7 راه برای بهبود عملکرد ماشین ظرفشویی
0

7 راه برای بهبود عملکرد ماشین ظرفشویی

در این مقاله از وبسایت نمیدونستم به 7 راه برای بهبود عملکرد ماشین ظرفشویی میپردازیم با ما همراه باشید.

هیچ آشپزخانه ای بدون ماشین ظرفشویی کامل نمی شود. برای استفاده از ماشین ظرفشویی در مقایسه با شستن با دست، این گزینه بهتر است. اما، با استفاده مداوم، حتی عملکرد بهترین ماشین های ظرفشویی نیز کاهش می یابد.

ممکن است بقایای غذا از شستشو خارج شود یا رد آب روی ظروف شیشه ای ظاهر شود. به طور خلاصه، ماشین ظرفشویی مورد اعتماد شما مانند گذشته برای تمیز کردن مشکل دارد.

اما، قبل از اینکه به دنبال جایگزینی ماشین ظرفشویی خود باشید، بدانید که راه هایی برای بهبود اوضاع وجود دارد. از مراقبت از آنچه بارگذاری می‌کنید تا اجرای یک برنامه مناسب‌تر، چند تغییر کوچک و کمی TLC اغلب می‌تواند عملکرد ماشین ظرفشویی شما را بهبود ببخشد.

بنابراین نیازی به تحمل نتایج نا امید کننده نیست. اگر مایلید به این دستگاه جان تازه ای بدهید، ما 7 نکته ضروری را در اینجا فهرست کرده ایم.

1. مرتباً ماشین ظرفشویی را تمیز کنید

ابتدا باید برای تمیز کردن این دستگاه وقت بگذارید. بسیاری از صاحبان خانه این کار را فراموش می کنند وقتی عملکرد ماشین ظرفشویی را در نظر می گیرید تعجب آور نیست. برای تمیز کردن طراحی شده است، پس چرا به تمیز کردن نیاز دارد؟ اما، تمیز کردن ماشین ظرفشویی یک بخش ضروری از نگهداری آن است.

با هر چرخه، بقایای مواد غذایی می توانند در فیلتر جمع شوند، در حالی که کف صابون و چربی می توانند میکروب ها را انباشته کنند. حتی با نادیده گرفتن کثیفی های فوری، رسوب آهکی در لوله ها ایجاد می شود و کارایی را مختل می کند.

سطوح مختلفی از تمیز کردن ماشین ظرفشویی شما وجود دارد. شما باید فیلتر را بین هر چرخه بررسی و تمیز کنید این برای اطمینان از اینکه همان غذا در بار بعدی کثیف نمی شود. یک بار در هفته یا هر دو هفته یکبار باید آن را تمیز کنید که شامل شستشوی فیلتر و پاک کردن درب داخلی است.

سپس ماهی یکبار نیاز به تمیزکاری عمیق دارد. این شامل شستن لوازم جانبی و همچنین اجرای یک پاک کننده عمومی، مانند سرکه سفید، از طریق دستگاه است.

2.ماشین ظرفشویی را به درستی بارگذاری کنید

سرزنش ماشین ظرفشویی به خاطر عملکرد ضعیف خوب است، اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که ممکن است به نحوه بارگیری آن بستگی داشته باشد؟ اگر به درستی بارگیری نشود، ماشین ظرفشویی به طور موثر تمیز نمی شود حتی در برخی موارد اصلاً نمی تواند تمیز شود.

به عنوان مثال، جایی که صفحات در حال تماس هستند، آب نمی تواند از آن عبور کند. اگر بازوی اسپری مسدود شده باشد، آب را به درستی توزیع نمی کند.

همیشه به دفترچه راهنمای خود مراجعه کنید تا بهترین روش بارگیری در ماشین ظرفشویی خود را داشته باشید. جای پیشنهادی برای هر نوع کالا بسته به مدل متفاوت است.

بهبود عملکرد ماشین ظرفشویی

وقتی این را فهمیدید، مطمئن شوید که ظرفیت آن را پر کرده اید، اما آن را بیش از حد بار نکنید. اگر اقلام به طور مناسب بارگیری نشوند، ماشین ظرفشویی شما نمی تواند به بار به طور کامل دسترسی داشته باشد و آن را تمیز کند.

همیشه قبل از اجرای چرخه بازوی اسپری را بررسی کنید که می تواند آزادانه زیر سبد بالایی بچرخد. اگر مسدود است، باید بار را دوباره مرتب کنید یا سبد بالایی را بالا بیاورید.

3. نمک و کمک شستشو را پر کنید

چراغ های نشانگر ماشین ظرفشویی خود را نادیده نگیرید. اگر نمک کم یا کمک آبکشی کم را روی صفحه کنترل نشان می دهد، این موارد نیز می توانند به عملکرد ضعیف کمک کنند.

نمک ماشین ظرفشویی به نرم شدن آبی که با آن می‌شوید کمک می‌کند و در نهایت نتایج تمیز کردن بهتری را از مواد شوینده انتخابی به شما می‌دهد. با دیدن اینکه آب را نرم می کند، این امر باعث کاهش رسوب آهک احتمالی در دستگاه نیز می شود.

برای پر کردن نمک، باید به مخزنی دسترسی داشته باشید که معمولاً در کف ماشین ظرفشویی قرار دارد (بعضی مدل های پیشرفته اکنون آنها را در درها تعبیه کرده اند). با استفاده از قیف ارائه شده، نمک ماشین ظرفشویی را به آرامی اضافه کنید تا پر شود.

اگر آب بیرون رفت نگران نباشید. باز هم، برای راهنمایی، دفترچه راهنمای خود را دنبال کنید. اگر نمک ریخت، ماشین ظرفشویی را در یک چرخه کوتاه روشن کنید تا آن را بشویید و از بسته بودن درب آن از قبل اطمینان حاصل کنید.

همانطور که از نام آن پیداست، کمک شستشو به آب باقیمانده کمک می کند تا در پایان چرخه آبکشی شود. بدون این، آب هنگام خشک شدن روی اقلام داخل بار می نشیند و در نتیجه لکه های آب و ظروف شیشه ای کدر می شود.

بنابراین کمک شستشو در نهایت عملکرد خشک کردن را بهبود می بخشد. مخزن برای پر کردن آن معمولاً در خود در قرار می گیرد، گاهی اوقات مستقیماً در کنار توزیع کننده مواد شوینده. آن را پر کنید تا به حداکثر خود برسد.

4. بگذارید تاماشین ظرفشویی خشک شود

در حالی که ممکن است ماشین ظرفشویی شما با کمک آبکشی پر شده باشد، عملکرد خشک کردن همچنان ممکن است کم باشد. ابتدا، هنگامی که ماشین ظرفشویی شما کار خود را به پایان رساند، ایده خوبی است که در را باز کنید و بگذارید حداقل 30 دقیقه به طور طبیعی تهویه شود و خشک شود.

برخی از ماشین های ظرفشویی دارای عملکرد باز شدن خودکار هستند تا این کار را برای شما انجام دهند. فقط مطمئن شوید که قبل از تخلیه زمان قابل توجهی برای هواگیری دارد. هوا دادن به ماشین ظرفشویی نیز می تواند به جلوگیری از ایجاد کپک در داخل کمک کند.

برخی از ماشین های ظرفشویی نیز دارای برنامه های خشک کردن اضافی برای سرعت بخشیدن به فرآیند هستند. فقط به خاطر داشته باشید که این می تواند از نظر انرژی برای شما هزینه بیشتری داشته باشد، به خصوص اگر عنصر گرمایشی وجود داشته باشد.

خشک کردن کندانسور و آنهایی که از مواد معدنی برای خشک کردن استفاده می کنند از نظر انرژی کارآمدتر هستند.

5. از تنظیمات با کارایی بالا استفاده کنید

اگر ماشین ظرفشویی شما در تلاش برای از بین بردن لکه ها است، ممکن است از مناسب ترین تنظیمات استفاده نکنید. چرخه‌ها و گزینه‌های سازگار با محیط زیست به طور فزاینده‌ای در ماشین‌های ظرفشویی محبوب می‌شوند.

مشکل اینجاست که دقیقاً مانند تنظیمات اکو در ماشین لباسشویی، عملکرد آن به طور طبیعی در مقایسه با تنظیمات استاندارد قوی نیست. در نتیجه، بشقاب‌ها و ظروف آشپزی می‌توانند با لکه‌های باقی‌مانده خشک شده ظاهر شوند که پاک کردن آن‌ها بسیار سخت‌تر است.

قبل از اینکه برنامه استاندارد خود را انتخاب کنید، در نظر بگیرید که آیا برای چیزی که میخواهید بشوید مناسب است یا خیر. اگر با لکه های پخته شده روی قابلمه ها و تابه ها مواجه هستید، چرخه طولانی ممکن است گزینه بهتری باشد.

شستشو در دمای بالاتر، این بهترین شانس را برای از بین بردن این نوع باقی مانده دارد. اما اگر لکه‌های سبک و روزمره را می‌شویید، اکو می‌تواند این کار را انجام دهد.

بهبود عملکرد ماشین ظرفشویی

6. باقیمانده های غذا را پاک کنید

قبل از اینکه ماشین ظرفشویی را بارگیری کنید، مطمئن شوید که بقایای زیادی را از بشقاب های خود پاک میکنید. ماشین ظرفشویی یک سطل زباله نیست هر غذایی که در آنجا قرار می گیرد فقط قبل از ته نشین شدن در فیلتر به اطراف اسپری می شود.

همانطور که گفته شد، اگر ماشین ظرفشویی دارید که در پایه آن یک مخزن مواد غذایی سخت تعبیه شده است، این می تواند به تجزیه ذرات بزرگ غذا کمک کند، اما افزودنی گران قیمت است.

در نهایت باید به خاطر داشته باشید که بین هر چرخه فیلتر را بررسی و تمیز کنید تا هرگونه انسداد را برطرف کنید.

7. از آب گرم را استفاده کنید

این نکته در مورد ماشین ظرفشویی هایی که مستقیماً به دریچه های آب گرم متصل می شوند صدق می کند، نه آنهایی که آب را به تنهایی گرم می کنند.

به طور کلی، هرچه آب گرمتر باشد، عملکرد تمیز کردن ماشین ظرفشویی شما بهتر است. و اگر می‌خواهید این دستگاه شروع خوبی داشته باشد، روشن کردن شیر آب در آشپزخانه‌تان برای چند ثانیه به صورت گرم می‌تواند کمک کند.

این به آب فرصت می دهد تا قبل از اینکه ماشین ظرفشویی شما به آن دسترسی پیدا کند به دمای آن برسد. در غیر این صورت چرخه آنطور که می تواند داغ یا کارآمد نخواهد بود و عملکرد آسیب خواهد دید.

به یاد داشته باشید که دمای آب قبل از ورود به ماشین ظرفشویی باید حداقل به 120 درجه فارنهایت برسد. برای بررسی این موضوع همیشه می توانید از یکی از بهترین دماسنج های گوشت استفاده کنید.

سخن پایانی

ماشین ظرفشویی یکی از وسایل مورد نظر هر خانه ای است مخصوصا وقتی مهمان دارید. البته وقتی که کارایی سابق را در پاک سازی و شستن ظرف ها نداشته باشد شاید ناامید و نگران شوید در این مقاله راهکار هایی برای بهبود عملکرد ماشین ظرفشویی تان شرح دادیم امیدواریم مفید واقع باشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهادات ویژه

  • دانستنی ها
  • آموزش آرایش
  • اخبار تکنولوژی
  • طلا و جواهرات
مدیریت منابع انسانی به سازمان برای چه کاری است؟

مدیریت منابع انسانی سازمان برای چه کاری است؟

3 هفته پیش
تاریخچه ۵۴ ساله سامسونگ و پیشرفت‌های اخیر

تاریخچه ۵۴ ساله سامسونگ و پیشرفت‌های اخیر

1 ماه پیش
چرا بدنه ماشین لباسشویی برق دارد؟

چرا بدنه ماشین لباسشویی برق دارد؟

1 ماه پیش
آموزش ریست کردن ماشین لباسشویی

آموزش ریست کردن ماشین لباسشویی

1 ماه پیش

شیکترین مدل مو باز دختران جوان 2023

2 هفته پیش
مدل آرایش یلدایی دخترونه

10 مدل شیک آرایش دخترانه در شب یلدا 1402

3 هفته پیش
مدل آرایش چشم در زمستان

8 تا از بهترین مدل های آرایش چشم در زمستان

3 هفته پیش
مدل شگفت انگیز طرح ناخن یلدایی

جدیدترین و شیک ترین مدل و طرح ناخن یلدایی 1402

4 هفته پیش
رفع مشکل عدم اتصال به شبکه در پلی‌استیشن ۵: راهکارها و دلایل

رفع مشکل عدم اتصال به شبکه در پلی‌استیشن ۵: راهکارها و دلایل

3 هفته پیش
با گروک، هوش مصنوعی شوخ طبع ماسک آشنا شوید

با گروک، هوش مصنوعی شوخ طبع ماسک آشنا شوید

4 هفته پیش
اسنپدراگون 8 نسل 3 دارای اورکلاک و آندرکلاک خواهد بود

اسنپدراگون 8 نسل 3 دارای اورکلاک و آندرکلاک خواهد بود

4 هفته پیش
رویکرد جدید نتفلیکس: تماشای مداوم با کمترین تبلیغات

رویکرد جدید نتفلیکس: تماشای مداوم با کمترین تبلیغات

4 هفته پیش
مدل انگشتر سولیتر

جدید ترین و شیک ترین مدل انگشتر سولیتر 2023

4 هفته پیش
گردنبند دخترانه طلا طرح

جدیدترین مدل های گردنبند دخترانه طلا طرح فیل 2023

3 ماه پیش
دستبند کارتیه دخترانه

جدیدترین مدل های دستبند کارتیه دخترانه 2023

3 ماه پیش
دستبند جواهر الماس ظریف و دلنشین

جدیدترین مدل های دستبند جواهر الماس ظریف و دلنشین 2023

3 ماه پیش