کشف ویژگی های هیجان انگیز اندروید 14
0

ویژگی های هیجان انگیز اندروید 14

آنچه در این مقاله خواهید آموخت

در تاریخ ۲۱ سپتامبر ۲۰۲۳، گوگل نسخه بتای اندروید 14 (Android 14 QPR1) را منتشر کرد و امیدواراست که این مرحله نهایی به سوی نسخه پایدار اندروید 14 (Android 14) باشد. کاربران دستگاه‌های Pixel گوگل امروز می‌توانند این نسخه بتا را بر روی تلفن‌های هوشمند خود نصب کنند، با استفاده از راهنمای نصب اندروید 14 ما، اگرچه کاربران دستگاه‌های دیگری باید منتظر منتشر شدن نسخه‌های اندروید 14 ویژه سایر شرکت های تلفن همراه دیگر باشند. با این حال اکنون در وبسایت نمیدونستم اطلاعات بیشتری از ویژگی‌ها و تغییرات اندروید 14 داریم. بیایید نگاهی به ویژگی‌های جدید اندروید 14 بیاندازیم و به تمام بهترین ویژگی‌های آن که تا کنون شناخته شده‌اند، بپردازیم.

قبل از اندروید 10، گوگل عموماً نسخه‌های Android خود را با نام شیرینی‌ها می‌نامید. این شامل اندروید 7 نوگات، اندروید 8 اورئو، و اندروید 9 پای بود. اما در حال حاضر، گوگل فقط از شماره نسخه استفاده می‌کند، بنابراین اندروید 14 به سادگی با نام اندروید 14 شناخته می‌شود. با این حال، گوگل هنوز از نام‌های دسری داخلی استفاده می‌کند و به نظر می‌آید که Android 14 با نام “Upside Down Cake” شناخته می‌شود.

نگاهی به نسخه‌های قبلی نشان می‌دهد که اندروید 13 در اوت ۲۰۲۲ منتشر شد، اندروید 12 در اکتبر ۲۰۲۱ منتشر شد و اندروید 11 در سپتامبر ۲۰۲۰ منتشر شد. در مورد تاریخ انتشار نهایی اندروید 14، هنوز هیچ خبر رسمی وجود ندارد به جز برنامه زمانی موقت اندروید 14. با این حال، اندروید 14 در ماه ژوئن به پایداری پلتفرم دست یافت و گوگل به توسعه‌دهندگان اعلام کرد که آن‌ها “چند هفته” از آن زمان برای تست برنامه‌های خود قبل از انتشار پایدار خواهند داشت. انتظار می‌رود که گوگل انتشار پایدار اندروید 14 را همزمان با عرضه سری گوشی‌های Pixel 8 در ماه اکتبر آغاز کند.

تولیدکنندگان دیگر (OEMs) اغلب نیاز دارند که کمی بیشتر از زمان گوگل را صرف تنظیم نسخه‌های جدید Android کنند، با اعمال پوسته‌های نرم‌افزاری خود مانند سامسونگ و شیائومی.

با انتشار نسخه بتای Android 14 beta 4 در تاریخ ۱۱ ژوئیه، نخستین نگاهی به Easter egg (تخم‌مرغ عید پاک) جدید برای Android 14 به دست آمد. تخم‌مرغ عید پاک به موضوع سفر به فضا مرتبط است.

ویژگی‌های دسترسی‌پذیری Android 14

گوگل در طول سال‌ها در زمینه پیاده‌سازی ویژگی‌های دسترسی کار های خوبی انجام داده است اندروید 13 یک حالت خواندن جدید برای کاربران با مشکلات بینایی معرفی کرد، پشتیبانی از نمایشگر بریل نیتیو (Braille display) و توضیحات صوتی. در عین حال، Android 12 توسعه بزرگ‌تری در زمینه بزرگ‌نمایی صفحه نمایش ارائه داد و امکان کنترل صفحه نمایش با حرکات صورت فراهم کرد.

اندازه‌ی فونت‌ها بزرگتر از قبل

Android از مدت‌ها قبل از قرار دادن اندازه‌های فونت بزرگ پشتیبانی می‌کند، اما اگر اندازه‌ی بزرگتر نیاز دارید چطور؟ خوش شانسید، زیرا یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌های اندروید 14 (به معنای واقعی) افزایش اندازه‌ی بزرگ‌نمایی فونت‌ها است.

گوگل به خصوص توضیح می‌دهد که کاربران حالا می‌توانند اندازه‌ی فونت‌ها را در اندروید 14 تا 200٪ نسبت به Android 13 افزایش دهند، در حالی که در پیکسل‌ها اندازه‌ی بزرگ‌نمایی فونت در اندروید 13 تا 130٪ بود. جالب اینجاست که شرکت می‌گوید که از مقیاس‌بندی غیرخطی فونت استفاده می‌کند تا متنی که از پیش بزرگ است، افزایش اندازه ندهد. به عنوان مثال، یک عنوان ممکن است افزایش اندازه نبیند، اما متن کوچک زیر عنوان ممکن است بزرگ‌تر شود.

اندازه‌ی فونت‌های بزرگ‌تر در اندروید 14

نمایش نوتیفیکیشن با چراغ دوربین و نمایشگر در Android 14

اگر شنوایی‌تان ضعیف باشد، اندروید 14 به شما امکان می‌دهد نوتیفیکیشن‌ها را با استفاده از چراغ دوربین و نمایشگر نمایان کنید. شما می‌توانید این تنظیمات را در بخش دسترسی فعال یا غیرفعال کنید. انتخاب شما می‌تواند شامل فعال کردن چراغ دوربین، فعال کردن چراغ نمایشگر یا همزمان فعال کردن هر دو باشد.

با فعال کردن چراغ نمایشگر، شما همچنین می‌توانید رنگ چراغ را انتخاب کنید، که بسیار عالی است. با این حال، شما نمی‌توانید شیوه‌ی نمایش چراغ‌ها را (نمایش به صورت پالس، فلش، موج و غیره) تغییر دهید و نمی‌توانید سفارشی‌سازی‌های برای هر برنامه به صورت جداگانه انجام دهید. این ویژگی فقط می‌تواند در وضعیت “فعال” یا “غیرفعال” باشد.

بهبودهای مرتبط با زبان

اندروید 14 همچنین تغییراتی در رابطه با زبان دارد، با شروع به پشتیبانی بهتر از زبان‌های با جنسیت (مانند فرانسوی و آلمانی) از طریق رابط برنامه‌نویسی Grammatical Inflection API.

تغییر دیگر مرتبط با زبان این است که توسعه‌دهندگان اکنون می‌توانند از کنترل‌های زبان به صورت دقیق‌تر برای هر برنامه استفاده کنند. این کنترل‌ها به توسعه‌دهندگان برنامه اجازه می‌دهند تا “لیست زبان را برای هر منطقه سفارشی‌سازی کنند، آزمایش‌های A/B انجام دهند و اگر برنامه‌شان از به‌روزرسانی‌های محلی سمت سرور استفاده می‌کند، محیط‌های جغرافیایی به‌روز را ارائه دهند.”

ترجیحات منطقه‌ای

اگر شما یک اروپایی هستید که در ایالات متحده زندگی می‌کنید، ممکن است بخواهید از اندازه‌گیری‌ها، تقویم‌ها و سیستم‌های دیگر استفاده کنید. با اندروید 14، این امکان وجود دارد.به عنوان مثال. شما می‌توانید واحدهای دما را به سلسیوس تغییر دهید و روز اول هفته را دوشنبه قرار دهید.

گزینه ترجیحات منطقه‌ای در اندروید 14

ویژگی‌ها و تغییرات مرتبط با باتری در Android 14

اندروید 14 تغییرات متنوعی را به منظور بهبود عمر باتری به همراه دارد. شما نباید انتظار داشته باشید که مانند حالت Doze در Android Marshmallow یا حالت صرفه‌جویی باتری بسیار بزرگی وجود داشته باشد، اما این تغییرات پنهان در زیر سطح هنوز می‌توانند به صرفه‌جویی باتری بزرگی منجر شوند.

تغییرات در اصول داخلی اندروید

ابتدا، گوگل دو API اندروید (سرویس‌های foreground و job scheduler) را تغییر داده تا بهبود کارایی در وظایفی مانند فعالیت‌های پس‌زمینه و دانلود فایل‌های بزرگ فایل کمک کند.

گوگل در مورد تغییرات خود در مورد دانلود و آپلود فایل‌ها می‌گوید:”وظیفه انتقال داده‌ی شروع شده توسط کاربر مدیریت دانلودها و آپلودهایی که نیازمند محدودیت‌هایی مانند دانلود فقط در شبکه Wi-Fi هستند، را آسان‌تر می‌کند”

تمرکز بر روی عمر باتری در اینجا پایان نمی‌یابد، چرا که Android 14 همچنین سیستم پخش داخلی پلتفرم را برای بهبود کارایی بهبود داده است.

مجوز جدید برای هشدارها

گوگل یک مجوز “برنامه زمان‌بندی هشدار دقیق” را پیاده کرده است که از تمام برنامه‌هایی که به تازگی نصب شده‌اند و برنامه‌های ساعت و تقویم‌ها نیستند، می‌خواهد که از کاربران این مجوز را درخواست کنند. شرکت این افزودنه را با توجیه این موضوع توضیح داده که عملکرد دقیق هشدار می‌تواند بر عمر باتری و منابع دیگر تأثیر بگذارد.

بازگشت یک آمار آشنا

یک ویژگی بازگشتی که خوشحالیم که آن را می‌بینیم، ویژگی “زمان صفحه نمایش از زمان شارژ کامل آخرین بار” است. این گزینه دوباره در منوی تنظیمات باتری قرار دارد پس از اینکه در اندروید 12 به جای مصرف باتری شما در ۲۴ ساعت گذشته، مخفی شد. این گزینه بازگشتی مفید است اگر می‌خواهید یک ایده دقیق‌تر از مدت زمانی که گوشی شما واقعاً دوام می‌آورد داشته باشید.

اطلاعات جدید باتری

اندروید 14 به شما امکان مشاهده اطلاعات جدیدی از جمله تاریخ تولید و تعداد چرخه‌های باتری را می‌دهد. این اطلاعات در مسیر تنظیمات > درباره تلفن > اطلاعات باتری قابل مشاهده است. با این حال، ممکن است این اطلاعات بر روی تمام گوشی‌ها نمایش داده نشود.

ویژگی‌ها و تغییرات امنیت و حریم خصوصی در Android 14

Android 14 دارای تعداد زیادی ویژگی مرتبط با امنیت و حریم خصوصی است. ما تمام تغییرات مهم را در اینجا داریم، برخی از آن‌ها ممکن است موجب ایجاد جدال شود.

خداحافظی از نصب برنامه‌های بسیار قدیمی

یکی از بزرگترین تفاوت‌ها بین اندروید 14 و اندروید 13 این است که به تازگی این بروزرسانی جدید از نصب برنامه‌های قدیمی‌تر اندروید جلوگیری می‌کند. گوگل می‌گوید که این تغییر به طور خاص به برنامه‌های ساخته شده برای API‌های Android 5.1 Lollipop و نسخه‌های قدیمی‌تر می‌پردازد.

این تغییر کمی بزرگ است، با توجیه شرکت جستجو کننده که بدافزارها به طور معمول بر روی سطوح API قدیمی‌تر تمرکز می‌کنند که از امکانات امنیتی و حفاظت از حریم خصوصی مدرن‌تر استفاده نمی‌کنند.

این تنظیم به این معناست که بسیاری از برنامه‌های قدیمی (مانند بازی‌های قدیمی و برنامه‌های مخصوص) نمی‌توانند بر روی تلفن‌های اندروید 14 نصب شوند. اگر همچنان اندروید خود را از نسخه قبلی به اندروید 14 ارتقا دهید، به نظر می‌آید که برنامه‌های قدیمی روی دستگاه شما باقی بمانند. اما این به طبع برای دستگاه‌هایی که با اندروید 14 از ابتدا عرضه می‌شوند صادق نیست.

دسترسی به عکس‌ها و ویدیوهای خاص

در اندروید 13 و نسخه‌های قبلی، اگر یک برنامه اجازه دسترسی به عکس‌ها و ویدیوهای شما را بخواهد، شما می‌توانید “بله” یا “خیر” بگویید. با اندروید 14، شما کمی بیشتر کنترل دارید. اکنون شما می‌توانید به برنامه‌ها اجازه دسترسی به برخی از عکس‌ها و ویدیوها را با استفاده از اعلان مجوز دهید که این برای حریم خصوصی عالی است، زیرا برنامه‌ها تنها می‌توانند تصاویر و ویدیوهایی را ببینند که شما می‌خواهید آن‌ها را ببینند.

اجازه دسترسی به عکس ها و فیلم های خاص در اندروید 14

افزایش حریم خصوصی PIN و اختیاری کردن حذف دکمه “OK”

در تنظیمات اندروید، شما می‌توانید هنگام وارد کردن پین انیمیشن‌ها را خاموش کنید. این باعث می‌شود که برای “بازدیدکنندگان یواشکی” سخت‌تر شود که پین شما را ببینند و به یاد بسپارند. این تغییر کوچک ممکن است تفاوت میان این داشته باشد که آیا کسی به تلفن شما دسترسی پیدا کند یا خیر. در حال حاضر، این ویژگی به صورت پیش‌فرض “خاموش” تنظیم شده است.

همچنین، اندروید 14 نیاز به فشردن دکمه “OK” پس از وارد کردن پین را بر می‌دارد. به جای آن، می‌توانید فقط عدد مورد نظر را وارد کنید و تلفن شما باز شود. توجه داشته باشید که این تنها در صورتی کار می‌کند که پین شما شش رقمی یا بیشتر باشد. اگر پین شما شش رقمی یا بیشتر باشد، این ویژگی به طور خودکار فعال می‌شود. اگر می‌خواهید دکمه “OK” را دوباره داشته باشید، می‌توانید به صورت دستی آن را اعمال کنید.

به‌روزرسانی‌های اطلاعات به اشتراک گذاشته شده

فرض کنید یک برنامه ای را روز دوشنبه نصب می‌کنید. شما اجازه می‌دهید که برنامه به اعلان ها و سیاست‌های حریم خصوصی تلفن شما دسترسی داشته باشد. سپس در روز سه‌شنبه، برنامه شرایط این سیاست‌ها را تغییر می‌دهد. تا به حال نمی‌توانستید در مورد این موضوع اطلاعی داشته باشید مگر اینکه شرکت به صورت مستقیم با شما تماس بگیرد. این مسئله با اندروید 14 تغییر می‌کند، زیرا شما اکنون پنجره‌ای (که در بالا مشاهده می‌شود) خواهید دید که در مورد هر برنامه‌ی خاص تغییراتی که در آن اتفاق افتاده است به شما اطلاع می‌دهد.

تغییرات امنیتی دیگر

گوگل نیز با تغییراتی در سیستم intents و بارگذاری کد پویا به مبارزه با مالورها و آسیب‌پذیری‌ها می‌پردازد. هیچ‌کدام از این ویژگی‌ها به صورت معلوم برای کاربران نمایش داده نمی‌شوند، اما هنوز ایجاد دفاع در عمق در مقابل مالورها و آسیب‌پذیری‌ها می‌تواند مفید باشد. پشتیبانی از کلید عبور نیز با اندروید 14 بهبود یافته است و ما را به سوی یک آینده بدون رمزعبور نزدیک‌تر می‌کند.

در ادامه، برخی از ویژگی‌های Android 14 را که می‌دانیم در راه هستند معرفی می‌کنیم!

اتصال هیلس (Health) یکپارچه

برنامه Health Connect در واقع یک مرکز برای جمع‌آوری داده‌های سلامتی از برنامه‌های تناسب اندام و بهداشتی مختلف شما است و در واقع از داده‌های سلامت و تناسب اندام از شرکت‌های بزرگی مانند Samsung، Fitbit و Peloton پشتیبانی می‌کند.

در حال حاضر، این برنامه به عنوان یک برنامه قابل دانلود وجود دارد. با انتشار Android 14 beta 2، گوگل تأیید کرد که Health Connect اکنون با Android از ابتدا عرضه می‌شود. این بدان معناست که نیازی به نصب دستی ندارید و به‌طور خودکار به‌روزرسانی می‌شود.

صفحه قفل دلخواه

شما از قبل می‌توانید صفحه اصلی خود را با ابزارک‌ها، تصاویر پس‌زمینه، پک‌های آیکون و غیره سفارشی کنید. اما صفحه قفل به مراتب قابلیت سفارشی‌سازی کمتری داشته است. این تغییر با اندروید 14 تغییر می‌کند، زیرا اکنون می‌توانید اقلام مختلفی از صفحه قفل را سفارشی کنید. گوگل سفارشی‌سازی‌های صفحه قفل را در Google I/O 2023 نمایش داد و رسماً آن را با بتای سوم اندروید 14 به کاربران ارائه داد.

امکان سفارشی سازی صفحه قفل در اندروید 14

تصاویر پس‌زمینه دلخواه

در Google I/O 2023، شرکت این امکان را فراهم آورد که شما به سه روش جدید تصاویر پس‌زمینه دلخواه ایجاد کنید. اولین روش اثر پارالاکس مصنوعی از تصاویر خود ایجاد می‌کند. در روی صحنه، David Burke نشان داد چگونه این کار را با تصویری از یک کودک انجام می‌دهد. سپس او یک ابزار سازنده تصاویر Emoji جدید نیز نشان داد .

شما Emoji مورد نظر خود را انتخاب می‌کنید، برخی از رنگ‌ها را انتخاب می‌کنید، و سپس یک چیدمان جذاب و پر رنگ از کارتون‌ها دریافت می‌کنید. در نهایت، Burke یک سیستم مصنوعی تولیدی برای ایجاد تصاویر پس‌زمینه از دستورات متنی نشان داد. دو سیستم اول با پایدار شدن اندروید 14 عرضه خواهند شد، اما سیستم مصنوعی تولیدی بعداً عرضه خواهد شد.

به‌روزرسانی‌های کوچکتر تایید شده

اندروید 14 اکنون پشتیبانی از صدای بدون از افت کیفیت را در هنگام استفاده از هدفون‌های باسیم دارد.
پشتیبانی از HDR 10 بیتی (معروف به Ultra HDR) در راه است، که به اطلاعات بیشتری از سنسور هنگام عکس‌برداری و باز کردن درهایی برای رنگ‌های زنده‌تر و تضاد بیشتر اجازه می‌دهد.

افزونه‌های Camera2 و CameraX به روزرسانی خواهند شد، که به برنامه‌هایی که از آن‌ها استفاده می‌کنند امکان مدیریت زمان‌های پردازش بیشتر را می‌دهد. این کمک به بهبود موارد کاربردی مانند عکاسی در نور کم که بر اساس الگوریتم‌های محاسباتی مصرفی اعتماد می‌کنند.

اندروید 14 به کاربران شرکتی و دولتی اجازه می‌دهد تا توانایی دستگاه در اتصال به استاندارد 2G ناامن را محدود کنند.

گوگل همچنین به کاربران امکان غیرفعال کردن پشتیبانی از اتصال‌های سلولی با نام “null-ciphered” در Android را می‌دهد. به عبارت دیگر، کاربران می‌توانند انتخاب کنند که تنها از اتصال‌های سلولی رمزنگاری شده استفاده کنند.

اندروید 14 همچنین به شما امکان تغییر نسبت تصویر برنامه‌ها را می‌دهد تا در دستگاه‌های قاب‌خمیده و تبلت‌ها به صورت تمام صفحه نمایش داده شوند.

هنگامی که یک دستگاه بلوتوث را به یک دستگاه Android 14 متصل می‌کنید، می‌توانید “نوع دستگاه صوتی” آن را انتخاب کنید. شما می‌توانید بین اسپیکر، هدفون، کیت خودرو، و دیگر گزینه‌ها انتخاب کنید.

ویژگی‌ها و اصلاحاتی که گوگل تا کنون به صورت رسمی تأیید کرده است فقط ویژگی‌ها و تغییراتی هستند که تا کنون تأیید شده‌اند. اما تعدادی ویژگی دیگر برای Android 14 وجود دارد که یا پیش از این به صورت رسمی تأیید شده‌اند یا بر اساس اشارها در کد گوگل قابل انتظار هستند.

به‌روزرسانی‌های Find My Device

گوگل یکی از بهترین ویژگی‌های شبکه Apple برای Find My Device از آن بهره‌می‌برد. با Android 14، احتمالاً کاربران قادر خواهند بود دستگاه‌های خود را حتی زمانی که خاموش هستند پیدا کنند. گوگل به‌طور گزارش‌هایی در حال کار بر روی شبکه خود Find My Device است، که به دستگاهی که خاموش شده است اجازه می‌دهد تا با استفاده از بلوتوث از دستگاه‌های Android دیگر در نزدیکی بهره‌برداری کند و در نتیجه مکان عمومی محصول خاموش را گزارش دهد. شواهدی نیز برای این ویژگی در Android 14 QPR1 پیدا شده است.

نوار جستجوی شناور

گوگل به نظر می‌رسد در Android 14 نوار جستجوی شناوری برای رابط کاربری Pixel Launcher تست می‌کند. ما این ویژگی را در بتای اول Android 14 QPR1 پنهان کرده‌ایم. وقتی فعال شود، باعث می‌شود که نوار جستجو در بالای صفحه کلید قرار گیرد به جای اینکه در بالای صفحه قرار داشته باشد وقتی در دراور برنامه هستید. این در بالای رابط کاربری هم Gboard و هم SwiftKey قرار دارد و می‌تواند همان کار را برای هر برنامه صفحه کلید اندروید دیگری انجام دهد.

حالت تعمیر

گوگل ممکن است یک حالت تعمیر جدید برای دستگاه‌های Pixel تست کند. به نظر می‌رسد که این حالت به حالت نگهداری در دستگاه‌های Samsung Galaxy که زمانی که تلفن‌ها برای تعمیر ارسال می‌شوند، یک پروفایل کاربر جدید ایجاد می‌کند، شبیه باشد، اما گمان میشود که گوگل ممکن است یک بازنشانی کارخانه را شبیه‌سازی کند. گوگل ممکن است از مکانیسمی که در اندروید 10 به نام تحت نام Dynamic System Updates (DSU) معرفی کرده برای این کار استفاده کند.

استفاده از هر گوشی هوشمند به عنوان وب‌کم

با اندروید 14، گوگل ممکن است به تمام گوشی‌های اندروید اجازه دهد که به عنوان وب‌کم استفاده شوند، اگر تولیدکنندگان دستگاه این قابلیت را پیاده‌سازی کنند. احتمالاً دیگر نیازی به استفاده از یک برنامه شخص ثالث برای تبدیل تلفن خود به وب‌کم نیست.

اتصال به ماهواره

شرکت‌هایی مانند Qualcomm، HUAWEI و T-Mobile در چند ماه گذشته توانایی ارتباط با ماهواره را اعلام کرده‌اند. خوشبختانه، گوگل واقعاً پشتیبانی از ارتباط ماهواره‌ای را به Android 14 می‌آورد.

این اخبار از طریق یک توییت در سپتامبر 2022 به وسیله مدیر ارشد گوگل Hiroshi Lockheimer منتشر شد. متأسفانه، شرکت در اینجا امکانات خاصی مانند پشتیبانی از ارتباط دوطرفه و فرمت‌های چندرسانه‌ای را مشخص نکرده است. اما پشتیبانی از ارتباط ماهواره‌ای به هر حال برای شرکت‌های تولید کننده دستگاه و ارائه‌دهندگان خدمات آسان‌تر خواهد شد.

اپلیکیشن‌های کلون

بعضی از تولیدکنندگان دستگاه یک ویژگی دارند که به شما این امکان را می‌دهد که یک اپلیکیشن را کلون کنید. این ویژگی برای ورود به یک اپلیکیشن با دو حساب مختلف مفید است. شما فقط اپلیکیشن را کلون می‌کنید، به حساب ثانویه در کلون وارد شوید، و سپس هر اپلیکیشنی را که در آن لحظه می‌خواهید باز کنید.

شواهدی وجود دارد که گوگل ممکن است در اندروید 14 به کارایی کلون‌کردن اپلیکیشن‌ها کار کند. این به شما امکان می‌دهد که اپلیکیشن‌ها را بدون نیاز به خرید دستگاه‌های تولیدکننده که این قابلیت را پشتیبانی می‌کنند کلون کنیدزیرا همه گوشی‌های اندروید آن را خواهند داشت.  برای حالت نهایی اطلاعات دقیقی در دسترس نیست، اما به نظر می‌رسد که این یک کار در حال انجام است.

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهادات ویژه

  • دانستنی ها
  • آموزش آرایش
  • اخبار تکنولوژی
  • طلا و جواهرات
مدیریت منابع انسانی به سازمان برای چه کاری است؟

مدیریت منابع انسانی سازمان برای چه کاری است؟

3 هفته پیش
تاریخچه ۵۴ ساله سامسونگ و پیشرفت‌های اخیر

تاریخچه ۵۴ ساله سامسونگ و پیشرفت‌های اخیر

1 ماه پیش
چرا بدنه ماشین لباسشویی برق دارد؟

چرا بدنه ماشین لباسشویی برق دارد؟

1 ماه پیش
آموزش ریست کردن ماشین لباسشویی

آموزش ریست کردن ماشین لباسشویی

1 ماه پیش

شیکترین مدل مو باز دختران جوان 2023

2 هفته پیش
مدل آرایش یلدایی دخترونه

10 مدل شیک آرایش دخترانه در شب یلدا 1402

3 هفته پیش
مدل آرایش چشم در زمستان

8 تا از بهترین مدل های آرایش چشم در زمستان

3 هفته پیش
مدل شگفت انگیز طرح ناخن یلدایی

جدیدترین و شیک ترین مدل و طرح ناخن یلدایی 1402

4 هفته پیش
رفع مشکل عدم اتصال به شبکه در پلی‌استیشن ۵: راهکارها و دلایل

رفع مشکل عدم اتصال به شبکه در پلی‌استیشن ۵: راهکارها و دلایل

3 هفته پیش
با گروک، هوش مصنوعی شوخ طبع ماسک آشنا شوید

با گروک، هوش مصنوعی شوخ طبع ماسک آشنا شوید

4 هفته پیش
اسنپدراگون 8 نسل 3 دارای اورکلاک و آندرکلاک خواهد بود

اسنپدراگون 8 نسل 3 دارای اورکلاک و آندرکلاک خواهد بود

4 هفته پیش
رویکرد جدید نتفلیکس: تماشای مداوم با کمترین تبلیغات

رویکرد جدید نتفلیکس: تماشای مداوم با کمترین تبلیغات

4 هفته پیش
مدل انگشتر سولیتر

جدید ترین و شیک ترین مدل انگشتر سولیتر 2023

4 هفته پیش
گردنبند دخترانه طلا طرح

جدیدترین مدل های گردنبند دخترانه طلا طرح فیل 2023

3 ماه پیش
دستبند کارتیه دخترانه

جدیدترین مدل های دستبند کارتیه دخترانه 2023

3 ماه پیش
دستبند جواهر الماس ظریف و دلنشین

جدیدترین مدل های دستبند جواهر الماس ظریف و دلنشین 2023

3 ماه پیش