پیاده‌ روی بر سوزاندن کالری
0

رمزگشایی تأثیر پیاده‌ روی بر سوزاندن کالری

پیاده روی

پیاده روی چقدر کالری می سوزاند؟در این مقاله از وب سایت نمیدونستم به تأثیر پیاده‌ روی بر سوزاندن کالری بپردازیم با ما همراه باشید.

این  ورزش یکی از راحت‌ترین روش‌های ورزش کردن است. این ورزش برای مفاصل شما تأثیر کمی دارد و می‌توانید آن را در هر کجایی انجام دهید، از  آن در محله خود تا پیاده روی روی تردمیل در اتاق نشیمن.

همچنین، میزان کالری مصرفی در پیاده‌روی می‌تواند بسیار بالا باشد، که در نهایت می‌تواند به کاهش وزن منجر شود اگر این اهداف شما باشند.

 پیاده‌روی بر سوزاندن کالری

نیکول گلور، مربی فیتنس ، در رابطه با تأثیر پیاده‌ روی بر سوزاندن کالری می‌گوید: “پیاده‌روی یکی از بهترین تمرین‌ها برای کاهش وزن است”. “همراه با رژیم غذایی و سبک زندگی سالم از جمله مدیریت استرس، خواب کافی و تمرین، پیاده‌روی می‌تواند حتماً در تلاش‌های کاهش وزن کمک کند”، شانا مالیف،اضافه می‌کند.

در واقع، این راه ساده برای حرکت، مزایای بهداشتی متنوعی را ارائه می‌دهد. “پیاده‌روی به متابولیسم شما انرژی بیشتری می‌دهد و تقاضای بدن شما برای انرژی را افزایش می‌دهد”.

به عبارت دیگر، به شما کمک می‌کند کالری‌ها را سوزاند. او توضیح می‌دهد: “هر چیزی که بدن شما را حرکت می‌دهد، کالری می‌سوزاند”. “ما انرژی را از طریق مواد غذایی دریافت می‌کنیم و سپس آنها را از طریق عملکرد بدن (تنفس یا هضم مواد غذایی) و با حرکت فعال (پیاده‌روی یا تمرین) به صورت فعال و غیر فعال می‌سوزانیم”.

علاوه بر افزایش متابولیسم، پیاده‌روی هورمون‌های استرس مانند کورتیزول را کاهش می‌دهد که ممکن است به افزایش وزن منجر شود. شانا مالیف می‌گوید: “میزان بالایی از کورتیزول می‌تواند به افزایش چربی در ناحیه شکمی منجر شود”. “پیاده‌روی به آب‌کردن کالری‌ها کمک می‌کند و همچنین به کاهش استرس کمک می‌کند که می‌تواند به کاهش وزن منجر شود.”

 پیاده‌روی بر سوزاندن کالری

تاثیر پیاده‌ روی بر بهبود کیفیت خواب و سلامت قلب

شانا مالیف توضیح می‌دهد: “وقتی ما از خواب محروم می‌شویم، معمولاً انتخابات غذایی ناسالمی انجام می‌دهیم و به مصرف مواد غذایی با میزان نمک و شکر بالاتر نیاز داریم”. “پیاده‌روی می‌تواند به سوزاندن انرژی اضافی کمک کند و همچنین به آرام کردن ذهن و بهبود کیفیت خواب کمک کند.”

پیاده‌روی همچنین به “تحمل قلبی و عروقی، تقویت عضلات و استخوان‌ها، و کمک به حفظ وزن سالم و کاهش چربی” کمک می‌کند، به نقل از نیکول گلور، مربی فیتنس ، میزان کالری‌هایی که پیاده‌روی می‌سوزاند، توسط سن، قد و وزن شما، و همچنین شدت، مدت زمان و تنوع پیاده‌روی شما تعیین می‌شود. “هر چه وزن شما بیشتر باشد، کالری‌های بیشتری می‌سوزانید”.

به طور میانگین، یک فرد با وزن 150 پوند حدود 100 کالری در هر مایل در یک سرعت ملایم (2.5 مایل در ساعت) می‌سوزاند، و یک فرد با وزن 120 پوند در همان سرعت متوسط حدود 85 کالری در هر مایل مصرف می‌کند.

اگر می‌خواهید سرعت را افزایش دهید، ممکن است کمی بیشتر کالری مصرف کنید. “یک فرد با وزن 150 پوند که با سرعت 3 مایل در ساعت پیاده‌روی کند، به طور متوسط 115 کالری در هر مایل مصرف کرده و یک فرد با وزن 120 پوند ممکن است به طور متوسط 100 کالری در هر مایل مصرف کند”، گلور توضیح می‌دهد.

همچنین می‌توانید با اضافه کردن تجهیزات اضافی یا زمینه‌های مختلف، مقدار کالری‌های مصرفی خود در طی پیاده‌روی افزایش دهید.

 پیاده‌روی بر سوزاندن کالری

پیاده‌روی به همراه افزایش شدت تمرین می‌تواند قلب شما را بیشتر پمپ کرده و منجر به مصرف کالری بیشتری در طول تمرین شود. افزایش مسافت پیاده‌روی نیز می‌تواند تحمل شما را افزایش دهد.

افزودن شیب همچنین می‌تواند به قلب شما کمک کند که برای مصرف کالری بیشتر در طول تمرین بیشتر پمپ کند. “اگر در فضای باز پیاده‌روی می‌کنید، به دنبال تپه‌ها بگردید”، گلور پیشنهاد می‌کند. و اگر روی تردمیل پیاده‌روی می‌کنید، گلور تشویق به تنظیم از روی 1.5 یا بالاتر دارد.

او می‌گوید: “تردمیل برای پیاده‌روی طراحی شده است تا پاهای شما را دور کند، بنابراین برخی از کارهای شما را انجام می‌دهد”. “افزودن شیب به شما کمک می‌کند که پیاده‌روی در فضای باز را شبیه‌سازی کند، که نیاز به تلاش بیشتری دارد”.

علاوه بر مصرف کالری بیشتر، پیاده‌روی با شیب به تقویت باسن، ران‌ها، ساقه‌ها و قسمت های مرکزی بدن کمک می‌کند. “وقتی بر روی شیب پیاده‌روی می‌کنید، از خم شدن در سرشانه‌ها خودداری کنید، شانه‌های خود را به عقب نگه دارید و مرکز خود را وقتی بر روی شیب پیاده‌روی می‌کنید فعال کنید”، گلور پیشنهاد می‌دهد.

همچنین می‌توانید باندهای مقاومتی، دمبل‌ها و حتی کوله‌پشتی‌ها را اضافه کنید تا در طول پیاده‌روی کمی تقویتی اضافه شود. گلور می‌گوید: “این به شما کمک می‌کند که به گروه‌های عضلات بیشتری هدف بگذارید تا عضلات خود را تقویت کنید و کالری‌های بیشتری بسوزانید”.

پیاده روی آیا کالری‌های کافی را می‌سوزانید؟

مگر اینکه از یک دستگاه ردیاب استفاده کنید، برایتان ممکن است سخت باشد بدانید آیا کافی کالری را در طی پیاده‌روی می‌سوزانید یا خیر. خبر خوب این است که می‌توانید به بدن خود نگاه کنید تا بفهمید آیا کافی سخت کار می‌کنید یا نه.

آیا تاکنون در طول تمرین خود از دست دادن نفس احساس کرده‌اید؟ این یک نشانه خوب برای شماست که سخت کار می‌کنید. گلور می‌گوید هدف شما این است که به تعداد کالری‌های مصرف شده طبقه‌بندی نازکی از تعریق داشته باشید و اگر بخواهید صحبت کنید در حین پیاده‌روی کمی نفس‌گیر باشید.

تغذیه همچنین جزء اصلی از رژیم کاهش وزن است و نمی‌توانید با یک رژیم ناسالم از آن جلو بروید. مالیف می‌گوید: “تغذیه مسیر اصلی کاهش وزن است، و متأسفانه مردم اهمیت ورزش را بیش از حد تأکید می‌کنند”.

میزان کالری‌هایی که نیاز دارید توسط سن، قد و وزن شما تعیین می‌شود، و می‌توانید از یک ماشین حساب کاهش وزن استفاده کنید یا با پزشک یا مربی فیزیکی خود صحبت کنید تا دقیقاً بدانید که باید چند کالری در روز مصرف و سوزانده شود.

اما مالیف می‌گوید می‌توانید با انتخاب‌های بهتری امروز شروع کنید. او می‌گوید: “یک قاعده‌ی طلایی این است که هدف شما این باشد که 40٪ از وعده غذایی شما از کربوهیدرات، 30٪ پروتئین و 30٪ چربی باشد”. هدف از پر کردن رژیم غذایی‌تان با پروتئین‌های لاغر، چربی‌های سالم، سبزی

نحوه پیگیری کالری سوزانده شده در پیاده روی

خوشبختانه، می‌توانید اپلیکیشن‌های کاهش وزن و ردیاب‌های تناسب اندام را برای محاسبه میزان تخمینی کالری سوزانده شده در طول هر تمرین یا روز امتحان کنید. مالیف می‌گوید: «درصد درشت مغذی‌ها، ریزمغذی‌ها و کالری دریافتی از فردی به فرد دیگر بر اساس اهداف، سطح فعالیت و شرایط پزشکی متفاوت است».

ردیاب‌ها ابزارهای شگفت‌انگیزی هستند زیرا به شما کمک می‌کنند از انتخاب‌های غذایی خود آگاه شوید و آنچه را که از نظر ماکرو و میکرو به آن نگاه می‌کنید، درک کنید، که می‌تواند تاثیر قابل‌توجهی بر کاهش وزن داشته باشد.

در نهایت، گلر می‌گوید که نباید در مورد میزان کالری سوزانده شده هنگام پیاده‌روی استرس زیادی داشته باشید. او می‌گوید: «اگر بلند شوید و بدنتان را حرکت دهید، فواید مختلف فیزیکی و ذهنی پیاده‌روی را تجربه خواهید کرد.

سخن پایانی

همانطور که در مقاله تأثیر پیاده‌ روی بر سوزاندن کالری توضیح دادیم  پیاده روی میتواند تاثیر به سزایی در سلامتی بدن شما داشته باشد.برای داشتن بدنی سالم و شاداب بهتر است که هر روز زمانی را برای پیاده روی اختصاص دهید. حتی میتوانید در کنار دوستانتان یا با اعضای خانواده تان به پیاده روی بروید

در انتهای برای همه مخاطبین وب سایت نمیدونستم آرزوی سلامتی و تندرسی داریم

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهادات ویژه

  • دانستنی ها
  • آموزش آرایش
  • اخبار تکنولوژی
  • طلا و جواهرات
SPECULOOS-3 b: سیاره فراخورشیدی به اندازه زمین

SPECULOOS-3 b: کشف سیاره فراخورشیدی به اندازه زمین

1 روز پیش
رازهای شگفت‌انگیز پنگوئن‌ ها: از لانه‌سازی در گوانو تا بچه‌دزدی!

رازهای شگفت‌انگیز پنگوئن‌ ها: از لانه‌سازی در گوانو تا بچه‌دزدی!

2 هفته پیش
دنیای موجودات بی‌دنده عقب: سفری به میان حیواناتی که نمی توانند به عقب حرکت کنند

دنیای موجودات بی‌دنده عقب: سفری به میان حیواناتی که نمی توانند به عقب حرکت کنند

2 هفته پیش
10 حیوانی که به خواب زمستانی میروند

10 حیوانی که به خواب زمستانی میروند

2 هفته پیش
نقش حنا پروانه روی دست

زیباترین و جدیدترین مدل های نقش حنا پروانه روی دست 1403

1 ماه پیش
مدل های آرایش ساده دخترانه

جدیدترین و شیک ترین مدل های آرایش ساده دخترانه بهار 1403

1 ماه پیش
سنجاق‌های سر بافتی فانتزی

جدیدترین سنجاق سر بافتنی فانتزی دخترانه 2024

1 ماه پیش
طرح ناخن ساده و شیک

جدید ترین و بهترین طرح ناخن ساده و شیک 2024

2 ماه پیش

بهترین لپ تاپ های Core i5 سال 2024

1 هفته پیش
7تا از بهترین آمپلی فایر هدفون در سال 2024

بهترین آمپلی فایر های هدفون در سال 2024

2 هفته پیش
بهترین اسکوتر برقی 2024: برترین اسکوترهای الکترونیکی

بهترین اسکوتر های برقی 2024

2 هفته پیش
مانیتور جدید Skyworth دارای پنل 23.8 اینچی AH-IPS 1080p 100Hz

مانیتور جدید Skyworth دارای پنل 23.8 اینچی AH-IPS 1080p 100Hz

2 هفته پیش
گردنبند قاب عکس

جدیدترین مدل های گردنبند قاب عکس 2024

1 ماه پیش
گوشواره طرح خورشید

جدیدترین مدل های گوشواره طرح خورشید 2024

1 ماه پیش
انگشتر طلای طرح گل

بهترین و جدیدترین مدل های انگشتر طلای طرح گل 2024

1 ماه پیش
گردنبند دخترانه طلا طرح

جدیدترین مدل های گردنبند دخترانه طلا طرح فیل 2024

1 ماه پیش