ورزش در طبیعت: از کاهش افسردگی تا بهبود سلامتی
0

ورزش در طبیعت: از کاهش افسردگی تا بهبود سلامتی

طبق تازه ترین تحقیقات انجام شده توسط دانشگاه اکستر محققان متوجه شده اند که ورزش در طبیعت مانند پارک‌ها و سواحل می‌تواند سالانه از حدود 13000 مورد بیماری‌های غیرواگیر در جهان جلوگیری کند و بیش از 100 میلیون پوند در هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی صرفه‌جویی کند. این مطالعه بر نقش حیاتی محیط های طبیعی در ارتقای سلامت از طریق کاهش شیوع بیماری هایی مانند بیماری قلبی، دیابت و سرطان تاکید می کند.

با استفاده از داده های نماینده جمعیت و مدل های اپیدمیولوژیک قوی، یافته ها از دسترسی و نگهداری از فضاهای طبیعی به عنوان یک استراتژی بهداشت عمومی حمایت می کنند.

این مطالعه بر ارزش دست کم گرفته شده فعالیت های فضای باز در پیشگیری از بیماری ها تاکید می کند و خواستار افزایش سرمایه گذاری در فضاهای سبز عمومی است.

ورزش در طبیعت

تحقیقات جدید دانشگاه اکستر نشان می‌دهد که فعالیت بدنی در محیط‌های طبیعی از تقریباً 13000 مورد بیماری‌های غیرواگیر در سال در انگلیس جلوگیری می‌کند و بیش از 100 میلیون پوند در هزینه‌های درمانی صرفه‌جویی می‌کند.

بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت (WHO) شایع‌ترین بیماری‌های غیرواگیر – از جمله بیماری‌های قلبی، سکته مغزی، سرطان، دیابت و بیماری‌های مزمن ریوی – عامل ۷۴ درصد مرگ و میر جهانی هستند.

بیماری‌های غیرواگیر که به بیماری‌های مزمن نیز معروف هستند، از فردی به فرد دیگر منتقل نمی‌شوند و مرگ و میر منتسب به این بیماری‌ها در بیشتر کشورها رو به افزایش است.

عدم تحرک بدنی با طیف وسیعی از بیماری های غیرواگیر از جمله بیماری های قلبی عروقی، دیابت نوع 2، سرطان ها و پیامدهای سلامت روان مرتبط است.

سازمان جهانی بهداشت در گزارش وضعیت جهانی خود در مورد فعالیت بدنی در سال 2022 تخمین زد که 500 میلیون مورد جدید در جهان بین سال های 2020 تا 2030 در صورتی که فعالیت بدنی در سطوح امروزی باقی بماند و بیش از 21 میلیارد پوند در سال هزینه های درمان را متحمل شود، در جهان رخ خواهد داد.

محیط های طبیعی از فعالیت بدنی تفریحی پشتیبانی می کنند، با این مطالعه جدید به ویژه بر مکان هایی مانند سواحل، حومه شهر، و فضاهای باز در شهرها و شهرها مانند پارک ها متمرکز شده است.

سازمان جهانی بهداشت 150 تا 300 دقیقه فعالیت بدنی هوازی متوسط را در هفته توصیه می کند، با این حال 27.5 درصد از بزرگسالان جهانی این استاندارد را برآورده نمی کنند و بر نیاز به فرصت های تناسب اندام در دسترس مانند آنچه در محیط های طبیعی ارائه می شود تأکید می کند.

محققان دانشگاه اکستر با استفاده از داده هایی از جمله یک بررسی مقطعی نماینده جمعیت انگلیسی، تعداد موارد شش بیماری غیرواگیر را تخمین زدند – اختلال افسردگی اساسی، دیابت نوع 2، بیماری ایسکمیک قلبی، سکته مغزی ایسکمیک، سرطان روده بزرگ، و سرطان سینه – از طریق فعالیت بدنی تفریحی مبتنی بر طبیعت پیشگیری می شود.

ورزش در طبیعت

دکتر جیمز گرلیر از دانشکده پزشکی دانشگاه اکستر در مورد این یافته‌ها که در Environment International منتشر شده است، گفت: «ما معتقدیم که این اولین بار است که چنین ارزیابی در مقیاس ملی انجام می‌شود و تقریباً مطمئناً واقعیت را دست کم گرفته‌ایم. ارزش فعالیت بدنی مبتنی بر طبیعت از نظر پیشگیری از بیماری

اگرچه ما بر روی شش مورد از شایع ترین بیماری های غیرواگیر تمرکز کرده ایم، اما چندین بیماری کمتر رایج وجود دارد که می توان با فعالیت بدنی از آنها پیشگیری کرد، از جمله انواع دیگر سرطان و بیماری های روانی. توجه به این نکته مهم است که برآوردهای ما نشان دهنده هزینه های سالانه است.

از آنجایی که بیماری‌های مزمن می‌توانند افراد را برای سال‌ها تحت تاثیر قرار دهند، ارزش کلی فعالیت بدنی در پیشگیری از هر مورد مطمئناً بسیار بالاتر است.

افزایش سطح جمعیت فعالیت بدنی یک هدف راهبردی فزاینده مهم برای موسسات بهداشت عمومی در سطح جهان است.

سازمان بهداشت جهانی توصیه می کند که بزرگسالان 18 تا 64 ساله باید حداقل 150 تا 300 دقیقه فعالیت بدنی هوازی با شدت متوسط (یا حداقل 75 تا 150 دقیقه فعالیت بدنی هوازی با شدت شدید) در هفته برای حفظ سلامتی خود انجام دهند. با این حال، در سراسر جهان 27.5 درصد از بزرگسالان این توصیه ها را رعایت نمی کنند.

در سال 2019، 22 میلیون بزرگسال 16 ساله یا بالاتر در انگلستان حداقل یک بار در هفته از محیط های طبیعی دیدن کردند.

ورزش در طبیعت

با توجه به حجم گزارش شده از ورزش در طبیعت، محققان Exeter تخمین می زنند که این امر از 12763 مورد بیماری های غیرواگیر جلوگیری کرد و سالانه 108.7 میلیون پوند صرفه جویی در مراقبت های بهداشتی ایجاد کرد.

داده های نماینده جمعیت از نظرسنجی Monitor of Engagement with Natural Environment برای تخمین حجم هفتگی فعالیت بدنی تفریحی مبتنی بر طبیعت توسط بزرگسالان در انگلستان در سال 2019 استفاده شد.

دکتر جیمز گرلیر از دانشکده پزشکی دانشگاه اکستر گفت: «برای افرادی که دسترسی، تمایل یا اعتماد به نفسی برای شرکت در فعالیت‌های ورزشی سازمان‌یافته یا تناسب اندام ندارند، فعالیت بدنی مبتنی بر طبیعت یک گزینه بسیار در دسترس و غیررسمی است.

او همچنین ادامه میدهد: معتقدیم که مطالعه ما باید به تصمیم گیرندگانی که به دنبال افزایش فعالیت بدنی در جمعیت محلی هستند، انگیزه دهد تا در فضاهای طبیعی مانند پارک ها سرمایه گذاری کنند تا فعالیت بدنی برای مردم آسان تر شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

اشتراک گذاری

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهادات ویژه

  • دانستنی ها
  • آموزش آرایش
  • اخبار تکنولوژی
  • طلا و جواهرات
SPECULOOS-3 b: سیاره فراخورشیدی به اندازه زمین

SPECULOOS-3 b: کشف سیاره فراخورشیدی به اندازه زمین

1 روز پیش
رازهای شگفت‌انگیز پنگوئن‌ ها: از لانه‌سازی در گوانو تا بچه‌دزدی!

رازهای شگفت‌انگیز پنگوئن‌ ها: از لانه‌سازی در گوانو تا بچه‌دزدی!

2 هفته پیش
دنیای موجودات بی‌دنده عقب: سفری به میان حیواناتی که نمی توانند به عقب حرکت کنند

دنیای موجودات بی‌دنده عقب: سفری به میان حیواناتی که نمی توانند به عقب حرکت کنند

2 هفته پیش
10 حیوانی که به خواب زمستانی میروند

10 حیوانی که به خواب زمستانی میروند

2 هفته پیش
نقش حنا پروانه روی دست

زیباترین و جدیدترین مدل های نقش حنا پروانه روی دست 1403

1 ماه پیش
مدل های آرایش ساده دخترانه

جدیدترین و شیک ترین مدل های آرایش ساده دخترانه بهار 1403

1 ماه پیش
سنجاق‌های سر بافتی فانتزی

جدیدترین سنجاق سر بافتنی فانتزی دخترانه 2024

1 ماه پیش
طرح ناخن ساده و شیک

جدید ترین و بهترین طرح ناخن ساده و شیک 2024

2 ماه پیش

بهترین لپ تاپ های Core i5 سال 2024

1 هفته پیش
7تا از بهترین آمپلی فایر هدفون در سال 2024

بهترین آمپلی فایر های هدفون در سال 2024

2 هفته پیش
بهترین اسکوتر برقی 2024: برترین اسکوترهای الکترونیکی

بهترین اسکوتر های برقی 2024

2 هفته پیش
مانیتور جدید Skyworth دارای پنل 23.8 اینچی AH-IPS 1080p 100Hz

مانیتور جدید Skyworth دارای پنل 23.8 اینچی AH-IPS 1080p 100Hz

2 هفته پیش
گردنبند قاب عکس

جدیدترین مدل های گردنبند قاب عکس 2024

1 ماه پیش
گوشواره طرح خورشید

جدیدترین مدل های گوشواره طرح خورشید 2024

1 ماه پیش
انگشتر طلای طرح گل

بهترین و جدیدترین مدل های انگشتر طلای طرح گل 2024

1 ماه پیش
گردنبند دخترانه طلا طرح

جدیدترین مدل های گردنبند دخترانه طلا طرح فیل 2024

1 ماه پیش