سانتافه مدل 2024
0

سانتافه مدل 2024 : جذاب تر از چیزی که میپندارید

وقتی هیوندای در ماه ژوئیه به طراحی کاملاً جدید سانتافه تاکید کرد، این اس یو وی بازطراحی شده توجه قابل توجهی از مشتریان جلب کرد. با این حال، خودروساز جزئیات خاصی در مورد این اس یو وی بزرگ‌تر و جعبه‌شکل به اشتراک نگذاشت. اما در جدید ترین اخبار منتشر شده از سانتافه 2024 اطلاعات جدیدی از طراحی و  سیستم و موتور آن منتشر شده  با وب سایت نمیدونستم  همراه باشید تا  انها را با شما به اشتراک بگذاریم

سانتافه مدل 2024

هیوندای سانتافه نسل پنجم خودروی سانتافه مدل 2024  را به عنوان یک خودروی سازگار با سبک زندگی فرارو در فضای باز معرفی کرده است.

هیوندای بر طراحی این اس یو وی از داخل به بیرون و از عقب به جلو تاکید خاصی داشته و همه چیز از دیگر اجزا تا درب پشتی با هدف حداکثر استفاده از فضا و افزایش کاربری توسعه یافته است.

طراحی خارجی

این خودروی بزرگتر به یک پوست جذاب‌تر نسبت به خواهر سابق خود پوشیده شده است، به ظاهر الهام گرفته از تم‌هایی مستقیماً از کاونتری. فقط با دیدن ظاهر آن، مشتریان جذب می‌شوند، که این چیزی‌ست که نمی‌توانستید درباره‌ی اس‌یو وی قدیمی بگویید.

یک طراحی که به خودروهای چندین اس یو وی مربع شکل گذشتگان با لمس‌های مدرن و به‌روز اشاره دارد. از نگاه اول به چهره‌اش، چراغ‌های جلوی LED در الگوی H (این چراغ‌ها می‌توانند به عنوان شما نزدیک می‌شوید، به صورت هماهنگ رقص کنند و همچنین در عقب نیز شکل H دارند) و قطعه‌ی تریم پایین‌تری که یک H طولانی‌شده را تشکیل می‌دهد، به چشم می‌خورد.

این تنها یک مسئله‌ی سبک نیست، چرا که در قسمت جلویی خودرو عناصر مختلفی وجود دارند که با جریان هوا کمک می‌کنند همچنین افزودن ابعاد بزرگتر به خودرو، ظاهری امپرسیونیستی و قدرتمند به Santa Fe می‌بخشد.

طراحی سقف بالاتر سانتا فه جدید برای افزایش ارتفاع سر در ردیف دوم (صندلی‌های کاپیتان و نیمکت 60/40 در دسترس هستند) و مسافران همچنین به مقدار بیشتری از فضای پا در مقایسه با قبل دسترسی دارند.

برای یک خودروی بازاریابی شده به عنوان یک اس یو وی متوسط، ما دریافتیم که ردیف سوم به اندازه کافی فضایی دارد تا بزرگترین افراد را با راحتی نسبی جای دهد.  فضای کلی بار سانتافه 2024 برتری در رده خودروهای هم‌رده دارد و بسیار بزرگتر از مدل پیشین با حجم 72 فوت مکعب است

تسل پنجم سانتافه خودرویی بزرگ‌تر از نسل‌های پیشین خود است و این موضوع را از طریق بیش از طراحی خارجی خود نیز بیان می‌کند. طول این دستگاه کمی کمتر از دو اینچ نسبت به قبلی است و به طول 190.2 اینچ اندازه‌گیری می‌شود. این هنوز تقریباً پنج اینچ کوتاه‌تر از چیزی مانند BMW X5 و شش اینچ کوتاه‌تر از هیوندای پالیسید است.

این افزایش طول به سانتافه 2024 این امکان را می‌دهد که مبنای چرخ‌بندی را به 110.8 اینچ افزایش دهد، فضای بیشتری برای مسافران عقب ایجاد کند. فضای پاهای ردیف دوم و سوم به ترتیب 42.3 و 30 اینچ اندازه‌گیری می‌شود.

این به معنای افزایش تقریباً سه اینچی در ردیف آخر نسبت به مدل پیشین است. این بار برای اولین بار است که هیوندای به مشتریان آمریکایی سانتا فه، نشیمن‌های ردیف سوم را به عنوان یک گزینه ارائه می‌دهد. همچنین در این مدل حجم بیشتری برای بار موجود است و تا 26 فوت مکعب فضا در پشت آن ردیف سوم وجود دارد.

سانتافه مدل 2024

طراحی داخلی

هنگام ورود به داخل خودرو و نشستن در صندلی راننده، تغییرات چشم‌گیری در مقایسه با مدل قبلی مشاهده می‌شود. یکی از تغییرات بزرگ، جابجایی دسته شیفت به سمت ستون فرمان است که به معنای باز کردن فضای مرکزی کنسول می‌شود.

این امکان فراهم شده که دو پد شارژ بی‌سیم برای تلفن همراه قرار گیرند و همچنین دو جایگاه فراوان برای فنجان‌های نوشیدنی وجود داشته باشد.

در زیر این تجهیزات، فضای بزرگی برای نگه‌داری از اشیای شما طراحی شده است. حتی یک صفحه ضدعفونی UV-C در جعبه دستکش بالایی جایی که لوازمی مانند تلفن همراه خود را قرار می‌دهید، وجود دارد تا به استریل کردن آنها کمک کند.

این تجهیزات ذخیره‌سازی برای مسافران ایجاد شده‌اند. یک ویژگی فوق‌العاده دیگر در ردیف جلویی Santa Fe، کاور مخزن مرکزی است که به صورت اولین نمونه‌اش امکان باز شدن از جلو یا عقب را دارد، که امکان دسترسی به ردیف دوم را فراهم می‌کند.

صفحه نمایش و تجهیزات روانه راننده، یک ترتیب دیجیتال با دو صفحه نمایش 12.3 اینچی است که به سمت راننده چینش داده شده است و به جزئی از تکنولوژی‌های مدرن در خودروهای جدید تبدیل شده است.

این تصاویر و لمس‌پذیری مناسب، امکان دسترسی به عملکردهای کلیدی را از طریق دکمه‌های فشاری فراهم کرده‌اند. همچنین از نظر ایمنی، دکمه‌های مرتبط با ایمنی به شکل کاملاً فیزیکی در دسترس قرار گرفته‌اند تا کاربران بتوانند تمرکز خود را روی جاده و دست‌ها را بر روی فرمان نگه دارند

همانطور که رد قسمت قبل بیان کردیم در ا سانتافه 2024 شاهد افزار طول خواهیم بود این افزایش طول به هیوندای این امکان را می‌دهد که مبنای چرخ‌بندی را به 110.8 اینچ افزایش دهد، فضای بیشتری برای مسافران عقب ایجاد کند. فضای پاهای ردیف دوم و سوم به ترتیب 42.3 و 30 اینچ اندازه‌گیری می‌شود.

این به معنای افزایش تقریباً سه اینچی در ردیف آخر نسبت به مدل پیشین است. این بار برای اولین بار است که هیوندای به مشتریان آمریکایی سانتافه، نشیمن‌های ردیف سوم را به عنوان یک گزینه ارائه می‌دهد. همچنین در این مدل حجم بیشتری برای بار موجود است و تا 26 فوت مکعب فضا در پشت آن ردیف سوم وجود دارد.

سانتافه مدل 2024

 موتور ها عرضه شده

نسخه تجدید نظر شده‌ای از موتور 2.5 لیتری توربو اینلاین-چهار سازنده خودرو به همراه جعبه‌دنده هشت سرعته توین-کلاچ، به عنوان موتور اصلی بازار عرضه می‌شود.

تیم مهندسی به خوبی افتخار کرد که توانسته موتور را با گواهینامه انتشار گازهای زائد (SULEV 30) تأیید کند و در عین حال توان مشابهی با موتور فعلی با توان 277 اسب بخار و 311 پوند-فوت گشته باشد. این انجام این کار نیاز به توسعه‌ای بیش از حد زیاد داشت.

موتور دیگر سانتافه 2024 هم مدل هیبرید پایه است که شامل موتور توربو-چهار 1.6 لیتری به همراه موتور الکتریکی و جعبه‌دنده شش سرعته است. این موتور هیبرید هدف دارد که توانی مشابه مدل فعلی Santa Fe را با 178 اسب بخار و 195 پوند-فوت ارائه دهد.

سنگین تر از قبل

به دلیل افزایش اندازه جدید سانتافه، وزن خودرو در مقایسه با مدل قبلی به میزان حدود 600 پوند (حدود 272 کیلوگرم) بیشتر خواهد بود، بسته به نوع تریم. این خودرو اکنون به اندازه‌ای بزرگتر است و این موجب افزایش وزن آن شده است،

با وجود اقدامات معتبر جهت کاهش وزن. اما به جز این، همچنان که سایر تولیدکنندگان خودرو در سرتاسر جهان هستند، هیوندای نیز به سرعت در جهت الکتریفیکیشن کامل از خودروهای خود حرکت می‌کند.

به احتمال زیاد، این آخرین بار است که موتورهای بنزینی در سانتافه یا حتی مدل پایه هیبرید آن را مشاهده می‌کنیم.

به جز تغییرات در قدرت، هیوندای تغییرات سخت‌افزاری کوچکی ایجاد کرده است، به ویژه به روزرسانی‌هایی در بوشینگ‌ها و سایر قسمت‌ها جهت بهبود نویز، لرزش و سختی. سختی کلی خودرو بهبود یافته است،

همچنین اجزاء مرتبط با رانندگی بهبود یافته‌اند، و یک سیستم ترمز‌گیری متغیر فرکانس جدید وجود دارد که به مهندسان در بهینه‌سازی سیستم تعلیق برای کارهای روی جاده و کارهای نیمه دشتی کمک کرده است. اگرچه اجزاء اصلی تعلیق از Santa Fe قدیمی در اغلب موارد ادامه داشته‌اند، تغییرات بهبودی را برای یک SUV کمی بهتر ایجاد خواهند کرد.

سانتافه مدل 2024

تکنولوژی و امکانات ایمنی

به جز تغییرات در قدرت، هیوندای تغییرات سخت‌افزاری کوچکی ایجاد کرده است، به ویژه به روزرسانی‌هایی در بوشینگ‌ها و سایر قسمت‌ها جهت بهبود نویز، لرزش و سختی. سختی کلی خودرو بهبود یافته است، همچنین اجزاء مرتبط با رانندگی بهبود یافته‌اند،

و یک سیستم ترمز‌گیری متغیر فرکانس جدید وجود دارد که به مهندسان در بهینه‌سازی سیستم تعلیق برای کارهای روی جاده و کارهای نیمه دشتی کمک کرده است. اگرچه اجزاء اصلی تعلیق از سانتافه قدیمی در اغلب موارد ادامه داشته‌اند، تغییرات بهبودی را برای یک SUV کمی بهتر ایجاد خواهند کرد.

سخن پایانی

سانتافه مدل 2024 هیوندای با تغییرات چشمگیر در طراحی داخلی و خارجی، به‌روزرسانی در انتخاب قدرت‌های موتور، و ارتقاء تکنولوژی‌ها و امکانات ایمنی، تجربه رانندگی مدرن و بهتری را به رانندهان ارائه می‌دهد. این خودرو به عنوان نماینده‌ای از تحولات جدید در صنعت خودروسازی به شدت قابل توجه است و به نظر می‌رسد که با ترکیب اصول طراحی مدرن و امکانات پیشرفته، اهداف خود را به تجربه‌ای فراتر از معمول انتقال داده است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهادات ویژه

  • دانستنی ها
  • آموزش آرایش
  • اخبار تکنولوژی
  • طلا و جواهرات
مدیریت منابع انسانی به سازمان برای چه کاری است؟

مدیریت منابع انسانی سازمان برای چه کاری است؟

3 هفته پیش
تاریخچه ۵۴ ساله سامسونگ و پیشرفت‌های اخیر

تاریخچه ۵۴ ساله سامسونگ و پیشرفت‌های اخیر

1 ماه پیش
چرا بدنه ماشین لباسشویی برق دارد؟

چرا بدنه ماشین لباسشویی برق دارد؟

1 ماه پیش
آموزش ریست کردن ماشین لباسشویی

آموزش ریست کردن ماشین لباسشویی

1 ماه پیش

شیکترین مدل مو باز دختران جوان 2023

2 هفته پیش
مدل آرایش یلدایی دخترونه

10 مدل شیک آرایش دخترانه در شب یلدا 1402

3 هفته پیش
مدل آرایش چشم در زمستان

8 تا از بهترین مدل های آرایش چشم در زمستان

3 هفته پیش
مدل شگفت انگیز طرح ناخن یلدایی

جدیدترین و شیک ترین مدل و طرح ناخن یلدایی 1402

4 هفته پیش
رفع مشکل عدم اتصال به شبکه در پلی‌استیشن ۵: راهکارها و دلایل

رفع مشکل عدم اتصال به شبکه در پلی‌استیشن ۵: راهکارها و دلایل

4 هفته پیش
با گروک، هوش مصنوعی شوخ طبع ماسک آشنا شوید

با گروک، هوش مصنوعی شوخ طبع ماسک آشنا شوید

4 هفته پیش
اسنپدراگون 8 نسل 3 دارای اورکلاک و آندرکلاک خواهد بود

اسنپدراگون 8 نسل 3 دارای اورکلاک و آندرکلاک خواهد بود

4 هفته پیش
رویکرد جدید نتفلیکس: تماشای مداوم با کمترین تبلیغات

رویکرد جدید نتفلیکس: تماشای مداوم با کمترین تبلیغات

4 هفته پیش
مدل انگشتر سولیتر

جدید ترین و شیک ترین مدل انگشتر سولیتر 2023

1 ماه پیش
گردنبند دخترانه طلا طرح

جدیدترین مدل های گردنبند دخترانه طلا طرح فیل 2023

3 ماه پیش
دستبند کارتیه دخترانه

جدیدترین مدل های دستبند کارتیه دخترانه 2023

3 ماه پیش
دستبند جواهر الماس ظریف و دلنشین

جدیدترین مدل های دستبند جواهر الماس ظریف و دلنشین 2023

3 ماه پیش