لابیاپلاستی
7

لابیاپلاستی روشی برای زیبایی آلت تناسلی شما

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی

 

یکی از عمل های پرطرفدار در بین بانوان لابیاپلاستی است و به منظور تغییر شکل و اصلاح لایه‌ های داخلی و خارجی ناحیه تناسلی استفاده میشود، بنا به دلایل مختلف ممکن است بانوان بزرگ شدند و یا نامتقارن بودن لابیاها را تجربه کنند و این مسئله علاوه بر فرم نازیبا در واژن می‌ تواند باعث ایجاد مشکلات جسمانی و محدودیت‌ های زیادی شود.

اما امروزه متخصصان به واسطه انجام لابیاپلاستی که یک فرایند زیبایی و درمانی به شمار می‌ آید می‌ توانند اختلالات و آسیب‌ های پیش آمده در ناحیه تناسلی بانوان را رفع کرده و با کمترین میزان عوارض و خطر بهترین نتیجه را حاصل می‌ گردانند.

هدف اصلی از انجام جراحی لابیاپلاستی بهبود ظاهر لابیاها بوده و البته به این واسطه تعادل در دو لبه لابیاها برقرار میشود.

متخصصین با تجربه با وجود مهارت و عملکرد بسیار خوبی که دارند می‌ توانند هرگونه آسیب پیش آمده در ناحیه واژن را برطرف کرده و از نظر آنها یکی از پرکاربردترین عمل‌ های جراحی لابیاپلاستی می‌ باشد، روش‌ های مختلفی برای انجام لابیاپلاستی وجود دارد متخصصان بر اساس نوع و شدت آسیب و وضعیت جسمانی بیماران بهترین روش را برای لابیاپلاستی انجام داده و در اغلب موارد با نتیجه‌ ای که انتظار می‌ روند مواجه خواهند شد.

مزایای انجام لابیاپلاستی

برخی از بانوان تصور می‌ کنند که لابیاپلاستی تنها یک جراحی زیبایی می‌ باشد و هیچ کاربرد دیگری ندارد، اما مسئله مهمی که باید بدانید این است که لابیاپلاستی تنها یک جراحی زیبایی نمی‌ باشد بلکه یک فرایند درمانی نیز خواهد بود.

گاهی اوقات بزرگ بودن لابیاها باعث میشود تا بانوان بیش از دیگران در معرض عفونت واژینال و رحم قرار بگیرند و تکرار این عارضه نه تنها سلامت واژن بلکه عملکرد رحم را مختل می‌ کند.

اما زمانی که این عمل درمانی انجام میشود بخش اضافه لابیاها برداشته شده و دیگر شرایط برای جذب آلودگی فراهم نیست، با این حال به یاد داشته باشید که این روش می‌تواند برای اکثر بانوان یک شیوه درمانی باشد، بزرگ بودن لابیاها و خارج شدن آنها از لبه‌ های بزرگتر باعث سایش مداوم آنها با لباس زیر افراد میشود و از آنجایی که لابیاها پوست بسیار حساس و آسیب پذیر دارند بانوان دائماً با مشکلاتی مانند سوزش، خارش و تراشیدگی مواجه هستند.

اما زمانی که لابیاپلاستی انجام میشود و بخش‌ های اضافه برداشته میشوند این عارضه نیز رفع شده و بانوان می‌ توانند بدون محدودیت از لباس‌ های جذب استفاده کنند و برای انجام سایر فعالیت‌ های ورزشی مانند اسب سواری یا دوچرخه سواری محدودیتی نخواهند داشت.

از دیگر مزیت‌ های انجام لابیاپلاستی باید به دوره نقاهت بسیار کوتاه و هزینه‌ های به صرفه و معقول این روش تخصصی اشاره کرد، پس از انجام لابیاپلاستی نهایتاً با چند ساعت مراقبت فرد می‌ تواند روال طبیعی زندگی را در پیش گرفته و بدون محدودیت فعالیت‌ های شخصی خود را انجام خواهند داد.

به یاد داشته باشید که هزینه‌ های پرداختی بابت این روش درمانی بسیار معقول و به صرفه بوده و تمامی بانوان توانایی پرداخت آن را خواهند داشت.

ناگفته نماند لابیاپلاستی کمترین میزان عوارض و خطرات را به همراه داشته و اکثر کسانی که این روش را انجام داده‌ اند بدون مشکل توانستند نتیجه‌ ای که مد نظر دارند به دست آورند.

چه کسانی نمی‌ توانند لابیاپلاستی انجام دهند؟

همانطور که گفته شد لابیاپلاستی یک روش جراحی ایمن و کم خطر است، اما برخی از بانوان بنا به دلایل مختلف و شرایط جسمانی خاصی که دارند کاندیدای مناسبی برای لابیاپلاستی نمی‌ باشند، برای انجام این جراحی متخصصان آزمایشات و چکاپ‌ های الزامی را انجام داده تا متوجه شوند که آیا محدودیتی برای انجام این جراحی وجود دارد یا خیر.

قبل از هر چیز متخصصان با انجام تست پاپ اسمیر بررسی خواهند کرد که آیا بانوان در معرض ابتلا به عفونت یا ویروس اچ‌ پی‌ وی قرار دارند یا خیر، در صورت مثبت شدن نتیجه آزمایش متخصصان تا پایان دوره درمان این آسیب‌ ها هرگز لابیاپلاستی و سایر جراحی‌ های زیبایی و درمانی را انجام نخواهند داد.

با این حال می‌ توان گفت که ابتدا بررسی میشود که مبادا بانوان با بیماری‌ هایی همچون زگیل تناسلی یا تبخال تناسلی مواجه باشند، همچنین بانوان باردار نمی‌ توانند لابیاپلاستی را انجام دهند و بهتر است این نوع فعالیت‌ های ترمیمی به پایان دوره بارداری موکول شود.

اما اگر پزشک متوجه شود که در ناحیه تناسلی زخم، التهاب و یا عفونت وجود دارد به طور قطعی لابیاپلاستی را انجام نداده و به هیچ عنوان ریسک این جراحی را با چنین شرایطی نمی‌ پذیرند، مهم است که بانوان با شرایط جسمانی کاملاً ایده‌ آل برای لابیاپلاستی اقدام نمایند.

مراقبت‌ های قبل و بعد از لابیاپلاستی

مراقبت‌ های قبل و بعد از لابیاپلاستی مسائلی مهم هستند که نه تنها پزشک بلکه مراجعین باید به آن توجه ویژه داشته باشند، قبل از هر چیز متخصصان با معاینات فیزیکی و انجام یک آزمایش خون بررسی می‌ کنند که مبادا فرد با بیماری‌ های پنهان و ناشناخته مواجه باشد، همچنین اگر بیماران با فشار خون، دیابت و یا هر مشکل دیگری مواجه باشند باید حتماً بیماری تحت کنترل باشد و تمامی داروهای مصرفی بررسی میشوند.

برای کاهش احتمال خونریزی‌ های وسیع انواع داروهای رقیق کننده نباید تا دو هفته قبل از جراحی مصرف شوند، اما اگر شرایط در حد ایده آل باشد لابیاپلاستی انجام شده و فرد وارد پروسه طی کردن دوره نقاهت خواهد شد.

بعد از انجام لابیاپلاستی متخصصان مصرف آنتی بیوتیک را برای بانوان الزامی دانسته و معتقدند که از ابتلا به عفونت پیشگیری می‌ کند، همچنین داروهای مسکن و و ضد التهاب برای این بانوان مناسب است و اگر التهاب، خارش و دردی در این محدوده وجود داشته باشد به این واسطه تسکین می‌ یابد.

بعد از انجام لابیاپلاستی بانوان موظفند که بهداشت فردی را رعایت کرده و اگر پانسمان یا بخیه‌ ای در این محدوده وجود دارد در زمان کوتاه اقدام به تعویض آن کنند تا مبادا با تجمع رطوبت رشد باکتری و میکروب‌ ها را شاهد باشند.

بعد از انجام لابیاپلاستی بهتر است که بانوان از پوشش‌ های آزاد و نخی استفاده کنند زیرا پوشیدن لباس‌ های جذب فشاری مضاعف به ناحیه واژن وارد کرده و ممکن است محل ترمیم شده تحت فشار قرار بگیرد و روند بهبود آن کند پیش می‌ رود.

به یاد داشته باشید که بعد از انجام لابیاپلاستی نباید به هیچ عنوان فعالیت‌ های سنگین انجام دهید، تمرینات ورزشی خود را به دوره دیگری موکول کرده و برای انجام فعالیت‌ های شخصی بیشتر احتیاط کنید.

بعد از انجام لابیاپلاستی مصرف خوراکی‌ های مقوی و انواع میوه‌ ها برای بانوان الزامی است، میوه‌ هایی مانند آناناس و گلابی برای این دوره مناسب هستند زیرا باعث بهبود سریع تر زخم‌ ها شده و از بروز یبوست پیشگیری می‌ کنند.

مهم است بدانید که یبوست باعث ایجاد فشار مضاعف به ناحیه تناسلی شده و در نتیجه عمل تاثیر منفی خواهد داشت، همچنین می‌ توانید با مصرف انواع سبزیجات و فیبر فراوان از چنین عارضه‌ ای جلوگیری نمایید.

مصرف آب فراوان در این دوره باعث میشود تا سیستم گوارشی بهتر عمل کرده و با هیدراته شدن بدن روند بهبود زخم ها سرعت پیدا می‌‌کند.

مهم است که از ناحیه تناسلی در برابر هرگونه ضربه محافظت کرده و بهتر است که هنگام خوابیدن در پوزیشن مناسب قرار بگیرید و به پهلو خوابیده و یک بالشتک مخصوص را در بین زانوها قرار دهید.

همچنین برای شستشوی ناحیه تناسلی استفاده از شوینده‌ های ملایم با ph مناسب و استفاده از آب ملایم گزینه مناسبی خواهد بود زیرا علاوه بر عدم حساسیت پوستی برای پاکسازی بدن و رفع آلودگی ها مناسب هستند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۵ رای

اشتراک گذاری

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. تیام گفت:

  فکر نمی کنین گذاشتن مطلب غیر علمی توی یه سایت علمی ، اعتبارتون رو خدشه دار میکنه؟اینجوری آدم حس میکنه همه مطالبتون رو بدون پشتوانه علمی و بدون تحقیق کافی پست میکنین! همه میدونیم که این عمل چقدر عوارض داره و چقدر خطرناک و البته غیرضروریه برای زنان

  1. محمد گفت:

   دوستان خیلی معذزت میخواییم این فقط یه ریپورتاژ خبری هست

 2. سینا کیانی فر گفت:

  به نظر من این عمل نه تنها زیبایی حساب نمیشه بلکه نقص محسوب میشه! چه نیازیه اندام جنسی عمل بشه؟نگران خانم هایی ام که تحت تاثیر این حرفا میرن به خودشون آسیب میزنن

  1. محمد گفت:

   دوستان خیلی معذزت میخواییم این فقط یه ریپورتاژ خبری هست

 3. مینا نادری گفت:

  گذاشتن این مطلب زنستیزانه و ضد علم از سایت شما بعید بود…متاسفانه چیزی به بار علمی خواننده مطلب اضافه نمی کنه چون تمام حرفاش خلاف تحقیقات روز دنیاست. این پست انگار فقط برای رفع تکلیف نوشته شده بود شایدم پشتوانه مالی داشته که همچین چیزی رو گذاشتین…به هر حال ناامیدکننده بود دیدنش بین مقاله های علمی

  1. محمد گفت:

   دوستان خیلی معذزت میخواییم این فقط یه ریپورتاژ خبری هست

  2. محمد گفت:

   از این که باعث ناراحتی همگی شدیم معذرت میخوایم ولی همانطور که بهتون گفتیم این مطالب فقط تبلیغات برای سایت میباشد که تو تمامی سایت ها برای توسعه و تامیین هزینه ها انجام میشه

پیشنهادات ویژه

 • دانستنی ها
 • آموزش آرایش
 • اخبار تکنولوژی
 • طلا و جواهرات
بزرگترین آبشار جهان: غولی که در زیر امواج پنهان شده است

بزرگترین آبشار جهان: غولی که در زیر امواج پنهان شده است

14 ساعت پیش
10دانستنی جالب در مورد ماریو که نمیدانستید!

10دانستنی جالب در مورد ماریو که نمیدانستید!

1 هفته پیش
10 دانستنی جالب در مورد اکسیژن که نمی دانستید!

10 دانستنی جالب در مورد اکسیژن که نمی دانستید!

2 هفته پیش
10 دانستنی جالب در مورد که مو نمی دانستید!

10 دانستنی جالب در مورد مو که نمی دانستید!

2 هفته پیش
نقش حنا پروانه روی دست

زیباترین و جدیدترین مدل های نقش حنا پروانه روی دست 1403

1 هفته پیش
مدل های آرایش ساده دخترانه

جدیدترین و شیک ترین مدل های آرایش ساده دخترانه بهار 1403

1 هفته پیش
سنجاق‌های سر بافتی فانتزی

جدیدترین سنجاق سر بافتنی فانتزی دخترانه 2024

1 هفته پیش
طرح ناخن ساده و شیک

جدید ترین و بهترین طرح ناخن ساده و شیک 2024

4 هفته پیش
بهترین جارو برقی های رباتی 2023

بهترین جارو برقی های رباتی 2024

9 ساعت پیش
بهترین کارت گرافیک های 2023

بهترین کارت گرافیک های 2024

9 ساعت پیش
7تا از بهترین آمپلی فایر هدفون در سال 2024

بهترین آمپلی فایر های هدفون در سال 2024

7 روز پیش
مشخصات آیفون SE 4 لو رفت؛ از نمایشگر ۶۰ هرتز تا هوش مصنوعی

مشخصات آیفون SE 4 لو رفت؛ از نمایشگر ۶۰ هرتز تا هوش مصنوعی

2 هفته پیش
گردنبند قاب عکس

جدیدترین مدل های گردنبند قاب عکس 2024

1 هفته پیش
گوشواره طرح خورشید

جدیدترین مدل های گوشواره طرح خورشید 2024

2 هفته پیش
انگشتر طلای طرح گل

بهترین و جدیدترین مدل های انگشتر طلای طرح گل 2024

2 هفته پیش
گردنبند دخترانه طلا طرح

جدیدترین مدل های گردنبند دخترانه طلا طرح فیل 2024

2 هفته پیش