بهترین کارت گرافیک های 2023
0

بهترین کارت گرافیک های 2024

در حال حاضر به دنبال بهترین کارت گرافیک 2024 موجود در بازار هستید؟

با توجه به همه گزینه های مختلف مجود در بازار، پیدا کردن کارت گرافیک مناسب می تواند دلهره آور و سخت  باشد.

خوشبختانه، شما به جای درست آمده اید. با جدیدترین نسخه های AMD، Nvidia و حتی اینتل تازه وارد.

رقابت برای قرار گرفتن در لیست بهترین پردازنده های گرافیکی در سال 2024 بسیار شدید است.

و با نسخه بازاریابی از تولیدکنندگانی که به دنیا وعده می دهند، چگونه می دانید که بهترین را دریافت می کنید؟

برای راهنمایی با وب سایت نمیدونستم همراه باشید.

1. AMD Radeon RX 7800 XT

 کارن گرافیک AMD Radeon RX 7800 XT

AMD Radeon RX 7800 XT در طول بیشتر سال 2024 معمولاً موجود نبود و تقریباً یک سال پس از معرفی کارت‌های پرچمدار RX 7900 XTX و RX 7900 XT شرکت AMD عرضه شد.

اما این تأخیر فقط باعث شد تا وقتی که نهایتاً عرضه شد، این کارت گرافیک میان‌رده‌ای که گیمرها سال‌ها منتظر آن بودند.

به عنوان یک گزینه بسیار جذاب تر به نظر بیاید.

RX 7800 XT از معماری GPU RNDA 3 شرکت AMD برخوردار بود و با 16 گیگابایت حافظه GDDR6 و یک رابط حافظه وسیع به اندازه‌ای که اجازه می‌دهد تا تکسچرهای 4K به سرعت بارگذاری شوند و به طور کارآمد رندر شوند، ارائه شد.

این به این معناست که با وجود اینکه AMD اصولاً RX 7800 XT را به عنوان یک کارت گرافیک 1440p می‌بیند، این کارت بیش از اندازه قابلیت بازی در رزولوشن 4K را دارد.

در آزمایش‌های انجام گرفته، RX 7800 XT با کارت گرافیک مقابل که GeForce RTX 4070 نام داشت.

به یک تساوی معتبر در سبک Rocky رسید (با حدود 2٪ عملکرد کلی بهتر). در حالی که RTX 4070 ردیابی نوری بهتری دارد.

RX 7800 XT نیز به تراسری زیبایی قابلیت دارد و عملکرد شعاع‌زنی عالی دار.

بنابراین شما هیچ‌چیزی را از دست نمی‌دهید، همانند کارت‌های نسل گذشته از AMD.

همچنین این کارت گرفیک، قیمت پایین‌تری نسبت به کارت رقیب از نوع Nvidia دارد.

که این کارت را به یک انتخاب برای ارائه عملکرد برجسته با قیمت مناسب می‌کند.

اگر توجهی به عملکرد می‌کنید، ممکن است این باشد که عملکرد نسل بعدی به نسبت انتظارات برخی کمتر باشد.

اما حتی با این وجود، عملکرد آن همچنان به عنوان بهترین در دسته‌اش محسوب می‌شود.

2. Nvidia GeForce RTX 4070

 کارت گرافیک Nvidia GeForce RTX 4070

کارت گرافیک Nvidia RTX 4070 به‌عنوان یک پیروی از یکی از بهترین کارت‌های گرافیک تمام دوران، RTX 3070، عرضه شد و در تقریباً هر جنبه‌ای از کارت پیشین خود بهبود داشت.

از عملکرد در بازی‌ها تا ارزیابی‌های ترکیبی مصنوعی، ما این دو کارت را به حداکثر توانایی آن‌ها انجام دادیم و متوجه شدیم که در برخی از بازی‌ها، RTX 4070 به صورت موقت تا 40٪ پیش از کارت پیشین خود عملکرد بهتری داشت، اگرچه در نهایت جادوی RTX 4070 به میانگین یک بهبود عملکرد حدوداً 21٪ تعادل یافت.

با عملکرد بازی در هر رزولوشن که قابلیت رقابت با Nvidia RTX 3080 و RTX 3080 ti (کارت دومی که دارای یک MSRP دو برابر RTX 4070 است ) دارد، هیچ سوالی وجود ندارد که این بهترین کارت گرافیک برای اکثر افراد در بازار است.

و در حالی که RTX 4070 با 20٪ افزایش قیمت نسبت به نسل قبلی RTX 3070 عرضه شد، عملکرد RTX 4070 به حدی عالی است که تقریباً می‌توانید به آن برای این افزایش قیمت چشم پوشی کرد اگرچه اگر کارت گرافیک AMD Radeon RX 7800 XT با یک MSRP حدوداً 17٪ کمتر از RTX 4070 عرضه نشده بود و در عین حال عملکرد بسیار مشابهی را ارائه می‌داد، ممکن بود تا حدی توانایی کارت گرافیک AMD را متوجه شوید. در نهایت، این کافی بود تا RTX 4070 را از صدر لیست ما بیرون براند، اما همچنان این یک کارت گرافیک فوق‌العاده و بدون شک یکی از بهترین کارت‌های گرافیک Nvidia GeForce تا به امروز است.

3. AMD Radeon RX 7600

 کارت گرافیک AMD Radeon RX 7600

کارت گرافیک AMD Radeon RX 7600 باعث معرفی فناوری AMD RDNA 3 در رده قیمتی زیر 300 دلار یا 300 پوند شده است و با وجود قیمت پایین‌تر خود، عملکرد خوبی ارائه می‌دهد.

عملکرد این کارت در رزولوشن 1080p به واقعیت عجیبی در مقایسه با قیمت آن است، حتی به Nvidia RTX 3060 Ti با حافظه 12 گیگابایتی رقابت می‌کند. عملکرد این کارت در رزولوشن 1440p نیز به نسبت مناسبی است، اگرچه این کارت تنها دارای 8 گیگابایت حافظه VRAM و یک رابط حافظه با عرض 128 بیتی است.

در زمینه عملکرد بازی‌ها، شما به راحتی می‌توانید در رزولوشن 1080p 60 فریم در ثانیه را در تمام بهترین بازی‌های کامپیوتری با تنظیمات گرافیکی بالاترین داشته باشید. برای بازی‌هایی با تقاضای بالاتر مانند Cyberpunk 2077، ممکن است نیاز به تنظیماتی داشته باشید، اما با استفاده از فناوری FidelityFX Super Resolution از AMD، این کار به راحتی قابل انجام است.

عملکرد ردیابی نور (Ray Tracing) این کارت گرافیک هنوز عقب‌تر از کارت‌های میان‌رده نسل قبلی از Nvidia است، اما فناوری RDNA 3 به طور قابل ملاحظه‌ای تفاوت را در این زمینه کاهش داده است، بنابراین شما نیازی به کاملاً قطع کردن ردیابی نور روی یک کارت AMD ارزان‌تر ندارید.

4. Intel Arc A770

 کارت گرافیک Intel Arc A770

کارت گرافیک Intel Arc A770 یکی از کارت‌های گرافیکی است که بسیاری از ماها می‌خواستیم موفق شود، حتی اگر فقط بخواهد رقابتی را در دوغول AMD و Nvidia که برای مدتی بهترین کار گرافیک دهه گذشته برای ما ایجاد کرده‌اند، داشته باشد. خوشبختانه، A770 کارت گرافیکی عالی است به عنوان مزایای خود و حتی بهتر با توجه به قیمت مناسبی که دارد.

به نظر می آید که  Intel تلاش‌های زیادی برای بهبود پایداری، سازگاری و عملکرد کارت‌های گرافیکی Arc انجام داده است و می‌توان با اطمینان گفت که عملکرد A770 بسیار خوب بود. البته باید در کل گفت که، این کارت به سطح بهترین کارت‌های گرافیکی AMD نیست، چه بسا به بهترین کارت‌های تیم Green هم نمی‌رسد.

اما در برخی موارد، به ویژه در عملکرد ردیابی نور و ارتقاء سخت‌افزاری، ممکن است A770 به اوقات به اندازه Nvidia GeForce RTX 4060 Ti نزدیک شود، به ویژه در بازی‌های 4K که به واقعیت می‌پیوندد. به طور میانگین، A770 توانست حدود 35 فریم در ثانیه (fps) در بازی‌های 4K داشته باشد، با میانگین کلی حداقل/1% از 26 fps. البته این عدد شگفت‌آور نیست، اما بازی‌پذیر است، به ویژه اگر مایل باشید تا نتایج بهبودی را به منظور افزایش عملکرد اعمال کنید.

هنوز هم برای این کارت مشکلاتی وجود دارد، به ویژه در بازی‌های قدیمی‌تر با DirectX 9 و DirectX 10 که به بهترین شکل بهینه نشده‌اند، اما اگر به دنبال یک کارت گرافیکی مناسب برای استفاده موقتی و در انتظار پول‌ هنگفتی برای خرید یک گرفیک بزرگتر و گران‌تر هستید، Arc A770 ارزش خوبی دارد، تنها اگر مایل باشید به مشکلات گذرا آن تحمل کنید.

5. Nvidia GeForce RTX 4090

 کارت گرافیک Nvidia GeForce RTX 4090

بله، Nvidia GeForce RTX 4090 گران است. همچنین نیاز به اتصال 16 پینی یا آداپتور دارد و بسیار بزرگ است. اما نخستین محصول از سری جدید 4000 از Nvidia یک قدرت واقعی است که هر چیزی که نیاز دارید به راحتی می‌تواند انجام دهد.

این قوی‌ترین پردازنده گرافیکی در بازار است و احتمالاً برای مدت طولانی‌تری نیز همچنان چنین خواهد بود.

در تست‌های انجام شده، مشاهده شد که عملکرد آن به طرز چشم‌گیری بهتر از Nvidia GeForce RTX 3090 است، با دو تا چهار برابر عملکرد در تست‌های مصنوعی و تا 100٪ بهبود فریم‌ریت در برخی از بازی‌ها.

علاوه بر این، DLSS 3 یک انقلاب در معیارهای فریم‌ریت بازی‌ها است، و در بازی‌هایی که این تکنولوژی را پشتیبانی می‌کنند، RTX 4090 با فعال کردن فریم جنریشن (Frame Generation) به طور کامل حداکثر توانایی مانیتورهای بازی به چهار چشم می‌زند.

با این حال، این گرافیک پردازنده بیش از آنچه بسیاری از مردم احتمالاً در این دهه به آن نیاز دارند است و با توجه به قیمتی که در حال حاضر به فروش می‌رسد، باید برای داشتن این کارت باید هزینه کنید.

به ویژه با توجه به قیمت‌هایی که در حال حاضر به فروش می‌رسد. اگر شما به هر قیمتی به دنبال قدرتمندترین کارت گرافیکی هستید، این کارت دقیقاً کارتی است که می‌خواهید.

6. AMD Radeon RX 7900 XTX

 کارت گرافیک AMD Radeon RX 7900 XTX

کارت گرافیک AMD Radeon RX 7900 XTX وظیفه‌ی زیادی داشت وقتی در پایان سال 2022 معرفی شد. این کارت با برترین عملکردی که در بازار کارت‌های گرافیکی با قیمت کمتر از 1000 دلار داریم، با وجود قیمت مقرون به صرفه‌اش نسبت به عملکرد کلی کارت‌های Nvidia RTX 4080 به عنوان پرقدرت‌ترین GPU بازی برای بازی‌ها به میدان آمد.

شتاب‌دهنده‌های جدید نسل دوم در RX 7900 XTX، اجازه بازی‌های 4K با تنظیمات Ultra و ردیابی نور را بر روی کارت‌های AMD فراهم کرده و این یک اقدامی است که کارت ارشد قبلی AMD، RX 6950 XT، نتوانست به راحتی انجام دهد.

AMD Radeon RX 7900 XTX بدون نقص نیز نیست، از جمله عقب‌ماندگی در مقایسه با کارت‌های Nvidia RTX سری 4000 در زمینه ردیابی نور (با این حال همچنان عملکرد RT را نسبت به Nvidia RTX 3090 جلویی دارد) و برخی عملکرد نامنظم در بار‌های کاری ایجادی. اما به طور کلی، این یک کارت گرافیکی است که به تمام بازی‌بازانی که پس از سال‌ها کمبود کارت گرافیک و حاضر به پرداخت حداقل هزینه ها و نسبتاً ارزان‌تر هستند، پیشنهاد می‌شود.

7. Nvidia GeForce RTX 3090

 کارت گرافیک Nvidia GeForce RTX 3090

کارت گرافیک Nvidia RTX 3090 هنوز هم یکی از بهترین کارت‌های گرافیکی در بازار است، حتی اگر این کارت از نسل گذشته باشد. با حافظه RAM 24 گیگابایتی عظیم خود، هیچ بازی یا به ویژه پروژه‌های گرافیکی سنگینی با مشکلات عملکردی روبرو نخواهند شد.

در واقع، ما توانستیم حتی عملکرد 8K با 60 فریم در ثانیه از RTX 3090 را به دست آوریم. با این حال، این یک واحد بسیار گران‌قیمت است، حتی سه سال پس از عرضه آن، و همچنین اندازه آن بسیار بزرگ است، بنابراین احتمالاً برای بیشتر کاربران در اولویت نخواهد بود.

Nvidia GeForce RTX 3090 در واقع جایگزینی برای تایتان است، بنابراین بیشتر برای کاربران خلاق که به پرداخت پروژه‌های گرافیکی و ویدیویی مرتبط با 3D نیاز دارند تا برای گیمرهای علاقه‌مند به بازی ساخته شده است. با این حال، این کارت با تخفیف قیمت عظیمی نسبت به تایتان عرضه شده است، که این امر آن را به یک معامله برای حرفه‌ای‌های خلاق تبدیل کرده که عادت دارند مقدار زیادی پول برای ابزارهای کاری خود بپردازند.

اما با عرضه Nvidia RTX 4090 در بازار، حداقل فشاری بر روی قیمت RTX 3090 وجود دارد، بنابراین اگر یک حرفه‌ای خلاق با بودجه محدود‌تری نسبت به آنچه دوست دارید دارید، این کارت یک جایگزین عالی برای RTX 4090 و RTX 4080 است.

8. Nvidia GeForce RTX 4070 Ti

 کارت گرافیک Nvidia GeForce RTX 4070 Ti

Nvidia RTX 4070 Ti به راحتی بهترین کارت گرافیک ارزان برای بازی‌های 4K است که در حال حاضر می‌توانید بخرید. با تشکیل‌دهنده‌های نورپردازی نسل سوم، تشکیل‌دهنده‌های تنسور نسل چهارم و معماری پیشرفته Nvidia Lovelace، شما بیشترین ویژگی‌های بهترین GPU‌های نسل جاری Nvidia را با برچسب قیمتی نه‌چندان پرهزینه می‌گیرید.

در تست‌های ما، RTX 4070 Ti به راحتی از همه‌ی بارهای کاری بازی‌های 4K به جز مشکل‌ترین آن‌ها عبور کرد و در بازی‌های 4K نمره مناسبی را با میانگین هندسی حداقل فریم ریت 54 فریم در ثانیه کسب کرد، که همان حد نرخ فریم مثالی برای بازی به عنوان حداقل عملکرد است.

احتمالاً با تنظیمات کوچکی می‌توانید عملکرد بهتری کسب کنید، و باتشکر از DLSS 3 با تولید فریم (Frame Generation)، واقعاً بازی‌ای وجود ندارد که این کارت نتواند با تنظیمات بالاتر در 4K اجرا کند.

9. Nvidia GeForce RTX 4060

 کارت گرافیک Nvidia GeForce RTX 4060

RTX 4060 یک کارت گرافیک متوسط عالی است که در حال حاضر به راحتی می‌توانید آن را با قیمت کمتر از 300 دلار یا 300 پوند پیدا کنید.

که کمتر از برخی از کارت‌های Nvidia RTX 3060 هنوز هم در بازار وجود دارند. اگر قبلاً یک RTX 3060 یا بهتر داشته‌اید.

این نوع کارتی نیست که شما را متحیر کند، اما اگر از سخت‌افزار قدیمی‌تر Nvidia یا AMD به کار ببرید.

این کارت حرفی برای گفتن خواهد داشت، و همه این‌ها با قیمت کمتر از قیمت عرضه RTX 3060 که جایگزین می‌شود، انجام می‌شود.

بدون شک، این کارت همچنان کارتی کامل نیست. بزرگترین نقص آن حافظه 8 گیگابایتی VRAM و رابط حافظه 128 بیتی است.

که تقریباً محدود می‌کند که چقدر عملکردی می‌توانید در رزولوشن 1440p به دست آورید.

اما همچنان قابل انجام است، به ویژه با پیشرفت‌هایی که DLSS 3 به میزان ارائه می‌دهد.

 

چگونه بهترین کارت گرافیک برای خود انتخاب کنیم؟

از آنجا که بهترین کارت‌های گرافیک دوباره به راحتی در دسترس هستند، می‌توانید انتخاب‌های بیشتری در محدوده‌های قیمتی مختلف داشته باشید، بنابراین باید تصمیم بگیرید چقدر می‌خواهید هزینه کنید.

بدون شک، نیاز است که نیازهای گرافیکی خود را نیز در نظر بگیرید. اگر کارتی که در حال حاضر توانایی مد نظر شما را ندارد، نباید با آن کار کنید. بهتر است کمی صبر کرده و تا زمانی که می‌توانید GPU مناسب را بخرید، پول پسنداز کنید.

در مورد کدام کارت مناسب است، باید به مشخصات مهم نگاه کنید: حافظه GPU، اندازه GPU، توان حرارتی یا TDP، و پورت‌ها و اتصال‌های برق همگی مهم هستند. همچنین تعداد ترافلاپ‌ها (یا GFLOPS) نیز مهم است چرا که این نشان‌دهنده عملکرد نظری کارت گرافیک است.

اگر می‌خواهید بهترین تجربه ردیابی نور را داشته باشید، هنوز Nvidia سلطنت‌گر تاج و تخت گرفیک ها است. با این حال، ما مطمئن هستیم که AMD نیز بهبود عملکرد ردیابی نور خود را برای رقابت ارتقاء خواهد داد. اگر به بازی‌ها و تجارب واقعیت مجازی علاقه دارید، همچنین باید اطمینان حاصل کنید که کارت گرافیک انتخابی از پشتیبانی از واقعیت مجازی پشتیبانی می‌کند.

کدام کارت گرافیک برای بازی بهتر است؟

به طور کلی، بهترین کارت گرافیک برای بازی به عوامل مختلفی بستگی دارد. مواردی مانند نوع بازی هایی که دوست دارید بازی کنید، با چه وضوحی بازی می کنید و اینکه آیا به ویژگی های فانتزی مانند ردیابی پرتو و DLSS اهمیت می دهید یا نه، بسیار مهم هستند.

به عنوان مثال، اگر فقط می‌خواهید تمام آخرین بازی‌ها را با کیفیت 1080p با تنظیمات بالا بازی کنید، می‌توانید با Nvidia GeForce RTX 3060 یا AMD Radeon RX 6600 XT کار را انجام دهید. اما اگر می خواهید همه چیز را با ردیابی پرتو با کیفیت 4K به حداکثر برسانید، احتمالاً می خواهید به جای آن به سراغ چیزی مانند RTX 3080 Ti بروید.

بهترین مارک برای کارت گرافیک چیست؟

این سوال قدیمی که آیا انویدیا یا AMD بهترین برند برای کارت های گرافیک هستند، احتمالا هرگز از بین نخواهد رفت.

در حال حاضر، هر دو تولید کننده GPU اساساً در زمینی برابر هستند و آنچه در نهایت برای شما مناسب است.

احتمالاً برای شخص دیگری مناسب نخواهد بود.

به طور کلی، اگر ردیابی پرتو را دوست دارید.

انویدیا احتمالاً برای شما برتری خواهد داشت و در گذشته AMD برای افرادی که بودجه کمی داشتند بهتر بود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
برچسب‌ها:

اشتراک گذاری

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهادات ویژه

  • دانستنی ها
  • آموزش آرایش
  • اخبار تکنولوژی
  • طلا و جواهرات
SPECULOOS-3 b: سیاره فراخورشیدی به اندازه زمین

SPECULOOS-3 b: کشف سیاره فراخورشیدی به اندازه زمین

1 روز پیش
رازهای شگفت‌انگیز پنگوئن‌ ها: از لانه‌سازی در گوانو تا بچه‌دزدی!

رازهای شگفت‌انگیز پنگوئن‌ ها: از لانه‌سازی در گوانو تا بچه‌دزدی!

2 هفته پیش
دنیای موجودات بی‌دنده عقب: سفری به میان حیواناتی که نمی توانند به عقب حرکت کنند

دنیای موجودات بی‌دنده عقب: سفری به میان حیواناتی که نمی توانند به عقب حرکت کنند

2 هفته پیش
10 حیوانی که به خواب زمستانی میروند

10 حیوانی که به خواب زمستانی میروند

2 هفته پیش
نقش حنا پروانه روی دست

زیباترین و جدیدترین مدل های نقش حنا پروانه روی دست 1403

1 ماه پیش
مدل های آرایش ساده دخترانه

جدیدترین و شیک ترین مدل های آرایش ساده دخترانه بهار 1403

1 ماه پیش
سنجاق‌های سر بافتی فانتزی

جدیدترین سنجاق سر بافتنی فانتزی دخترانه 2024

1 ماه پیش
طرح ناخن ساده و شیک

جدید ترین و بهترین طرح ناخن ساده و شیک 2024

2 ماه پیش

بهترین لپ تاپ های Core i5 سال 2024

1 هفته پیش
7تا از بهترین آمپلی فایر هدفون در سال 2024

بهترین آمپلی فایر های هدفون در سال 2024

2 هفته پیش
بهترین اسکوتر برقی 2024: برترین اسکوترهای الکترونیکی

بهترین اسکوتر های برقی 2024

2 هفته پیش
مانیتور جدید Skyworth دارای پنل 23.8 اینچی AH-IPS 1080p 100Hz

مانیتور جدید Skyworth دارای پنل 23.8 اینچی AH-IPS 1080p 100Hz

2 هفته پیش
گردنبند قاب عکس

جدیدترین مدل های گردنبند قاب عکس 2024

1 ماه پیش
گوشواره طرح خورشید

جدیدترین مدل های گوشواره طرح خورشید 2024

1 ماه پیش
انگشتر طلای طرح گل

بهترین و جدیدترین مدل های انگشتر طلای طرح گل 2024

1 ماه پیش
گردنبند دخترانه طلا طرح

جدیدترین مدل های گردنبند دخترانه طلا طرح فیل 2024

1 ماه پیش