0

نحوه انتخاب اندازه بند اپل واچ مناسب + انواع بند اپل واچ

اگر قصد خرید یک اپل واچ دارید، باید اندازه مچ و گزینه‌های بند موجود را در نظر بگیرید تا بهترین تناسب را بدست آورید. برخی از بندهای اپل واچ نیاز به اندازه‌گیری ویژه دارند و برخی دیگر طراحی نشده‌اند تا برای تمام مچ‌ها مناسب باشند.

اگر فروشگاه اپل در نزدیکی شما وجود دارد، می‌توانید یک بند اپل واچ را امتحان کنید، اما اگر ندارید، نیاز به اندازه‌گیری دقیق‌تری دارید تا اپل بند اشتباهی به شما ارسال نشود.

این راهنما تمام گزینه‌های مختلف بندهای اپل واچ را پوشش می‌دهد و طراحی شده است تا اطمینان حاصل کند که شما اندازه مناسبی از بند اپل واچ برای مچ خود دریافت می‌کنید. با وبسایت نمیدونستم همراه باشید

اندازه‌گیری قطر مچ خود

وقتی که قصد انتخاب بند را دارید، بهتر است که ابتدا مچ خود را اندازه‌گیری کنید. اگر یک تاشو پارچه‌ای در دست دارید، می‌توانید آن را دور مچ خود بپیچید تا اندازه بند خود را بدست آورید. برای کسانی که تاشو پارچه‌ای ندارند، می‌توانند از یک تکه نخ استفاده کنند و آن را دور مچ خود بپیچانند، سپس از یک اندازه‌گیر مسطح استاندارد یا اندازه‌گیر رولر برای اندازه‌گیری بخشی از نخ که به مچ شان می‌پیچد و مانند یک ساعت استفاده می‌شود، استفاده کنند.

مطمئن شوید که از نخ یا اندازه‌گیر پارچه‌ای استفاده می‌کنید که کشش ندارد تا نتوانید آن را کشانید و خطایی در اندازه‌گیری ایجاد نکنید. اگر ابزاری از این نوع ندارید، بهتر است از تکه‌ای کاغذ استفاده کنید. یک تکه کاغذ را به شکل نوار برش داده و آن را دور مچ خود بپیچانید، سپس از یک خودکار برای علامت‌گذاری نوار کاغذ در نقطه‌ای که با خود تداخل دارد، استفاده کنید.

در هنگام انجام این اندازه‌گیری‌ها، مطمئن شوید که تاشو پارچه، نخ یا کاغذ به اندازه کافی محکم به مچ شما بچسبیده و به اطراف مچ نگیرد. برای همه‌ی بندهای اپل واچ، شما به دنبال یک تنظیم محکم هستید که اپل واچ را به پوست بچسباند تا سنسورها به درستی کار کنند.

اگر تاشو پارچه شما تنها به اینچ اندازه می‌گیرد، ممکن است نیاز به تبدیل اندازه به میلیمتر باشد تا بهترین تطابق با راهنمای اندازه‌گیری‌های اپل را داشته باشید. یک اینچ معادل 25.4 میلیمتر است، بنابراین اگر مچ شما دور 7 اینچ است، آن را در 25.4 ضرب کنید تا به 177.8 میلیمتر برسید. اگر نیاز به تبدیل سریع دارید، سیری می‌تواند به شما کمک کند.

اندازه‌گیری‌های اپل واچ

اپل با عرضه اپل واچ سری 8 را با اندازه‌ های موردنیاز 41 میلیمتر و 45 میلیمتری، اپل واچ الترا را با اندازه‌ 49 میلیمتری، و اپل واچ SE را با اندازه‌ های 40 و 44 میلیمتری ارائه می‌دهد. قدم اول در انتخاب بند اپل واچ، انتخاب اپل واچ با اندازه مناسب است.

بدون شک، افرادی که مچ کوچک‌تری دارند، باید انتخاب کنندگان مدل‌های کوچک‌تر اپل واچ باشند، در حالی که افرادی با مچ بزرگ‌تر به مدل‌های بزرگ‌تر نیاز دارند. مدل‌های اپل واچ با سایز 40/41 میلیمتر برای مچ‌هایی با اندازه 130 تا 200 میلیمتر طراحی شده‌اند، در حالی که مدل‌های اپل واچ با سایز 44/45 میلیمتر برای مچ‌هایی با اندازه 140 تا 220 میلیمتر مناسب هستند. اما اپل واچ الترا قابلیت تنظیم برای مچ‌های با اندازه از 130 میلیمتر تا 210 میلیمتر را دارد.

توجه داشته باشید که این راهنما به اندازه‌گیری‌های مدل‌های اپل واچ با سایز 40، 41، 44 و 45 میلیمتر اشاره دارد که با مدل‌های اپل واچ “سری” مدرن مطابقت دارد، اما این راهنمای تنظیم همچنین برای مدل‌های قدیمی‌تر اپل واچ با سایزهای 38 و 42 میلیمتر هم معتبر است، زیرا سازگاری بندها از سال 2015 تاکنون تغییر نکرده است.

گزینه‌های بند اپل واچ و اندازه‌گیری فردی:

بعد از انتخاب اندازه مناسب اپل واچ خود، می‌توانید به مطالعه در مورد بندها و انواع تناسب هر کدام بپردازید. ما جنس هر بند اپل واچ را توضیح خواهیم داد و چگونگی حس بر روی مچ را بیان خواهیم کرد.

همه بندهای اپل واچ در همه اندازه‌ها موجود نیستند، و همچنین همه بندها با هر دو مدل سازگار نیستند. به عنوان مثال، Modern Buckle تنها برای مدل‌های 40 و 41 میلیمتری محدود است، اما به طور کلی بندهای اپل واچ با اندازه‌های مختلف مچ‌ها سازگار هستند. همچنین بندهایی وجود دارند که به طور خاص برای اپل واچ الترا طراحی شده‌اند.

تک حلقه و تک حلقه بافته شده( Solo Loop and Braided Solo Loop)

تک حلقه و تک حلقه بافته شده دو بند اپل هستند که دارای قفل نیستند. بندهای سولو لوپ در دوازده اندازه مختلف ارائه می‌شوند و نمی‌توانند تنظیم شوند، بنابراین مهم است که به خوبی اندازه‌گیری کنید تا به اندازه مناسبی برای این بندها برسید.

مدل‌های کوچک‌تر اپل واچ با بندهای با اندازه‌های یک تا نه سازگار هستند، و مدل‌های بزرگ‌تر اپل واچ با بندهای با اندازه‌های چهار تا دوازده سازگار هستند، با جزییات اندازه‌گیری‌های مربوطه در زیر. به دست آوردن اندازه مناسب برای یک بندی که دارای قفل نیست، کاری چالش‌برانگیز است. برای تجربه بدون اشتباه، بهتر است در این موقعیت به یک فروشگاه اپل شخصاً مراجعه کنید تا ببینید کدام بند بهترین احساس را روی مچ شما دارد.

 band Solo Loop and Braided Solo Loop

اپل ابزار اندازه‌گیری آنلاینی را ارائه می‌دهد، و این ابزار بعدی بهترین ابزاری است که می‌توانید از آن استفاده کنید اگر نمی‌توانید به فروشگاه اپل بروید. در صفحه فروش برای تک حلقه  (Solo Loop) مورد نظر خود، گزینه “شروع اندازه‌گیری شما” را کلیک کنید تا ابزار اندازه‌گیری اپل را دانلود و چاپ کنید.

اگر پرینتر ندارید، می‌توانید مچ خود را با یک تکه کاغذ به شکلی که در بالا توضیح داده شد اندازه‌گیری کنید، سپس از ماشین حساب آنلاین اپل برای تعیین اندازه‌ای که نیاز دارید، استفاده کنید. ما یک راهنمای مخصوص در مورد چگونگی اندازه‌گیری صحیح مچ خود برای Solo Loop و Braided Solo Loop داریم.

بندهای Solo Loop و Braided Solo Loop اپل از لاتکس مایع نرم ساخته شده‌اند، در حالی که Braided Solo Loop از نخ پلی‌استری که دور مهره‌های سیلیکونی برش زده شده است، ساخته شده است. این دو بند دارای کیفیتی الاستیک هستند که به آنها اجازه می‌دهد که از روی دست ساقدوش شوند و در مچ قرار بگیرند، و این بندها با گذر زمان کشیده می‌شوند، بنابراین ممکن است ارزش داشته باشد که اندازه‌ی کمتری از اندازه‌ی اندازه‌گیری‌شده خود را انتخاب کنید.

سازگاری: اپل واچ با اندازه‌های 38mm، 40mm، 41mm، 42mm، 44mm و 45mm.

محدوده اندازه‌گیری: از 5 اینچ تا 8.125 اینچ یا از 120 میلیمتر تا 206 میلیمتر.

گزینه‌های اندازه‌گیری، 40 و 41mm:** 1، 2، 3، 4، 5، 6، 7، 8، 9. اندازه 1 از 5 اینچ (120 میلیمتر) شروع می‌شود و اندازه 9، 7.25 اینچ یا 184 میلیمتر است.

گزینه‌های اندازه‌گیری، 44 و 45mm: 4، 5، 6، 7، 8، 9، 10، 11، 12. اندازه 4 از 5.75 اینچ (146 میلیمتر) شروع می‌شود و اندازه 12، 8.125 اینچ یا 206 میلیمتر است.

بند اسپورت

بند ورزشی یک بند قابل تنظیم از فلوروالاستومر است و در دو اندازه برای مدل‌های کوچک‌تر و بزرگ‌تر اپل واچ عرضه می‌شود. این بند به دلیل داشتن سوراخ‌هایی برای تنظیم، شما فقط باید مطمئن شوید که محدوده اندازه‌گیری زیر با اندازه مچ شما مطابقت دارد.

بند اسپورت اپل واچ

اپل بند ورزشی را با اجزایی ارسال می‌کند که به آن امکان می‌دهد که برای اندازه‌گیری S/M یا M/L تنظیم شود، بنابراین شما یک قطعه اضافی با بند ورزشی دریافت خواهید کرد.

فلوروالاستومر دارای لمس نرمی دارد، اما موادی شبیه به سیلیکون است. این ماده ضدآب و ضد عرق است و کش ندارد.

سازگاری: اپل واچ با اندازه‌های 38mm، 40mm، 41mm، 42mm، 44mm و 45mm.

اندازه‌گیری، 40 و 41mm: برای مچ‌هایی با اندازه 130mm تا 200mm مناسب است.

اندازه‌گیری، 44 و 45mm: برای مچ‌هایی با اندازه 140mm تا 210mm مناسب است.

Sport Loop

بند Sport Loop اپل از نایلون بافته‌شده با قلاب و حلقه ایجاد شده است. یک سمت آن مشابه متریال ولکرو است که بافت Sport Loop را به مچ شما می‌چسباند. این بند از سوراخ‌های مشابه بند ورزشی استفاده نمی‌کند، بنابراین می‌توانید یک تنظیم دقیق‌تر را دریافت کنید.

بند sport loop اپل واچ

Sport Loop نرم و تنفسی است، بنابراین هنگام تعریق راحت است، اما احتمالاً نخواهید خواست آن را تر کنید، بنابراین برای فعالیت‌هایی که با آب تماس ندارند بهترین گزینه است. این در دو اندازه برای مدل‌های کوچک‌تر و بزرگ‌تر اپل واچ عرضه می‌شود، و اگر مچ بزرگی دارید، این یکی از بندهای با برد عریض‌تر است.

برای این بند، اپل می‌گوید که اندازه‌گیری از 130mm شروع می‌شود، اما به دلیل تنظیم مچ‌ها در اینجا کمی تجاوز وجود دارد، بنابراین این همچنین یک گزینه مناسب برای مچ‌های کوچک است.

سازگاری: اپل واچ با اندازه‌های 38mm، 40mm، 41mm، 42mm، 44mm و 45mm.

اندازه‌گیری، 40 و 41mm: برای مچ‌هایی با اندازه 130mm تا 200mm مناسب است.

اندازه‌گیری، 44 و 45mm: برای مچ‌هایی با اندازه 145mm تا 220mm مناسب است.

 

Leather Link

بند Leather Link اپل از چرم ساخته شده است و دارای یک قفل مغناطیسی انعطاف‌پذیر است که انتهای بند را به مچ شما متصل می‌کند. اندازه‌گیری بند مانند Sport Loop است، اما با مواد چرم به جای نایلون بافته‌شده است. به دلیل ماده چرمی بودن، این بند باید در مواقع تمرین و در تماس با آب استفاده نشود.

بند Leather Link اپل واچ

با توجه به تنظیم محیطی، تنها ملاحظه‌ای که باید در انتخاب این بند داشته باشید، اطمینان حاصل کردن از مطابقت مچ شما با محدوده اندازه‌گیری زیر است.

سازگاری: اپل واچ با اندازه‌های 38mm، 40mm، 41mm، 42mm، 44mm و 45mm.

اندازه‌گیری، 40 و 41mm:سایز S/M برای مچ‌هایی با اندازه 130mm تا 160mm مناسب است. سایز M/L برای مچ‌هایی با اندازه 140mm تا 180mm مناسب است.

اندازه‌گیری، 44 و 45mm: سایز S/M برای مچ‌هایی با اندازه 140mm تا 180mm مناسب است. سایز M/L برای مچ‌هایی با اندازه 165mm تا 205mm مناسب است.

Modern Buckle

بند Modern Buckle از چرم ساخته شده است و تنها بند اپل است که اختصاصی مدل‌های کوچک‌تر اپل واچ 40 و 41mm است. این بند با قفل محکمی ارائه می‌شود و تطابق آن نسبت به بندهای دیگر کمی دشوارتر است، بنابراین باید مطمئن شوید که یکی مناسب اندازه مچ شما را خریداری کنید.

بند Modern Buckle اپل واچ

Modern Buckle دارای یک بند سگک است و تناسب آن به اندازه برخی از باندهای دیگر قابل قبول نیست، بنابراین باید مطمئن شوید که بند متناسب با اندازه مچ دست خود را خریداری کنید. سه اندازه وجود دارد که از 135 میلی متر شروع می شود، بنابراین این بند کمی بزرگتر از سایر باندهای ساعت اپل است.

اندازه حداکثر 180 میلی متر است، بنابراین اگر مچ دستی بیش از 7 اینچ دارید، می خواهید با بند دیگری استفاده کنید. سگک مدرن گروه دیگری است که بیشتر برای مد است تا عملکرد، و برای خیس شدن طراحی نشده است.

سازگاری: ساعت های اپل 38، 40، 41 میلی متر.

سایزبندی: سایز سایز مچ‌های کوچک متناسب با سایز 135 میلی‌متر تا 150 میلی‌متر، سایز متوسط متناسب با مچ‌هایی با سایز 145 میلی‌متر تا 165 میلی‌متر، و سایز بزرگ مچ‌های متناسب با اندازه‌های 160 میلی‌متر تا 180 میلی‌متر.

 

بند Milanese Loop

بند Milanese Loop از جرم استیل بافته‌شده است و دارای طراحی مشابه بافت Sport Loop است. مانند اکثر بندهای اپل واچ، اندازه‌گیری از 130mm شروع می‌شود، اما ارزش ذکر دارد که این یکی از بندهای کوچک‌تر اپل واچ است که حداکثر تا 200mm می‌رسد. اگر مچ بزرگی دارید (بیشتر از 7.8 اینچ)، Milanese Loop ممکن است برای شما کوچک باشد.
Milanese Loop یک بند مد است و برای تمرین یا تماس با آب مناسب نیست، اما اگر با آب در تماس بیافتد، مانند Sport Loop، آب را جذب نخواهد کرد.

سازگاری: اپل واچ با اندازه‌های 38mm، 40mm، 41mm، 42mm، 44mm و 45mm.

اندازه‌گیری، 40 و 41mm:برای مچ‌هایی با اندازه 135mm تا 195mm مناسب است.

اندازه‌گیری، 44 و 45mm: برای مچ‌هایی با اندازه 150mm تا 200mm مناسب است.

بند بند Milanese Loop اپل واچ

 

بند Link Bracelet

بند Link Bracelet از آلیاژ جرم استیل ساخته شده است و گران‌ترین بند اپل است، با طراحی ای که به بندهای ساعت‌های لوکس شبیه است. اندازه‌گیری برای بند Link Bracelet فقط با حذف لینک‌ها تنظیم می‌شود، بنابراین انعطاف‌پذیری کمتری نسبت به بندهای دیگر دارد.

اندازه‌گیری برای بند Link Bracelet از 135mm شروع می‌شود، بنابراین کمی بزرگ‌تر از برخی از بندهای دیگر اپل واچ است، و حداکثر تا 200mm می‌رسد، بنابراین محدوده اندازه‌گیری کمتری نسبت به گزینه‌های دیگر دارد. به دلیل نحوه متصل شدن لینک‌ها، باید مطمئن شوید که اندازه مچ شما دقیقاً در محدوده‌های اندازه‌گیری زیر قرار دارد.

لینک‌ها می‌توانند با استفاده از دکمه آزاد‌سازی حذف یا اضافه شوند، بنابراین تغییر اندازه بعد از خرید این بند نیز سخت نیست.

سازگاری: اپل واچ با اندازه‌های 38mm، 40mm، 41mm، 42mm، 44mm و 45mm.

اندازه‌گیری، 40 و 41mm: برای مچ‌هایی با اندازه 130mm تا 180mm مناسب است.

اندازه‌گیری، 44 و 45mm:برای مچ‌هایی با اندازه 150mm تا 200mm مناسب است.

بند بند Link Braceletاپل واچ

بندهای اولترا ساعت اپل

اپل واچ اولترا

اپل سه بند طراحی شده برای اپل واچ اولترا ارائه می دهد. با این حال، وب سایت اپل اشاره می کند که بندها با اندازه های 44 میلی متری و 45 میلی متری مدل های نسل قبلی اپل واچ سازگار هستند.

اولین حلقه آلپاین است که به رنگ های نارنجی، ستاره ای و سبز می آید. این بند از دو لایه نساجی بافته شده در یک تکه پیوسته ساخته شده است.
بعدی حلقه دنباله در زرد/بژ، آبی/خاکستری و سیاه/خاکستری است. همچنین 99.00 دلار قیمت دارد و از یک بافت نایلونی نرم با زبانه کششی برای تنظیمات سریع ساخته شده است.

آخرین گروه Ocean Band در رنگ های زرد، سفید و نیمه شب است. این در یک الاستومر با کارایی بالا با هندسه لوله‌ای ساخته شده است که به آن اجازه می‌دهد تا کاملاً مناسب باشد، حتی روی یک لباس مرطوب.
طبق وب‌سایت اپل، در واقع، اپل واچ اولترا 49 میلی‌متری با اکثر بندهای اپل واچ موجود کار می‌کند. این دستگاه با نوارهای طراحی شده برای اندازه های بزرگتر 42، 44 و 45 میلی متری موجود برای سری 8 و مدل های قدیمی اپل واچ سازگار است.
انتخاب باند
در اکثر موارد، هر بند اپل واچ دارای محدوده اندازه خوبی است، و شما واقعاً فقط باید به دقت توجه کنید اگر مچ دست شما کوچکتر از متوسط یا بزرگتر از حد متوسط باشد.

بند های اپل واچ اولترا

نوارهای بسته بندی مانند اسپورت لوپ در هر دو موقعیت بسیار بخشنده هستند، و اگر مچ بزرگی دارید، بند اسپرت و حلقه اسپرت ممکن است در جایی قرار بگیرند که باندهای دیگر مناسب نیستند. برای مچ‌های کوچک، حلقه اسپورت را می‌توان محکم کشید و تناسب بهتری نسبت به بند اسپورت ارائه می‌دهد.

اندازه گیری به خصوص با حلقه Solo و Solo Braided Loop دشوار است، بنابراین اندازه گیری برای این ساعت ها باید دقیق باشد. نیازی نیست که در مورد سایر بندهای اپل واچ کاملاً محتاط باشید، اما اندازه گیری دقیق برای اطمینان از تناسب خوب مفید است.

با هر یک از بندها، اگر می‌توانید برای یک فرآیند آزمایشی به فروشگاه‌های خرده‌فروشی اپل بروید تا بتوانید ایده‌ای از مواد مختلف و احساس آن‌ها روی مچ دست پیدا کنید. این می تواند به ویژه در مورد حلقه Solo و Solo Braided Loop مفید باشد زیرا ابزارهای اندازه گیری برای همه دقیق نیستند.
تقریباً با همه باندها، تناسب با اندازه درست است، اما حلقه Solo و Solo Braided Loop کشیده می شوند، بنابراین با این دو باند، ممکن است بخواهید اندازه را کاهش دهید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهادات ویژه

  • دانستنی ها
  • آموزش آرایش
  • اخبار تکنولوژی
  • طلا و جواهرات
بزرگترین آبشار جهان: غولی که در زیر امواج پنهان شده است

بزرگترین آبشار جهان: غولی که در زیر امواج پنهان شده است

19 ساعت پیش
10دانستنی جالب در مورد ماریو که نمیدانستید!

10دانستنی جالب در مورد ماریو که نمیدانستید!

1 هفته پیش
10 دانستنی جالب در مورد اکسیژن که نمی دانستید!

10 دانستنی جالب در مورد اکسیژن که نمی دانستید!

2 هفته پیش
10 دانستنی جالب در مورد که مو نمی دانستید!

10 دانستنی جالب در مورد مو که نمی دانستید!

2 هفته پیش
نقش حنا پروانه روی دست

زیباترین و جدیدترین مدل های نقش حنا پروانه روی دست 1403

1 هفته پیش
مدل های آرایش ساده دخترانه

جدیدترین و شیک ترین مدل های آرایش ساده دخترانه بهار 1403

1 هفته پیش
سنجاق‌های سر بافتی فانتزی

جدیدترین سنجاق سر بافتنی فانتزی دخترانه 2024

2 هفته پیش
طرح ناخن ساده و شیک

جدید ترین و بهترین طرح ناخن ساده و شیک 2024

4 هفته پیش
بهترین جارو برقی های رباتی 2023

بهترین جارو برقی های رباتی 2024

15 ساعت پیش
بهترین کارت گرافیک های 2023

بهترین کارت گرافیک های 2024

15 ساعت پیش
7تا از بهترین آمپلی فایر هدفون در سال 2024

بهترین آمپلی فایر های هدفون در سال 2024

1 هفته پیش
مشخصات آیفون SE 4 لو رفت؛ از نمایشگر ۶۰ هرتز تا هوش مصنوعی

مشخصات آیفون SE 4 لو رفت؛ از نمایشگر ۶۰ هرتز تا هوش مصنوعی

2 هفته پیش
گردنبند قاب عکس

جدیدترین مدل های گردنبند قاب عکس 2024

1 هفته پیش
گوشواره طرح خورشید

جدیدترین مدل های گوشواره طرح خورشید 2024

2 هفته پیش
انگشتر طلای طرح گل

بهترین و جدیدترین مدل های انگشتر طلای طرح گل 2024

2 هفته پیش
گردنبند دخترانه طلا طرح

جدیدترین مدل های گردنبند دخترانه طلا طرح فیل 2024

2 هفته پیش