7 فواید شگفت انگیز فلفل کاین برای سلامتی
0

7 فواید شگفت انگیز فلفل کاین برای سلامتی

فلفل کاین تند و پر جنب و جوش چیزی بیش از یک تقویت کننده طعم در دنیای آشپزی است. این ادویه آتشین با فواید بی شماری برای سلامتی، قرن ها به دلیل خواص دارویی آن مورد استفاده قرار گرفته است. از بهبود متابولیسم و کاهش وزن گرفته تا حمایت از سلامت قلب و تسکین درد، فواید فلفل کاین لیست طولانی مدتی دارد. به پایین پیمایش کنید تا فواید شگفت‌انگیز فلفل کاین برای سلامتی را بیابید و دریابید که چگونه گنجاندن این ادویه قدرتمند در برنامه روزانه‌تان می‌تواند سلامت کلی شما را افزایش دهد. با وبسایت نمیدونستم همراه باشید

فلفل کاین چیست؟

فلفل کاین یک فلفل چیلی نه چندان تند است که در طعم دادن به غذاها کاربرد دارد. از نظر ظاهری لاغر و قرمز رنگ هستند و معمولاً 10 تا 20 سانتی متر طول دارند و نوک آنها منحنی است. آنها معمولاً به عنوان فلفل چیلی، فلفل آفریقایی، میوه فلفل دلمه ای، پیمینتا د گویانا (به اسپانیایی) و فلفل زنگبار شناخته می شوند.

آیا فلفل کاین برای سلامتی مفید است؟

فلفل کاین از “کاپسایسین” تشکیل شده است که طعم تند و تند آن را فراهم می کند و مسئول همه چیزهایی است که در مورد فلفل کاین مفید و باشکوه است. سپس، مواد مغذی دیگری مانند ویتامین A و ویتامین C وجود دارند که کمک می کنند تا این ادویه خاص برای سلامتی شما مفید باشد.

در طول تاریخ، ما بر روی فواید فلفل هندی میدانستیم، اما، باید بدانیم که چه مواد مغذی در فلفل کاین وجود دارد. برخی از مهمترین مواد مغذی فلفل کاین ویتامین C، B6 و E هستند. مواد معدنی پتاسیم، منگنز و فلاونوئیدها.

ارزش غذایی فلفل کاین چیست؟

یک قاشق چایخوری فلفل کاین شامل موارد زیر است:

 • مقدار مواد مغذی
 • کالری 8
 • کربوهیدرات 1.6 گرم
 • پروتئین 0.4 گرم
 • چربی 0.4 گرم
 • فیبر 0.7 گرم
 • ویتامین A 1075 IU
 • ویتامین C 1.8 میلی گرم
 • ویتامین E 0.4 میلی گرم
 • ویتامین K 1.4 میکروگرم
 • پتاسیم 44.9 میلی گرم
 • آهن 0.4 میلی گرم
 • منگنز 0.1 میلی گرم

فلفل کاین
فواید سلامتی فلفل کاین

فلفل کاین، غنی شده با کپسایسین، طیف گسترده ای از فواید را ارائه می دهد. متابولیسم را افزایش می دهد، سلامت قلب را تقویت می کند و به کاهش احتقان کمک می کند. علاوه بر این، فلفل قرمز برای تسکین درد مفاصل و کاهش التهاب در شرایط مختلف مشهور است. قابل ذکر است که این ادویه به دلیل اثرات مثبت آن بر روی پوست و سلامت کلی شناخته شده است

1. متابولیسم را افزایش می دهد

بدن انسان کاملاً به فرآیند متابولیسم خود وابسته است. مطالعات تحقیقاتی نشان می دهد که فلفل کاین می تواند به طور قابل توجهی متابولیسم شما را افزایش دهد و حتی گرسنگی را سرکوب کند. ماده تشکیل دهنده فلفل کاین که مسئول این مزیت است، کپسایسین است که به عنوان یک ماده شیمیایی ترموژنیک نیز شناخته می شود.

کپسایسین گرمای بیشتری در بدن ما تولید می کند و چربی و کالری بیشتری می سوزاند. تحقیقات همچنین نشان می دهد که مصرف غذاهای غنی از کپسایسین می تواند میزان متابولیسم بدن ما را تا 20 درصد افزایش دهد. در سال 2014، یک مطالعه نشان داد که افرادی که فلفل قرمز را با هر وعده غذایی مصرف می‌کنند، هوس کمتر و افزایش احساس سیری را تجربه می‌کنند. این بدان معنی است که فواید فلفل قرمز می تواند به شما در کنترل رژیم غذایی و ماموریت های کاهش وزن نیز کمک کند!

2. بهبود سلامت دستگاه گوارش

معمولاً مشخص است که کیفیت سلامت شما به کیفیت عملکرد گوارش شما بستگی دارد. با فلفل کاین، می توان از هر دوی این عوامل به طور موثر مراقبت کرد. کاین توانایی وحشتناکی برای تقویت عملکرد قلب و گردش خون دارد و در نتیجه روند گوارش را تسریع می کند.

همچنین به طور موثر توانایی معده را برای دفاع در برابر عفونت ها بهبود می بخشد و تولید مایعات گوارشی عملکردی را افزایش می دهد. فلفل کاین همچنین مسیری را که از طریق آن آنزیم های مهم به معده می رسد صاف می کند. تمام این ویژگی های ذکر شده فلفل کاین به بهبود سلامت گوارش شما کمک می کند.

یک افسانه شناخته شده این است که مصرف زیاد ادویه ها باعث زخم معده می شود. فلفل کاین، اما یکی از این ادویه ها نیست. کپسایسین موجود در فلفل قرمز به بهبود زخم های در حال توسعه یا ایجاد شده کمک می کند.

3. کاهش فشار خون

برخی منابع اینترنتی می گویند کپسایسین موجود در فلفل کاین می تواند فشار خون شما را یک شبه کاهش دهد. به نظر یک واقعیت دور از ذهن است. با این حال، هیچ تحقیق یا مطالعه شناخته شده ای واقعیت گفته شده را اثبات یا رد نمی کند.

با این حال، یک واقعیت ثابت شده این است که فلفل هندی می تواند به درمان مشکلات پزشکی فشار خون شما در طول زمان کمک کند. فلفل می تواند رگ های خونی را باز کند و جریان خون شما را افزایش دهد. با افزایش سرعت جریان خون از طریق رگ های خونی، فشار خون شما به طور طبیعی کاهش می یابد.

کپسایسین موجود در فلفل کاین همچنین بر اعصاب حسی که با سیستم های عصبی هورمونی که به تنظیم فشار خون کمک می کنند، اثر می گذارد. اثر کپسایسین بر این تنظیم فشار خون را کاهش می دهد. با این حال، فلفل قرمز را نمی توان به عنوان جایگزینی برای داروهای فشار خون استفاده کرد. این به سادگی یک مکمل است.

4. به کاهش درد کمک می کند

طبق تحقیقات انجام شده در مرکز پزشکی دانشگاه مریلند، کپسایسین می تواند درد را کاهش دهد. این ترکیب، کپسایسین، دارای خواص تسکین درد قوی است و زمانی که در ناحیه درد شما استفاده شود، به خوبی عمل می کند.

کپسایسین مقدار ماده شیمیایی که پیام های درد را به مغز شما می رساند، کاهش می دهد. در نتیجه، احساس تسکین می کنید. این یکی از دلایل عمده ای است که باعث می شود بیشتر پمادهای درد کپسایسین را به عنوان یکی از ترکیبات اصلی خود داشته باشند.

کاین تأثیر خوبی بر میگرن نیز دارد. مصرف خوراکی آن (به شکل فلفل دلمه ای) همچنین غلظت مواد درد زا را کاهش می دهد و به توقف انتقال درد کمک می کند. مهمتر از آن، فواید فلفل قرمز شامل کاهش فاکتور تجمع پلاکتی (PAF) است که منجر به میگرن می شود (با محدود کردن گردش خون در مغز).

فلفل کاین
5. توانایی پیشگیری از سرطان

مطالعات تحقیقاتی متعدد نشان داده اند که کپسایسین می تواند به طور قابل توجهی باعث آپوپتوز یا مرگ برنامه ریزی شده سلولی سلول های سرطانی شود. علاوه بر این، به طور موثری از مهاجرت سلول‌های سرطانی در سراسر بدن جلوگیری می‌کند و از تأثیر آنها بر سلول‌های سالم در مناطق دیگر جلوگیری می‌کند. یکی از این مطالعات همچنین چگونگی کمک به مدیریت سرطان پروستات را مورد بحث قرار می‌دهد. و مطالعه دیگری در مورد فعالیت ضد توموری کپسایسین صحبت می کند. این ترکیب می تواند واقعاً در درمان سرطان ریه، سرطان سینه، سرطان روده بزرگ و سرطان پروستات مفید باشد.

6. ازدحام را پاک می کند

اگر از احتقان سینوسی رنج می برید، فلفل هندی می تواند کمک زیادی به شما کند. کپسایسین موجود در فلفل کاین می تواند برای مخاط شما رقیق تر باشد و سینوس های شما را تحریک کند. این در نهایت به گردش هوا کمک می کند و به شما تسکین می دهد.

مصرف غذاهای حاوی فلفل کاین می تواند به رفع احتقان شما کمک کند. کپسایسین همچنین ممکن است بر رینیت تأثیر بگذارد، بیماری با علائمی مانند چکه بعد از بینی و احتقان بینی. یکی از بهترین راه های استفاده از کپسایسین برای احتقان بینی، تهیه اسپری بینی مربوطه از داروخانه است. همچنین می توانید کاین را به صورت خوراکی با افزودن یک قاشق چای خوری فلفل به یک فنجان آب داغ و سه بار در روز مصرف کنید.

7. به سم زدایی کمک می کند

سم زدایی به شما کمک می کند تا سرحال و شاداب باشید. و فلفل کاین به خوبی می تواند به شما در فرآیند سم زدایی کمک کند. یکی از محبوب ترین رژیم های سم زدایی شامل فلفل قرمز و لیمو است. این رژیم با محدود کردن کالری دریافتی عمل می کند.

این رژیم به مدت 10 روز ادامه دارد و می توانید 12 لیوان تونیک حاوی آب، آب لیمو، شربت افرا و فلفل قرمز را بدون مصرف غذای جامد بنوشید. با این حال، این رژیم غذایی توصیه نمی شود زیرا انسان به مجموعه ای از مواد مغذی نیاز دارد.

این رژیم غذایی که در سال 1940 توسط استندلی باروز ایجاد شد، شامل یک رژیم غذایی متعادل است.

سخن پایانی

فلفل کاین می تواند احتقان را از بین ببرد، هضم را بهبود بخشد، فشار خون را کاهش دهد، و به طور بالقوه از سرطان پیشگیری کند، و آن را به یک افزودنی ارزشمند برای برنامه روزانه شما تبدیل می کند.

کپسایسین موجود در فلفل کاین دارای فواید مختلفی مانند تسکین درد مفاصل، ایجاد خواص ضد میکروبی، بهبود ایمنی، کمک به محافظت از قلب، التیام دندان درد و بهبود سلامت پوست و مو است.

گنجاندن فلفل کاین در سبک زندگی شما می تواند سفر سلامتی شما را چاشنی کند و تغییرات مثبت زیادی را به همراه داشته باشد. پس چرا گرما را در آغوش نگیرید و از پاداش این ادویه باورنکردنی استفاده نکنید؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

اشتراک گذاری

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهادات ویژه

 • دانستنی ها
 • آموزش آرایش
 • اخبار تکنولوژی
 • طلا و جواهرات
8 مورد از تنهاترین حیوان جهان: رازگشایی از زندگی انفرادی موجودات

8 مورد از تنهاترین حیوان جهان: رازگشایی از زندگی انفرادی موجودات

1 روز پیش
10 حقیقت گاو دریایی که نمیدونستید!

10 حقیقت گاو دریایی که نمیدونستید!

3 روز پیش
راز بقا در کندی: 10 حیوان آهسته که با سرعت خود دنیا را فتح می‌کنند

راز بقا در کندی: 10 حیوان آهسته که با سرعت خود دنیا را فتح می‌کنند

3 روز پیش

10 حیوان شنوا ی برتر جهان که نمیدانستید!

4 روز پیش
نقش حنا پروانه روی دست

زیباترین و جدیدترین مدل های نقش حنا پروانه روی دست 1403

3 ماه پیش
مدل های آرایش ساده دخترانه

جدیدترین و شیک ترین مدل های آرایش ساده دخترانه بهار 1403

3 ماه پیش
سنجاق‌های سر بافتی فانتزی

جدیدترین سنجاق سر بافتنی فانتزی دخترانه 2024

3 ماه پیش
طرح ناخن ساده و شیک

جدید ترین و بهترین طرح ناخن ساده و شیک 2024

4 ماه پیش
طبق مطالعات: زمان ممکن است سرابی باشد که توسط فیزیک کوانتومی ایجاد شده است

طبق مطالعات: زمان ممکن است سرابی باشد که توسط فیزیک کوانتومی ایجاد شده است

5 روز پیش
بهترین کولرهای گازی بازار ایران

راهنمای خرید بهترین کولرهای گازی بازار ایران تابستان 1403

1 ماه پیش
سیستم‌عامل visionOS 2

سیستم‌عامل visionOS 2، جادوی واقعیت مجازی؛ از تئاتر خصوصی تا سینمای چند بعدی

1 ماه پیش
5 تا از بهترین لپ‌تاپ‌های ارزان قیمت

5 تا از بهترین لپ‌تاپ‌های ارزان قیمت

2 ماه پیش
دستبند طلا دخترانه

جدیدترین و به روزترین مدل های دستبند طلا دخترانه 2024

2 ماه پیش
گردنبند قاب عکس

جدیدترین مدل های گردنبند قاب عکس 2024

3 ماه پیش
گوشواره طرح خورشید

جدیدترین مدل های گوشواره طرح خورشید 2024

3 ماه پیش
انگشتر طلای طرح گل

بهترین و جدیدترین مدل های انگشتر طلای طرح گل 2024

3 ماه پیش