پوشش موی چندانی، تمیز کردن و نگهداری آن‌ها آسان است.سلامتی خوبی دارند اما گاهی اوقات ممکن است دچار مشکلات پوستی شوند. عمر 12 تا 15 ساله‌ای دارند.همچنان یکی از نژادهای نادر و گران‌قیمت محسوب می‌شوند و در اندازه‌های متفاوت استاندارد و مینیاتور دیده می‌شوند.

5.bombay(بمبئی )

bombay cat

این نژاد از تلفیق نژادهای بورمی و آمریکایی سیاه در دهه 1950 میلادی در آمریکا پدید آمد.ویژگی بارز آنها پوست سیاه کامل بدون هیچ الگو یا لکه رنگی است که چشم‌هایشان معمولاً زرد رنگ است.

همچنین بدنی متوسط‌الجثه با سری گرد و پهن، گوش‌های کوچک و پاهای کوتاه دارند. دم‌شان متوسط و پرپشت است.از نظر شخصیتی، آرام، مطیع و علاقه‌مند به ارتباط با انسان هستند و صدای کمی دارند.

موی کوتاه و چسبانشان نیاز چندانی به شانه کشیدن و مراقبت ندارد. سلامتی خوبی دارند اما به دلیل سیستم ایمنی ضعیف‌تر در برابر بیماری‌های ویروسی آسیب‌پذیرترند. عمر متوسط 12 تا 16 سال دارند. هنوز یک نژاد نادر محسوب می‌شود اما رو به گسترش است.

4.maine coon

maine coon cat

این گربه یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌جثه‌ترین نژادهای گربه خانگی است که احتمالاً از ایالت مین در آمریکا منشأ گرفته است.

ویژگی بارز این نژاد، اندازه بزرگ و بدن عضلانی آن است. مین کون‌ها معمولاً بین 9 تا 16 کیلوگرم وزن دارند. موهای بلند و پرپشت، دم بزرگ و پرمو، گوش‌های بزرگ و همراه با دامنه‌ای از رنگ‌ها از دیگر ویژگی‌های ظاهری آن‌هاست.

از نظر شخصیتی، مین کون‌ها معمولاً آرام، با وقار و دوست‌داشتنی هستند. علی‌رغم اندازه بزرگشان، با کودکان و حیوانات خانگی دیگر رفتاری دوستانه و ملایم دارند.

سلامتی نسبتاً خوبی دارند اما گاهی به مشکلاتی مثل HCM و لکه‌های قهوه‌ای پوست مبتلا می‌شوند. عمر متوسط آنها بین 10 تا 15 سال است.

همچنین به دلیل شخصیت دوست‌داشتنی و ظاهر زیبایش یکی از محبوب‌ترین نژادهای گربه در سراسر جهان به شمار می‌رود. هر چند همچنان نسبتاً نادر است و از نظر قیمت هم گران‌تر از بسیاری نژادهای دیگر است .

3.abyssinian(آبیسینی )

abyssinian

این نژاد از کشور اتیوپی منشأ گرفته و یکی از قدیمی‌ترین نژادهای گربه خانگی است.

مشخصه اصلی آنها الگوهای موی قهوه‌ای/زرد/سیاه روی بدن است که منحصر به فرد به نظر می‌رسد. بدنی متوسط‌الجثه و باریک دارند با گوش‌های بزرگ، سری طویل و پاهای بلند. موی کوتاه و چسبان دارند.

جانورانی فعال، پرانرژی و کنجکاو هستند. به بازی کردن و بالا رفتن از وسایل علاقه‌مندند. سلامتی خوبی دارند و به ندرت دچار بیماری می‌شوند. عمر متوسط 14 تا 16 ساله‌ای دارند.

نسبتاً یک نژاد نادر و گران‌قیمت به شمار می‌رود اما طرفداران خاص خود را دارد. در اندازه‌های استاندارد و مینیاتور دیده می‌شوند.

2.russian blue (روسی آبی)

russian blue cat

این نژاد احتمالاً از روسیه و شمال اروپا منشأ گرفته است و یکی از قدیمی‌ترین نژادهاست.

ویژگی منحصربفرد آن پوست آبی‌رنگ یکدست و موی کوتاه و نقره‌ای‌رنگش است. بدنی الغر و بلند با سری عریض و گوش‌های بزرگ دارد. چشم‌ها معمولاً سبز یا زرد هستند.

از نظر شخصیتی آرام، با وقار و حساس هستند. به یک نفر خاص وابسته می‌شوند. مراقبت از پوست و موی آنها آسان است. سلامتی خوبی دارند و عمرشان تا 20 سال هم می‌رسد.

در گذشته در روسیه بسیار محبوب بودند ولی الان نادر شده‌اند. همچنان یکی از محبوب‌ترین نژادها به‌شمار می‌روند و نژادی گران‌قیمت محسوب می‌شوند.

1.norwegian forest(جنگلی نروژی)

norwegian forest cat

اما شماره یک ما اختصاص پیدا خواهد کرد به گربه زیبا جنگلی نروژی که میشه گفت زیباترین گربه جهان هم میتواند باشد. بهتر است بدانیم که این نژاد بومی کشور نروژ است و یکی از قدیمی‌ترین نژادهای طبیعی محسوب می‌شود.

ویژگی بارزشان پوشش ضخیم و مقاوم دو لایه‌ای است که آنها را در برابر سرما محافظت می‌کند. بدنی قوی و عضلانی با گردنی پر مو و دم بزرگ و پرپشت دارند. گوش‌های بزرگ و پاهایی بلند از ویژگی‌هایشان است.

روحیه‌ای مستقل و فعال دارند. باهوش و کنجکاو هستند و عاشق فضای باز و بالا رفتن از درختان هستند. سلامتی عالی دارند و به ندرت بیمار می‌شوند. عمرشان تا 16 سال هم می‌رسد.

و باید توجه داشت که در خارج از نروژ کمیاب هستند اما طرفداران خاص خود را دارند و از نظر قیمت گران‌ترند.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۵ رای

اشتراک گذاری

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهادات ویژه

  • دانستنی ها
  • آموزش آرایش
  • اخبار تکنولوژی
  • طلا و جواهرات
رازهای شگفت‌انگیز پنگوئن‌ ها: از لانه‌سازی در گوانو تا بچه‌دزدی!

رازهای شگفت‌انگیز پنگوئن‌ ها: از لانه‌سازی در گوانو تا بچه‌دزدی!

1 هفته پیش
دنیای موجودات بی‌دنده عقب: سفری به میان حیواناتی که نمی توانند به عقب حرکت کنند

دنیای موجودات بی‌دنده عقب: سفری به میان حیواناتی که نمی توانند به عقب حرکت کنند

1 هفته پیش
10 حیوانی که به خواب زمستانی میروند

10 حیوانی که به خواب زمستانی میروند

2 هفته پیش
ورزش ذهنی چیست؟ و چگونه میتواند بر زندگی ما تاثیر بگذارد

ورزش ذهنی چیست؟ و چگونه میتواند بر زندگی ما تاثیر بگذارد

2 هفته پیش
نقش حنا پروانه روی دست

زیباترین و جدیدترین مدل های نقش حنا پروانه روی دست 1403

1 ماه پیش
مدل های آرایش ساده دخترانه

جدیدترین و شیک ترین مدل های آرایش ساده دخترانه بهار 1403

1 ماه پیش
سنجاق‌های سر بافتی فانتزی

جدیدترین سنجاق سر بافتنی فانتزی دخترانه 2024

1 ماه پیش
طرح ناخن ساده و شیک

جدید ترین و بهترین طرح ناخن ساده و شیک 2024

2 ماه پیش

بهترین لپ تاپ های Core i5 سال 2024

7 روز پیش
7تا از بهترین آمپلی فایر هدفون در سال 2024

بهترین آمپلی فایر های هدفون در سال 2024

1 هفته پیش
بهترین اسکوتر برقی 2024: برترین اسکوترهای الکترونیکی

بهترین اسکوتر های برقی 2024

1 هفته پیش
مانیتور جدید Skyworth دارای پنل 23.8 اینچی AH-IPS 1080p 100Hz

مانیتور جدید Skyworth دارای پنل 23.8 اینچی AH-IPS 1080p 100Hz

2 هفته پیش
گردنبند قاب عکس

جدیدترین مدل های گردنبند قاب عکس 2024

1 ماه پیش
گوشواره طرح خورشید

جدیدترین مدل های گوشواره طرح خورشید 2024

1 ماه پیش
انگشتر طلای طرح گل

بهترین و جدیدترین مدل های انگشتر طلای طرح گل 2024

1 ماه پیش
گردنبند دخترانه طلا طرح

جدیدترین مدل های گردنبند دخترانه طلا طرح فیل 2024

1 ماه پیش