0

راهکار هایی برای خوشبو نگه داشتن حمام تان که نمیدانستید!

حمام‌ها می‌توانند به راحتی از فضایی « آرامش بخش » به «بوی‌آلود، کثیف و نمناک» تبدیل شوند، که گاهی به ظاهر یک شبه به نظر می‌رسد. اما بوی بد در حمام اجتناب ناپذیر نیست و هیچ چیز بدتر از باز کردن درب حمام نیست تا با بوی نامطبوع مواجه شوید.

وقتی می‌دانید که مهمانان به زودی می‌آیند، این ناامیدکننده‌تر می‌شود. پر کردن فضا با هوای تازه فقط در مدت کوتاهی می تواند شما را به این نتیجه برساند، اما امروز از وبسایت نمیدونستم همراه شما هستیم و به شما اطمینان میدهیم راه هایی وجود دارد که حمام شما در آینده بوی تازه ای داشته باشد، و دوباره حمام تان خوشبو خواهد شد بنابراین دیگر لازم نیست نگران چنین وضعیتی باشید.

با تمیز نگه داشتن و خوشبو شدن حمام، انجام چند کار، و افزودن برخی مواد تقویت کننده بو به فضای خود، حفظ بوی عالی حمام واقعاً کار سختی نیست. به خواندن ادامه دهید تا برخی از نکات مورد علاقه ما را برای خوشبو کردن حمام خود بیابید.

حمام را می توان با انواع بوی نامطبوع پر کرد. عطرهای معمولی باقیمانده توالت وجود دارد، اما همچنین می‌تواند کپک و قارچ در این فضا رشد کند که می‌تواند عطر ناخوشایندی ایجاد کند. حتی وسایل کثیف مانند صندلی توالت، برس توالت و سطل زباله نیز تاثیرگذار خواهند بود. هر بویی که با آن روبرو هستید.

تمیز نگه داشتن حمام

یکی از بهترین راه‌ها برای پوشاندن بوها و بوها در حمام، جلوگیری از آنها در وهله اول است. و ساده ترین راه برای جلوگیری از آنها تمیز کردن مرتب حمام است. حتی اگر به سادگی پاک کردن سینک حمام یک روز در میان باشد، کمی تمیز کردن می تواند کمک زیادی به شما کند.

سایر چیزهای آسان برای تمیز کردن که از بو جلوگیری می کند؟ اطمینان حاصل کنید که به طور مرتب حوله و حمام خود را می شویید و هر چند وقت یکبار به توالت خود اسکراب معمولی بدهید..

همچنین اگر از پرده حمام استفاده می‌کنید، نیاز دارد که به صورت منظم تمیز شود. از آنجایی که پرده حمام همیشه مرطوب است، به راحتی ممکن است با قارچ و لایم‌اسکیل اندکی زمان به خود بگیرد. برخی از پرده‌ها قابل شستشو در ماشین لباسشویی هستند که این کار را کمی آسان‌تر می‌کند، اما برخی دیگر نیاز به دستی شستشو دارند.

از یک دیفیوزر کوچک استفاده کنید

دیفیوزر دستگاه کوچکی است که بوها را از طریق گرما، هوای فشرده یا اولتراسونیک در هوا آزاد می کند. معمولاً با مخلوط اسانس پر می شود و اندازه کوچک آن یک دیفیوزر را به راه حل ایده آلی برای ایجاد بوی عالی در فضاهای کوچک تبدیل می کند.

از یک دیفیوزر برای خوشبو شدن در حمام خود استفاده کنید و آن را در پشت سینک، پشت توالت یا روی پایه دیگری قرار دهید. این برای ایجاد یک محیط آبگرم مانند در طول یک حمام یا دوش طولانی عالی است. اما، در مورد استفاده از پخش کننده ها در اطراف حیوانات خانگی خود مراقب باشید – برخی از روغن های ضروری برای سگ ها و گربه ها سمی هستند.

بسته های معطر

برای خوشبو شدن حمام و برای بوی دائمی‌تر، یک بسته بویایی را در حمام خود امتحان کنید. بسته‌های بویایی معمولاً از مهر و موم عطری یا مخلوطی از عطرها تشکیل شده‌اند. آنها کوچک و به راحتی قابل حمل هستند، بنابراین می‌توانید بسته را در نقاط مختلف حمام خود قرار دهید و نگران پیدا کردن پریز یا ریختن روغن‌های ضروری نباشید.

عطرهای معطر همچنین بسیار دائمی هستند – بیشتر آنها تا نه ماه در حمام می‌مانند.

 مراقب حوله‌های مرطوب باشید

یکی از بزرگترین عواملی که می‌تواند بوی نامطبوع حمامتان را ایجاد کند، حوله‌های مرطوب و تمیز نشده‌اتان هستند. وقتی حوله‌ها را ترکیبی کناری می‌گذارید یا در زمین برگها کنار مرطوب هستند، حوله‌های لطیف و دلپذیرتان به سرعت تبدیل به چیزی بیش از یک مواد سرسری می‌شوند.

اما می‌توانید به راحتی از این مشکل جلوگیری کنید. اول، حوله‌هایتان را هیچ وقت روی زمین ننهید – همیشه آن‌ها را به صورت آویزان برای خشک شدن قرار دهید، به ویژه اگر مرطوب باشند.

دوم، اگر حتی کمی هم مرطوب باشند، آن‌ها را تا زمانی که به طور کامل خشک نشده‌اند، نچینید. سوم، حوله‌هایتان را به طور منظم بشویید. کلینیک کلیولند توصیه می‌کند که حوله‌ها را حداقل هر هفته یکبار بشویید.

از صابون های معطر مورد علاقه خود استفاده کنید

برای خوشبو شدن حمام  میتوان شوینده بدن معطر مورد علاقه خود را بخرید. هیچ چیز مانند راه رفتن به حمامی بخار گرفته که بوی گل رز تازه بریده شده و یاس بنفش می دهد، نیست.

استفاده از صابون های معطر مورد علاقه خود (که به نوبه خود عطری به حمام شما می دهد) یک راه آسان برای حفظ بوی عالی حمام است. اثر مشابهی را می توان با حمام حباب معطر و بمب های حمام داشت.

 

مطمئن شوید که تهویه می کنید

با توجه به این نکته، مهم است که حمام خود را برای مدت طولانی بخار نگه ندارید. بعد از هر دوش یا حمام طولانی، پنجره های حمام خود را باز کنید (اگر دارید) و فضا را برای حدود 10-15 دقیقه تهویه کنید.

انجام این کار، فضای کوچک را از رطوبت اضافی خلاص می کند، که یکی از بزرگترین مقصران در ایجاد بوی بد است، و هوای تازه را فراهم می کند – پادزهر عالی برای فانک حمام. اگر پنجره حمام ندارید (همه ما اینقدر خوشبخت نیستیم)، پنکه حمام خود را برای مدت یکسان روشن کنید.

یک جاذب بو و رطوبت اضافه کنید

با استفاده از جاذب بو و رطوبت در حمام، دو هدف را با یک تیر بزنید. این ابزارهای کوچک و مقرون به صرفه (معمولاً می توانید آنها را در فروشگاه دلار محلی خود پیدا کنید) رطوبت را به دام می اندازند و بو را معمولاً از طریق دانه های زغال چوب جذب می کنند.

اگرچه آنها زیباترین راه برای حفظ بوی عالی حمام شما نیستند، اما راه حلی عالی برای فضایی هستند که به کمی کمک اضافی نیاز دارد. برای اینکه آنها را از دید دور نگه دارید، آنها را پشت یک سبد یا سینی در بالای توالت یا روشویی خود قرار دهید..

از گیاهان استفاده کنید

وقتی صحبت از خوشبو کردن بوی حمام شما به میان می‌آید، بودن حتی یک گیاه بسیار تاثیرگذار است. شما می توانید فلورا را در حمام به روش های مختلف اجرا کنید – اگر پنجره دارید، گیاهان معطری مانند اسطوخودوس یا نعناع را در نزدیکی آن بکارید. همچنین می‌توانید از دسته‌های سبزی خشک شده در گلدان استفاده کنید تا جلوه‌ای زیبا به روشویی خود داشته باشید.

یا، می توانید صفحه لوکس را تا انتها بچرخانید و یک دسته گل خشک شده اکالیپتوس را زیر سر دوش خود قرار دهید – برای یکی از خوشبوترین دوش هایی که تا به حال داشته اید آماده شوید.

یا حتی میتوان اسطوخودوس را می توان برش داد، خشک کرد و در ساشه ها قرار داد تا عطر را در کمد لباس و کشوهای شما پخش کند. در حالی که نعناع را می توان برای استفاده در آشپزخانه برداشت. این گیاهان به طور اتفاقی خاصیت دفع آفات نیز دارند. البته، هر گیاهی در صورت کمبود نور در حمام زنده نمی‌ماند

از مواد شوینده یا نرم کننده پارچه در مخزن توالت خود استفاده کنید

توالت شما می تواند یکی دیگر از مکان های متأسفانه بدبو باشد. با این حال، نبرد برای مبارزه با بوی به ظاهر اجتناب ناپذیر بلافاصله از دست نمی رود.

این ترفند را برای آوردن عطرهای تازه به یک حمام بدبو امتحان کنید: کمی مایع لباسشویی معطر یا نرم کننده لباس را در مخزن توالت خود قرار دهید. اکنون، هر زمان که توالت را شستشو دهید، آب معطر داخل کاسه رها می شود و حس خوشبویی را ارائه می دهد.

فراموش نکنید که سطل زباله را بیرون بیاورید

اگر از سطل زباله در حمام شما به ندرت استفاده می شود، یا فقط حاوی اقلام کوچکتری مانند سواب پنبه یا دستمال مرطوب پاک کننده آرایش است، ممکن است مدت زیادی طول بکشد تا پر شود.

مشکل این است که بوهای باقی مانده می توانند قبل از تخلیه نهایی ایجاد شوند. مطمئن شوید که سطل زباله خود را به طور منظم خالی می کنید – معمولاً چند بار در هفته کافی است – اما بسته به محتویات ممکن است بیشتر اوقات نیاز باشد. اجازه ندهید این سطل زباله نیز بیش از حد پر شود. به زودی به یک حمام بدبو کمک می کند، به خصوص اگر یک ظرف روباز باشد.

اگر مایعات در پایه سطل زباله حمام شما ریخته شده باشد، این امر می تواند باعث رشد باکتری ها و بویایی شود که حتی پس از تخلیه آن باقی می ماند. در صورت لزوم و در صورت لزوم ظرف را تمیز کنید تا این گونه مایعات و ریختن آن ها پاک شود. کیسه‌های زباله کوچک می‌توانند به مهار این آشفتگی‌ها و تخلیه آسان‌تر کمک کنند.

علاوه بر این، وقتی سطل زباله را بیرون می آورید، چند قطره از اسانس مورد علاقه خود را در سطل زباله و کیسه خالی بریزید. هر زمان که قوطی یا سطل آن باز شود، این روغن بوی تازه ای را ارائه می دهد.

فاضلاب خود را به طور منظم باز کنید

یک لوله مسدود شده می تواند بوی بسیار ناخوشایندی ایجاد کند، به قدری قوی که می تواند در حمام شما باقی بماند و باعث شود که منبع آن را زیر سوال ببرید. موهای باقیمانده، صابون و مواد زائد اغلب به انسداد کمک می کنند، و هنگامی که بچسبد، بوی آن در طول زمان بدتر می شود.

اگر بو آن را از بین نبرد، مسدود شدن لوله نیز می تواند نشان دهنده این باشد که آب به سرعت تخلیه نمی شود. بنابراین هنگام دوش گرفتن، می توانید به راحتی در یک گودال بایستید. پس منتظر نمانید تا سینک ظرفشویی یا لوله حمام شما بو بدهد. عادت کنید که به طور منظم فاضلاب حمام خود را با یک مار تخلیه کوچک تمیز و باز کنید. این باعث می شود حمام شما بین تمیز کردن بوی رطوبت و کثیفی ندهد.

از پاک کننده جوش شیرین استفاده کنید

این تمیز کننده جوش شیرین حمام شما را در کمترین زمان بوی تازگی خواهد داد! هفته ای یک بار، جوش شیرین را در اطراف و روی لوله حمام، وان و سینک خود بپاشید. اجازه دهید چند دقیقه بماند زیرا کپک، بو و کثیفی را جذب می کند. جوش شیرین را با یک قطره سرکه و چند قطره آب لیمو دنبال کنید. همچنین می توانید جوش شیرین را در مخزن توالت خود بپاشید و بگذارید چند ساعت قبل از شستشو بماند. این ترفند کوچک به هیچ وجه زمان نمی برد و در تمام طول هفته حمام شما را با رایحه ای تازه باقی می گذارد.

فضا را تهویه کنید

اگر عطر و بوی نامطبوع موقتی وجود دارد، تهویه حمام همیشه راه حل است. همچنین می تواند به کاهش سطح رطوبت بعد از دوش گرفتن یا حمام کردن کمک کند و از ایجاد کپک و کپک جلوگیری کند. کپک یک عطر کپک زده تولید می کند و اگر هاگ ها بیش از حد تنفس شوند، می تواند باعث آلرژی و مشکلات سلامت تنفسی شود. بنابراین ضروری است که هر گونه رطوبت باقیمانده به طور موثر تخلیه شود – همیشه می توانید برای پشتیبانی به یکی از بهترین رطوبت گیرها اعتماد کنید.

برای از بین بردن بوهای روزمره و رطوبت باقیمانده، پنجره ها و درها را باز کنید تا هوای تازه وارد شود. تهویه در صورت وزش نسیم نیز مؤثرتر است، بنابراین سعی کنید با باز کردن چندین پنجره، نسیم متقاطع ایجاد کنید. همچنین می توانید فن هایی را برای کمک به جابجایی هوا تنظیم کنید. فراموش نکنید که این مشکل را حل نمی کند مگر اینکه بوی باقیمانده فقط موقتی باشد. اگر بو ماندگار شد، باید با منبع مقابله کنید تا به طور کامل آن را از بین ببرید.

 

در نهایت امیدوارم این مقاله پر کاربرد براتون مفید واقع شده باشه و از راهکار هایی که در این پست در مورد خوشبو شدن حمام بیان کردیم استفاده کنید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهادات ویژه

  • دانستنی ها
  • آموزش آرایش
  • اخبار تکنولوژی
  • طلا و جواهرات
بزرگترین آبشار جهان: غولی که در زیر امواج پنهان شده است

بزرگترین آبشار جهان: غولی که در زیر امواج پنهان شده است

19 ساعت پیش
10دانستنی جالب در مورد ماریو که نمیدانستید!

10دانستنی جالب در مورد ماریو که نمیدانستید!

1 هفته پیش
10 دانستنی جالب در مورد اکسیژن که نمی دانستید!

10 دانستنی جالب در مورد اکسیژن که نمی دانستید!

2 هفته پیش
10 دانستنی جالب در مورد که مو نمی دانستید!

10 دانستنی جالب در مورد مو که نمی دانستید!

2 هفته پیش
نقش حنا پروانه روی دست

زیباترین و جدیدترین مدل های نقش حنا پروانه روی دست 1403

1 هفته پیش
مدل های آرایش ساده دخترانه

جدیدترین و شیک ترین مدل های آرایش ساده دخترانه بهار 1403

1 هفته پیش
سنجاق‌های سر بافتی فانتزی

جدیدترین سنجاق سر بافتنی فانتزی دخترانه 2024

2 هفته پیش
طرح ناخن ساده و شیک

جدید ترین و بهترین طرح ناخن ساده و شیک 2024

4 هفته پیش
بهترین جارو برقی های رباتی 2023

بهترین جارو برقی های رباتی 2024

14 ساعت پیش
بهترین کارت گرافیک های 2023

بهترین کارت گرافیک های 2024

14 ساعت پیش
7تا از بهترین آمپلی فایر هدفون در سال 2024

بهترین آمپلی فایر های هدفون در سال 2024

1 هفته پیش
مشخصات آیفون SE 4 لو رفت؛ از نمایشگر ۶۰ هرتز تا هوش مصنوعی

مشخصات آیفون SE 4 لو رفت؛ از نمایشگر ۶۰ هرتز تا هوش مصنوعی

2 هفته پیش
گردنبند قاب عکس

جدیدترین مدل های گردنبند قاب عکس 2024

1 هفته پیش
گوشواره طرح خورشید

جدیدترین مدل های گوشواره طرح خورشید 2024

2 هفته پیش
انگشتر طلای طرح گل

بهترین و جدیدترین مدل های انگشتر طلای طرح گل 2024

2 هفته پیش
گردنبند دخترانه طلا طرح

جدیدترین مدل های گردنبند دخترانه طلا طرح فیل 2024

2 هفته پیش